Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

BOĞA

2020-boga-burcu

BOĞA

 Elementi: Toprak

Niteliği: Sabit

Yöneticisi: Venüs

Karakteri: Soğuk ve kuru.

Baharın ortasındaki dinginliği, huzuru ve sükûneti çağrıştıran burcun sembolünde boğanın yüzü ve boynuzları vardır. Boğa verimli ve bereketlidir. Sembolünün rahime giden yol, fallop tüplerini tasvir ettiği söylenir. En ağır yükü bile taşıyacak kapasiteye sahip olması ona ayrıcalık ve üstünlük verir.

Başlangıç adımını atmak ne kadar Koç burcu ile örtüşüyorsa, başlayan işi devam ettirmek, kalıcı kılmak o kadar Boğaya özgüdür. Hayatta temel arzusu sahip olmaktır. Herhangi bir şeyi, yaratmak, kazanmak ve onu tutmak ister.

Kararlılığı, sebatı, sabrı, inatçılığı ve sükûnetiyle meşhurdur. Dik kafalı oluşu da her zaman konuşulur. Astrolojik haritasında Boğa ağırlığı bulunan kişilerde harekete ve değişime karşı inatçılığa varan davranışlar görülür. Bu  kişilere pasif agresif denilebilir.

Bütün toprak grubu burçlarda olduğu gibi gerçekçi ve pratiktir. Elle dokunamadığı bir şeye inanmayabilir. Pragmatiktir ve ayakları sağlam yere basar. Temel içgüdüsü kendini koruma altına almaktır. Her şeyi yavaş yavaş çiğneyerek sindirmek ister. Statüyü koruyarak sakin bir yaşam sürmek bütün arzusudur. Kimsenin işine karışmak istemez ve aynı şekilde kendisine müdahale edilmesinden hoşlanmaz.

Güvenlik ve süreklilik çok değerlidir. Hayatın temel ihtiyaçları olan barınma, beslenme ve fiziksel güvenliği sağladığı zaman kaybetmemek için sıkı sıkıya sarılır.  Bu üçünü tehdit altında hissederse korumak için elinden gelen her türlü gayreti gösterecektir. Son derece metin, dayanıklı ve acılara katlanabilir bir yapısı vardır.

Zodyak’ta en çok doğayla bütünleşen burç Boğadır. Doğanın insanlara bütün bahsettiklerine büyük bir saygıyla bakar. Doğanın güzelliği ve zenginliğinden, ritminden adeta büyülenir. Doğayla iç içe olduğu zaman aradığı huzura kavuşur.

Aynı zamanda doğanın sunduğu yiyeceklere düşkünlüğü vardır. Tat alma, koku alma ve dokunma duyuları oldukça gelişmiştir. Dokunsal yeteneklerinin gelişmiş olmasından dolayı tekstil sektöründe uzmanlık geliştirebilir. Masaj yapmada usta olabilir veya koku tedavisi iyileştirici gibi konularda kendini geliştirebilir. Ayrıca tarım, bahçıvanlık, finans, müzik ve mimarlık, müteahhitlik Boğaya hitap eden mesleklerdir. Ağızla yapılan her şey, yemek yemek ve şarkı söylemek de boğanın zevkle yaptıklarıdır!

Enerjisini içinde tutmayı seven, ağır hareket eden kolayca harekete geçemeyen Boğa burcu konfora ve rahatlığa çok düşkündür. Hareketlerinde atalet ve isteksizlik görülebilir. Bazen tembellik yaptığı söylenebilir. Her konuda basitlikten yanadır. En makul burç sayılabilir. Tepkilerini hemen ortaya koymaz. Herhangi bir konuda karşıtlık yaşarsa sessiz bir direniş gösterir. Metin ve sebatlı oluşu onu ani tepkiler göstermekten alıkoyar. Tansiyonun yükseldiği, asabiyetin ortaya çıkabileceği durumlarda agresif enerjiyi yatıştırabilir. Fevri davranışlar göstermeyi sevmez. Fakat bu sükûnet değişim ve ilerlemenin de önünü keser. Sadakat ve güvenilirlik boğanın anahtar sözcükleridir.

Boğa güreşleriyle meşhur olan İspanya verimli ve kurak doğasıyla, keyfine düşkün ve ağırkanlı halkıyla Boğa burcuyla özdeşleşir. İrlanda, kırsal yaşantısıyla Boğa burcuna benzetilebilir.

Doğada bulunan pastel renkler, açık pembe, yeşil, mavimsi yeşil tonları Boğa burcuna hitap eder. Kadife ve ipekli dokumalar Boğa burcunun tercihi olacaktır.

Vücutta boyun, ense ve gırtlak Boğa burcu ile temsil edilir. Tiroit sorunları baş gösterebilir.

%d blogcu bunu beğendi: