Dünya Değişiyor

Plüton Kova Burcu’na ilerliyor…

YouTube Videosu Aşağıda…

Kraliçenin Ardından Dünya Dönüşüyor

70 yılı aşan hükümdarlığıyla II. Elizabeth’in ölümü dünyadaki köklü değişimlerin sembolü gibi gözüküyor. Sanki hiç ölmeyecekmiş gibi duran ”Kraliçe” tüm dünya için güven timsaliydi. Okyanus ötesi diyarlara doğru açıldıkça ‘’Üzerinde Güneş Batmayan İmparatorluk’’ olarak anılan İngiltere, Dünya üzerinde adeta bir SARSILMAZLIK sembolüydü. Hiç şüphesiz bunda Kraliçe II. Elizabeth’in payı büyüktür.

8 Eylül 2022’de hayatını kaybeden ‘’Kraliçe‘’ 14 ülkenin kraliçesiydi. Kendisi toprak elementinden sağlam bir Boğa burcu. Yükseleni güven telkin eden Oğlak, Ay Burcu ise özgüvenle özdeşleşen Aslandı. Kraliçe’nin haritasında 10 puanlık sabit öge bu denli güçlü duruşunu açıklıyor.

Hiç kuşkusuz çokça seveni olduğu gibi sevmeyenlerin varlığı da azımsanamaz. Ne var ki yaşamı boyunca sergilediği istikrar sayesinde ‘’güven’’ teması sanki onun kimliğinde, kişiliğinde, yaşamında vücut bulmuş gibiydi.

Asıl değinmek istediğim konu ise Kraliçe Elizabeth’in kaybının dünya tarihinde bir devrin kapanışına denk gelmesidir. Gökyüzü olaylarının yerkürede izdüşümlerini buluruz.

2023’te Plüton’un Kova burcuna ilerliyor

Derin dönüşümlerin habercisi Plüton bulunduğu burçta 13 ile 33 yıl arasında kalıyor. 2008’de Oğlak Burcu’na ilerledikten sonra dünya çapında krizler gördük. Dünya’nın yapısı, çatısı değişti. Halen devam ediyor. Siyasal ve ekonomik sistemler çöktü. Arap baharı yaşandı. Ekonomik krizler ve bir pandemi yaşandı. İklim krizi ayyuka çıktı. Şimdilerde bir enerji krizi gündemde. 2023’te Plüto Kova burcuna ilerliyor.

Her gezegen bulunduğu burcun anlattığı temalarla kendi belli eder. Bir burca giriş yapınca tema değişimi görülmeye başlar. Burçtan ayrılırken de son görevlerini tamamlar. Zira aynı burca yeniden 248 yıl sonra gelecektir. Plüto Oğlak’taki yolculuğunu tamamlıyor. Plüto ölüm ve yeniden doğuşu sembolize etmektedir. Krizlerle örtüşür. Büyük dönüşümlerin habercisidir.

Kova arketipi insanlığın dil, din, ırk ayrımı olmaksızın eşit ve adil yaşama ihtiyacını anlatır. Özgürlüklere vurgu yapmaktadır. Sosyal ve toplumsal olarak insanca yaşamanın gereklerini öne çıkartır. Geleceğe bakan, umutları tazeleyen burçtur. Temizlenme, yenilenme ve gelişimi sembolize eder. Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri gündeme taşır.

Tarihte

Bir örnekle bundan önceki Plüton’un Kova’daki yerleşimi 1789-1799 Fransız İhtilali dönemine denk gelir. Bu süreç Fransa’da mutlak monarşinin devrilerek cumhuriyetin kurulması ve Katolik kilisesinin reformlara gitmek zorunda kaldığı dönemdir.

Kova, hava elementinden sabit nitelikli burçtur. En önemlisi kraliyete karşıt burçtur. Aslan kraliyet ile özdeştir. İletişimin teknoloji yoluyla hızla gelişimine şahit oluyoruz. Gelecekte çok daha üst seviye gelişmelere imza atılacağı muhakkaktır. Bireysellikler vurgulanacaktır. Bireylerin yaratıcılığı, özgünlüğü öne çıkacaktır. Bütünün içindeki bireysel farklılıklar öne çıkacaktır. Kişisel haritalarda Kova yönetimindeki yaşam konularında ideallerimize yöneleceğiz. Kendi yaşantımızda mikro seviyede dönüşüm gerçekleşirken toplum hayatında makro seviyede paralel gelişmeler göreceğiz.

Plüto büyük güçtür. Yıkar ve yeniyi doğurur. İnsanlığın yeniden doğuşu esnasında şiddetli doğum sancılarının olacağı su götürmez bir gerçek. Bu sürecin ön hazırlığı Jüpiter ve Satürn’ün Kova’da birleşmesiyle gerçekleşti. 2020 sonu ve 2021 başlarında gökyüzü büyük değişimlerin haberini veriyordu. Pandemi sürecinde hayatımızda değişim gözle görünür oldu.

Oyunun kuralları yeniden yazılıyor.

Kraliçe’nin bu dünyaya vedası da bu güçlü değişimlerin bir kilometre taşı gibi duruyor. Klasik eski sistem değişiyor, düzen yıkılıyor. Yepyeni bir dünya düzenine doğru ilerliyoruz. Adil, eşitlikçi, humanist bir sistem kurulması kaçınılmaz. Bu süreçte başkaldırılar, protestolar, görülmemiş tepkiler ortaya çıkabilir. Baskıcı rejimler son bulmak durumunda.

2044 yılına kadar değişim kademe kademe ilerleyecektir.

İnsanlık yeniden eşitlenme, adil yaşam ve özgürlük arayışında…

Özetle oyun yeniden kuruluyor…

Meral Pala

2022-2023 Astroloji Temel Eğitim

Eğitim ve/veya danışmanlık için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz…

Bu arada bu sayfaya ücretsiz üyelik başlatmayı ihmal etmeyin…