Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

ASLAN

ASLAN

Elementi: Ateş

Niteliği: Sabit

Yöneticisi: Güneş

Karakteri: sıcak ve kurudur.

Aslan; güzelliği, cesareti ve asaletiyle saygı duyulan bir hayvandır. Fakat aslına bakınca bu özelliklerin abartıldığını görmek mümkündür. Sembolünde kapalı bir daireden çıkan yarı kapalı bir daire vardır. Kalpten vücuda yayılan kan olarak düşünülür. Aslan, vücutta kalbe karşılık gelir.  Bir başka yorumda ise aslanın kuyruğu veya yelelerini temsil ettiği söylenir.

Yazın en sıcak günlerinde,  23 Temmuz gibi Güneş Aslan burcunda ilerlemeye başlar. Ateş elementinden sabit nitelikli burç Aslan, sıcağın en yoğun hissedildiği, Güneş’in en yakıcı zamanlarında kendini gösterir. Bu dönemde aşırı sıcaktan hareket kabiliyeti azalmıştır. Çalışmaktan çok, tatil ve eğlenme zamanıdır. Aslan Burcu, kişinin keyif alarak, cesaret göstererek yaptıkları, kendisini ve yaratıcılığını ortaya koyduğu alandır. Yaptıklarıyla gurur duymak ve takdir duygusunu tatmin etmek ister. Bir Aslan burcunun en büyük motivasyon kaynağı egosunun okşanmasıdır.
Aslan burcu krallarla ve bugünün liderleriyle özdeşleşir. Karizmayla birleşen, sonsuz bir enerji, sıcaklık, sadakat, cömertlik, yüce gönüllülük vardır. Ego ve güven duygusu had safhadadır. Üstünlüğünün kabul edilmesi, sürekli liderliğinden emin olmak onun için önemlidir. Bu yüzden gözler önündeyken, sahnedeyken alkış beklentisi içindedir. Övülmek, takdir edilmek onun en büyük ihtiyacıdır. Show yapmak zaten Aslanların işidir. İlgi bekleyen Aslan, egosunu güven altına almaya çalışmaktadır.

Doğuştan liderdir. Enerjiyi dolaysız olarak dışarı akıtmak ister. Çeşitli sanat dalları vasıtasıyla yaratıcılığını ortaya koyar.

Oldukça bağımsız bir ruha sahiptirler. Herhangi bir konuda karar verip, bir şey yapmak isterse, sonuna kadar götürmek için yeterli kapasiteye sahiptirler. Sabit burçların ortak özelliği kararlı ve sabırlı oluşlarıdır.

Sadakat, Aslanların en bilinen yönüdür. Dostlukları uzun yıllar devam eder. Etrafındakilere motivasyon aşılamakta üstlerine yoktur. Astrolojik haritada ters bir etki olmadığı sürece her daim  “1 numara” olma kaygısıyla harekete geçer. Gururu ve onuru onun geri planda kalmasına izin vermez. Açık görüşlü ve vizyon sahibi olarak liderlikte yerini koruyabilecek kapasiteye sahiptir.

Ancak bazen sabit fikirli olabilir. Esneklik kabiliyetinin olmayışı değişen şartlara uymakta sorun yaratabilir. Kolay aldanabilir, ilişkilerde aşırı sahiplenici olabilir, toleranslı davranamayabilir.

Parlak ve göze çarpan renklerden, gösterişli tasarımlardan hoşlanır. Parıltılı, albenili renkleri seçer. Lükse düşkünlüğü olabilir.

Anatomide kalp ve belkemiğini temsil eder.

%d