Astrolojide Ay Fazlarını Anlama Rehberi

 2022’de Yeni ay, Dolunay ve Tutulmalar Neler Söylüyor?

 Ülkemize Nasıl Bir Zemin Hazırlıyor?

Sevgili Okurlar,

2021 yazı ortalarında 2022’nin tüm yeniay, dolunay ve tutulmalarını yazmaya başladığımda bunun bir kitap olacağını hayal etmemiştim. Yazdıkça bu çalışmayı bir kitap haline getirme düşüncesi oluştu. Oldukça yorucu bir yayınlama sürecinden sonra nihayetinde e-kitap ortaya çıktı. Bir süredir GOOGLE PLAY ve D&R sitesi üzerinde bulunan kitabımın haberini burada paylaşıyorum.

Bir bilgi vermek gerekirse Android telefon kullananlar için GOOGLE PLAY üzerinden kolayca kitaba ulaşılabilir. IOS cihaz kullananlar App Store’dan GOOGLE PLAY indirerek, kitaplar bölümünden ulaşabilir. Ayrıca telefon yerine  bilgisayar üzerinden kitabı alma imkanı bulunmaktadır.

Linki burada:

Ay’ın Gizemi-Meral Pala-D&R
Ay’ın Gizemi-Meral Pala-Google Play
Meral Pala

Bu kitabı kıymetli babacığımın anısına sunuyorum… 

Kitabımın yazım sürecinde beni destekleyen sevgili öğrencim Cansu Sadıklar’a teşekkürlerimle…

KİTABIN AMACI

Bu kitapta paylaştıklarımla 2022 yılında yeniay ve dolunay oluşumlarına bir fener tutmayı amaçlıyorum. Anlattıklarımın iyisiyle kötüsüyle hayatı bilinçli yaşamak için bir kaynak oluşturmasını ümit ediyorum. Biz insancıklara biraz farkındalık ve bir uyanış getirirse ne mutluJ

2022’de yeniay ve dolunayların tema olarak neler ifade ettiğini kavramak hayatın getireceklerine karşı bir anlayış geliştirmeye ve farkındalıkla yaşamaya yardım edecektir.

Kitapta Amerikalı astrolog Dietrech Pessin’in tanıttığı yeniay oluşumlarına vurgu var. Herhangi bir yeni ayla beraber hayatımızda 27 aylık yeni bir süreç başlayabilir.  Yeniliklerin gelişim sürecini tıpkı bir gebelik başlangıcı gibi embriyonun oluşumundan fetüse ve daha sonra doğumun gerçekleşmesine kadar ilerleyen aşamalar olarak görebiliriz. Dokuzar aylık aralıklarla yeniayı takip eden ilk dördün, dolunay ve son dördün Ay evreleri bize gelişmelerin aşamalarını anlatır.

Bu bağlamda her yeniay ve/veya dolunay oluşumunun tarihleriyle hangi ay ailesine ait olduğunu görebilirsiniz. Hayatınızda bu tarihlere yakın zamanlarda yeni dönemeçlere geldiğinizi fark edebilirsiniz.

Yıl boyuna yeniay ve dolunay oluşumlarının dönemsel olarak neler vadettiğini anlamlandırmaya ve anlatmaya çalıştım.  Ülkemizin haritasında ne gibi konulara vurgu yaptığını altını çizdim. Zira 14 Şubat 2022’de ülkemiz için yepyeni bir döngü başlıyor. İkincil ilerletim yöntemiyle 29 yıllık yeni bir döngünün başına geliyoruz. Kova burcunda yeniay oluşumu ülke olarak yepyeni oluşumlar vadediyor. Yenilikçi, özgürlükçü, eşitlikçi hareketler bekleyebiliriz. Kova arketipi insanca ve kardeşçe yaşama vurgu yapar. Herkesin adil bir dünyada yaşama hakkı vardır. Tarafsızlık Kova’nın en belirgin yönüdür.  Ülke olarak modernist bir bakış açısı yakalama şansımız olacaktır. Akıl, mantık öne çıkacaktır. Buluşlar, yenilikçi akımlar desteklenecektir. Bütünün gelişimi bireylerin bağımsızlığına ve özgürce fikrini ortaya koyuşuna paralel ilerleyecektir.

Kitapta 2022’nin tüm yeniay ve dolunay haritalarının altında açıklamaları bulabilirsiniz. Ayrıca çok güçlü yeniay ve dolunaylar olarak ifade edilen tutulmalar hakkında bilgiler bulacaksınız.

Kitabın son kısmında 2022 Yeniay ve dolunay açıklamalarının arkasında Astrolojide Temel Kavramlar başlığıyla Gezegenler, Burçlar (elementlere göre), Evler hakkında bilgiler bulacaksınız.

2022’de Venüs geri hareketi hakkında etraflıca bilgi aktardım. Yeni değerler kazanırken süreci anlamak önemli.

Keyifli okumalar…

Meral Pala

KİTABIN İÇİNDEKİLER

 1. Kitabın Amacı

 2. Büyük Dönüşümler

 3. Ay Evrelerine Farklı Bir Bakış Açısı

 4. Zodyak’ta Güneş Döngüsü

 5. Geri Hareket Eden Gezegenler

 6. Venüs Geri Hareketinin Seyri

 7. Sınırları Aşan Gezegenler

 8. Kadersel Ay Düğümleri Burç değiştiriyor

 9. Tutulmalar

 10. Bir Tutulmanın Gezegenlerinize Temasları Neler Getirebilir

 11. 2022’de oluşan Yeni ay, Dolunay ve Tutulmalar

.Oğlak’ta yeni ay

.Yengeç’te dolunay

.Kova’da yeni ay

.Aslan’da dolunay

.Balık’ta yeni ay

.Başak’ta dolunay

.Koç’ta yeni ay

.Terazi’de dolunay

.Boğa’da yeni ay (Güneş Tutulması)

.Akrep’te dolunay (Ay Tutulması)

.İkizler’de yeni ay

.Yay’da dolunay

.Yengeç’te yeni ay

.Oğlak’ta dolunay

.Aslan’da yeni ay

.Kova’da dolunay

.Başak’ta yeni ay

.Balık’ta dolunay

.Terazi’de yeni ay

.Koç’ta dolunay

.Akrep’te yeni ay (Güneş Tutulması)

.Boğa’da dolunay (Ay Tutulması)

.Yay’da yeni ay

.İkizler’de dolunay

.Oğlak’ta yeni ay

 1. 2022’de Gezegen Hareketleri

 2. Temel Astroloji Kavramları

.Elementler (Burçlar)

.Gezegenler

.Evler

14.Yükselen Burcunuza Göre Evleriniz