3 derece Terazi’de Bir Yeniay Doğuyor
26 Eylül 2022 Saat:00.54

Kuzey yarımkürede sonbahar henüz başlıyor. Ekinoks zamanları doğada ışığın eşitlendiği, ısının dengelendiği zamanlardır. Hayatımızın ışığını, ısısını, şartlarını bir dengeye getirmeye çalışırız bu dönemlerde.
Adil yaşam önem kazanmaktadır. İlişkiler, evlilikler, ortaklıklar öne çıkıyor. Diğerlerini gözettiğimiz, paylaşımcı olduğumuz zamanlardayız. Hayatımızda diplomasi öne çıkmaktadır. Aynı zamanda estetik, uyum ve güzellik arayışındayız.
Diplomasiyi kullanmak her zamankinden çok daha fazla önemli bu Terazi döneminde. Zira ışıkların Uranüs ve Satürn ile sert kare açıları var. Astrolojide ‘’dünyanın parmağı’’ dediğimiz bir tablo oluşuyor. Dışsal sebeplerle gerginliğe düşebiliriz. Çatışmanın göbeğindyiz. Bu dönemde Terazi’nin medeniyetine, nezaketine, anlayışına gerçekten ihtiyaç var. Şartlar pek yumuşak gözükmüyor.  Eski kalıplar yenileriyle yer değiştirmeye çalışıyor. Zıt temalar neredeyse 2 yıldır çatışma hâlinde. Uranüs (yeni ve farklı olan) ile Satürn (eski klasik sistem) sürtüşme halindeler. Yüksek gerilim hattında gibiyiz. Çatırdama sesleri gelebilir kulağımıza.

Işıklar Jüpiter ile karşıt

Yeniay doğarken gökyüzü ışıkları retro Jüpiter ile tam karşıtlık içinde bulunmaktadır. Jüpiter Koç’ta yaratma cesaret göstermek için araştırıyoruz. Risk alma ve ilkleri denemeye hazırlanıyoruz.  Jüpiter gerilerken büyük ölçüde kendimize güvenmemek için sebepler buluyoruz belki? Ufkumuzu genişletmek istiyoruz. Belki uzak yolculuklarla, üst seviye eğitimlerle eksikleri tamamlama çabalarına girebiliriz. Şansımızı zorluyoruz. 
30 Temmuz’da Jüpiter gerilemeye başladı. Şimdilerde Güneş ile karşı karşıya geliyor. Burası bir dönüm noktası niteliği taşımaktadır. Karşıtlıklarda bir şekilde bastırdığımız isteklerle yüzleşmeye başlarız. Artık ümitlerimizi hayata geçirmek için zincirlerimizi kırma zamanıdır. Dışa vurulmamış düşünceleri açığa çıkartmak için kışkırtan bir şeyler olabilir. Gerginliğin yanısıra birtakım sürpriz fırsatlarla karşılaşma olasılığı da vardır. Bu yeniay zamanı Jüpiter ışıklara karşıt yerleşimdeyken birtakım tavizler vermek konusunda bilinç açılıyor. İlişkilerde ego çatışmaları kaçınılmaz olabilir.
Terazi, sanat ve estetikle ilişkilidir. Yaratıcılığın ortaya çıkışı için son derece uygun bir atmosfer var. Tam bir zincirleri kırma noktası olabilir.
Bu arada, Satürn/Uranüs orta noktasına denk düşen Jüpiter hayatın içinde yeniliklerin cesurca ortaya çıkacağının sembolüdür. Evrensel olarak başka bir sosyal düzen oluşuyor. Yapısal değişimler var.
Retro Satürn (Kova’da) ve Mars (İkizler’de) arasında akışkanlık görülüyor. Mantıklı olabiliriz. Yaratıcı düşünüyoruz. Ancak Satürn’ün retro olması disiplin elde etme konusunda sürekli geriye baktığımızı anlatmaktadır. Bu da hızımızı kesiyor.
Merkür Başak’ta gerilerken Venüs’le birleşiyor. Her ikisi de Neptün’le zıt yerleşimdeler. Kaotik bir atmosfer var. Kaostan yeni bir düzen çıkacaktır. Gökteki retro gezegenler bir şekilde geçmişle hesaplaşmalar getiriyor. Çokça soru işareti var. Dolayısıyla yeteri kadar hızlı olamıyoruz.
Yeniay doğarken ülkemizde ufukta Yengeç burcu yükselmektedir. Yeniay oluşumu 4.eve düşmektedir. Mars’la oldukça yakın bir yeniay doğmaktadır. İç meseleler, toprak, vatan, savunma temaları vurgulanmaktadır. Nüfusun genç erkek kesimiyle ve askerlerle ilgili konular öne çıkabilir. Tarımsal faaliyetlerde kökten yenilenme zamanı olabilir. 
Şimdinin gelişmeleri 2024 yılı Mart sonlarında bir Ay tutulmasıyla netleşecektir.
Kişisel haritalarda 2 ile 4 derece aralığında öncü burçlarda (Koç, Yengeç, Terazi,  Oğlak) önemli noktaları olanlar daha hızlı gelişmelere açıklar. Astroloji haritanızda Terazi yönetimindeki konular vurgulanıyor.
Terazi’ye yakışır biçimde nazik, huzurlu, barışçıl bir atmosfer olması dileğiyle. Dengeye ihtiyacımız var. Fakat şartlar çetin. Hukuka başvurabiliriz. İlişkiler dikkat çekiyor. Tarafsız olmak önemli. Ben-Biz tartışmalarına şahit olabiliriz.
Bundan sonraki yeni ay Akrep’te bir tutulmayla birlikte doğacak. Ülkemizden izlenecek olan tutulma kendimize, içimize doğru şifalanma yolculuğuna çıkacağımızı anlatıyor.  Önemli zamanlardayız. Tutulma zamanları ilginç gelişmeler gündeme gelmektedir.
Önümüzdeki tutulmaları şimdiden okumak için kitabıma başvurmanızı öneririm.

2022-2023 Astroloji Temel Eğitim   

Bu sayfaya abone olarak gönderi ve haberleri e-posta yoluyla öncelikli olarak okuyabilirsiniz!

 

AY’ın GİZEMİ KİTABI