Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

IKIZLER

2020-ikizler-burcu

İKİZLER

 Elementi: Hava

Niteliği: Değişken

Yöneticisi: Merkür

Karakteri: Sıcak ve nemlidir.

Roma rakamı 2 – II ile sembolize edilir.  İki dikey çizgi, simetrik olarak yan yana durmaktadır. Burcun doğasında çift yönlü bakabilme yeteneği vardır. Aynı konuya iki farklı açıdan bakabilir. Herhangi bir durumu aynı anda, olumlu ve olumsuz yönleriyle çift taraflı olarak algılar. Hava grubunun değişken nitelikte burcu olan İkizler zihinsel hareketliliğin en uç örneğini oluşturur. Çağdaş ve modern bakış açısına sahiptir.

Yönetici gezegeni Merkür, gençliği temsil eder. Yerinde duramayan, havai ve meraklı bir kişiliktir. Kararsızlığı dikkat çeker. Zodyağın ilginç burcudur. Sosyal yönden güçlüdür. Kıvrak zekâya sahiptir. Gazetecilik, reklamcılık, satış ve pazarlama, ticari faaliyetler, öğretmenlik onun, başarılı olabileceği mesleklerdir. Birbirinden farklı konularda yetenek gösterir. Aynı anda iki işin üstesinden gelebilir.

İletişim ve bilgiyi birleştirme, bir araya getirme esas amacıdır. Hızlı hareket eder, iletişimi çok güçlüdür, aldığı bilgiyi muhakkak bir diğer tarafa aktarır. Bu üst seviyede bir bilgi de olabilir, önemsiz, küçük bir bilgi de olabilir. Onun için konunun niteliği önem taşımaz. Önemli olan bilgiyi yaymaktır. Çok yönlüdür. Hemen her konuda bilgi sahibi olmak ister. Sonsuz merakı sayesinde pek çok konuda bilgi sahibi olur. Entelektüel kapasitesi yüksektir. Aynı anda hem piyano çalmayı, hem kayak öğrenmeyi hem de felsefe okumayı isteyebilir. Yabancı dil öğrenmeye karşı özel yetenek sahibi olabilir.

Hayata karşı deneysel bir yaklaşım içindedir.  Olaylara ve durumlara karşı son derece esnektir. Bir konuda işler istediği gibi gitmezse muhakkak bir “B planı” hazırdır. Bütün olasılıklara açıktır. Şartlar ne olursa olsun uyum sağlamakta gecikmez. Hatta şartların uzun süre aynı kalması sıkılmasına neden olur. Uzun süre aynı konuya odaklanması zordur.  İlgisi sürekli farklı yönlere kayar. Aynı konu hakkında bile kafasında iki farklı fikir vardır. Çok yönlü ve yeniliklere açık oluşuyla sürekli yapacak bir işi bulunur ve meşgul bir insan olmasına neden olur.  Öğrenmek ve öğretmek temel motivasyonudur. Ancak bu denli çok yönlü ve değişken yapısı onun bir tek konuda yoğunlaşmasına engel olur. Hedef odaklı değildir. Değişken doğasıyla uğraştığı konuda derine gidemez. Bu durumda sürekli tatminsizlik duygusu yaşar.

Aynı anda pek çok bağlantı kurabilir. Network kurmak konusunda üstüne yoktur. Bulunduğu yerde sıkılırsa ve baskı altında hissederse sistemden çıkıp hemen adapte olacak başka bir sistem bulabilir. El becerileri gelişmiştir. Sihirbaz gibi eli çabuk ve maharetlidir. Hızlı hareket eder, atik ve her daim genç ruhludur.

Dünyada Londra, ticaretin merkezi oluşuyla ve her konuda sonsuz sayıda farklı seçenek bulunuşuyla İkizler burcuyla özdeşleşir.

Zevkleri genellikle onu çağdaş ve modern çizgilere götürür. Parlak ve neşeli renklerden hoşlanır. Özellikle sarı renk ikizler burcunu temsil eder. Ancak her konuda olduğu gibi tek renge ve aynı stile bağla kalmaz. Çeşitlilikten hoşlanır, farklı renkleri ve değişik tarzları denemek ister.

Anatomide; eller, kollar, solunum sistemi ve ciğerleri temsil eder. Bunca konuyla aynı anda ilgilenmesi gergin ve endişeli bir ruh hali yaratır. Sürekli elleriyle bir şey yapma ihtiyacından dolayı sigara içmeye yönelebilir.

Doğum hartasında, herhangi bir gezegenin İkizler Burcunda yer alması, gençlik ruhu katar. Yahut kararsız kalmış, yolunu kaybetmiş gibi davranabilir.

Herhangi bir ev girişini, İkizler burcunun kesmesi, kişinin o alanda dualiteye yönelebileceğini anlatır. Örneğin, 7. evi, İkizler kesiyorsa, 2 evlilik verebilir. 4. Evde ise çift ebeveyn getirebilir (çift baba) .

%d blogcu bunu beğendi: