Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

TERAZİ

2020-terazi-burcu

TERAZİ

Elementi: Hava

Niteliği: Öncü

Yöneticisi: Venüs

Karakteri: Sıcak ve nemli

Gece ile gündüzün eşitlendiği ve Kuzey Yarımkürede Sonbahar Ekinoksunun yaşandığı 23 Eylül’de Güneş Terazi Burcunda ilerlemeye başlar.  Eşitlik ve dengeyi sembolize eden Terazi Burcunun,   karanlık ve aydınlığın, sıcak ve soğuğun eşitlendiği tarihte başlaması tesadüf değildir. Doğada oluşan bu denge, Terazi burcunu sembolize eder adeta.

Zodyak’ta hayvan veya insan figürüyle değil, cansız bir obje ile sembolize edilen tek burç Terazidir.  Uygarlık seviyesinin yükselmesiyle İnsan, bir varlık olarak insani duygularından giderek uzaklaşır. Tam tersi olarak medeniyetin gerisinde kalmış topluluklarda hiddet, hırs, kıskançlık gibi insani duyguların açıkça yaşandığına şahit olunur. Terazi medeni olanı anlatır ancak insani duyguları bastırılmıştır.

Her şeyi ölçerek dengeyi bulmak Terazinin asli amacıdır. Bu burca atfedilen adalet, karşıt görüşlerin bir arada bulunabilmesine imkân verir. Ödün verme ve uzlaştırma Terazinin amacıdır. Başka hiçbir burcun karşıt duran kişileri veya grupları uzlaştırmada bu denli yetenekli olduğu söylenemez. Diplomatik tarzı, strateji uzmanlığı ve ikna kabiliyetiyle kişileri ve durumları yönlendirmekteki başarısı tartışılmaz. Barışçıl ortamlarda bulunmak ister. Şayet savaşmak zorunda kalırsa bu muhakkak barışı sağlamaya yönelik bir mücadeledir.

Zarafet, güzellik, kibarlık, şıklık, incelik ve cazibe bu burcun özellikleridir.

Güzellik ve moda endüstrisi Terazi Burcuna çok şey borçludur.

Davranış tarzında da her daim bir uygunluk ve yerindelik göze çarpar. Sertlik ve kabalık ona ters düşer. Bu burcun tembellikle özdeşleştirildiği de olur. Bunun nedeni şüphesiz Terazinin ellerini kirletmek istemeyişidir. Çirkin ve kirli işlere karışmaktan kaçınır.

Venüs yönetiminde oluşundan dolayı, Terazinin Aşk’ın burcu olduğu düşünülür ancak bir Terazi için derin duygular ve tutkunun açıklanması oldukça zordur. Aşk gürültü kopartmaktır. Oysaki Terazi karşılıklı alışveriş, uyum ve ödün vermeyle ilgilidir. Bunlar evliliği çağrıştırır, aşk çok daha gürültücüdür.

Bir başka karakteristiği simetrik düzen, hizaya merakıdır. Temizlik ve titizlik Başağın uzmanlığıdır. Oysaki tertip ve düzen Terazinin uzmanlık alanıdır. Haritasında çok ters etkiler bulunmadığı sürece karışıklıktan asla hoşlanmaz. Yaşadığı ve çalıştığı ortamın estetik olmasına önem verir.

Herhangi bir konuda karar vermek zorunda kalırlarsa, ilginç bir şekilde kararsızlığa düşer. Her şeyi tartmak, tam denge noktasını bulmak isterken kararsızlığa düşer. Mümkünse en az karışıklığa sebep olacak ve başkalarıyla birlikte eşitçe paylaşıma imkân verecek seçim en doğru seçimdir. Ancak ekip çalışmasına yatkınlığı ve gruplar içinde uzlaşıcı karakterine rağmen harekete geçmek için devamlı başkalarına ihtiyaç duyması, Terazi Burcu mensuplarını başkalarına bağımlı kılar. Yalnız başına, birey olarak hareket etmekte çeşitlik güçlükler yaşar. Oysaki öncü bir burç olarak olaylara yaklaşım tarzını, tavrını herkesten önce koyması gerekir.

Batı medeniyetinin beşiği sayılan Yunanistan, Terazi Burcuyla özdeşleşir.

Bir terazi burcu, evcil hayvan yetiştirmek isterse onunda estetik ve dekoratif olmasını isteyecektir.

Giyimde klasik ve şık bir tarzı vardır. Kısa sürede modası geçecek olanı genellikle tercih etmezler.

Vücutta bel, böbrekler ve diyafram Terazi ile temsil edilir.

%d blogcu bunu beğendi: