Astroloji Köşesi

Meral Pala ile Astroloji

BALIK

2020-balik-burcu

BALIK

Elementi: Su

Niteliği: Değişken

Yöneticisi: Jüpiter( klasik yönetici ), Neptün ( modern yönetici )

Karakteri: Soğuk ve nemlidir.

Zodyağın en son burcu egosuzluğun sembolüdür. Kendini aşmıştır, çok yüksek ulvi ve manevi değerlere sahiptir. Büyük ölçüde maddi dünyadan kendini soyutlamıştır. Çift vücutlu bir burç olarak tanımlanır. Hayatında ikilemler söz konusudur. Balığın doğasında olan dualite (ikilik), burcun sembolünde iki farklı yöne yüzen, bir çift balık olarak betimlenmiştir. Balık burcu yönünü belirlemek konusunda kararsız kalabilir. Yukarıya, maneviyata  doğru mu yüzecektir, yoksa aşağı, maddi dünyaya doğru mu gidecektir? Kararsızlık onun doğasında vardır. Yönsüz kalmak onun için zararlı olur.

Fedakârlık teması hayatına damgasını vurmuştur. Kendi egosunu büyük ölçüde aşmıştır. Hayata ve insanlara karşı özverili tavrı dikkat çekicidir. Herhangi bir kişiye veya olaya hayatını adayabilir, kendinden büyük ölçüde vazgeçebilir hatta ileri aşamalarda kurban durumuna gelebilir.  Astrolojik haritasında, balık burcunda gezegenleri bulunan kişilerin özellikleri, suluboyayla yapılan resme benzetilebilir. Renkler birbiriyle karışarak özünden çok şey kaybeder. Etrafındakiler Balığı tanımlamakta güçlük çekerler. Kolay anlaşılmaz ve belli bir kalıba sığdırmak çok güçtür.

Su grubu burçlarda genellikle rastlanan içinde bulunduğu kabın şeklini alma özelliği Balıkta en üst seviyededir. İzlenimcidir ve kolayca etki altında kalır.

Sezgileri ve hayal gücü son derece gelişmiştir. Fakat bazen tamamıyla hayal dünyasında yaşar, gerçek dünyadan kopabilir. Gerçeklerle hayalleri birbirinden ayırt etmesi bazen güç olabilir. Kendi yarattığı hayal dünyasında yaşamına devam edebilir. Öte yandan fiziksel gerçeklikten uzaklaşmasıyla evrenle ilgili aşkın bir kavrayış da geliştirebilir.

Balığın modern yöneticisi denizlerin tanrısı Neptün kişiye sınırsız bir hayal gücü, empati, sezgisellik verir. Öte yandan belirsiz ve bulanık hedefler koyabilir. Düşüncelerinde karmaşaya, hatta kaosa götürebilir.

Empati yeteneği ile gösterdiği tolerans da hoşgörü sınırlarını zorlayacak derececedir.

Duyarlılık ve hassasiyeti ileri safhadadır. Bu durum yavaş yavaş kendi benliğinde çözülmeler de yaratabilir.

İdealisttir,  fakat bazen fantezi dünyasında kaybolabilir. Yaratanla BİRLİK içinde olma ve evrenle bütünleşme duygusunu en güçlü yaşayan burçtur. Yaratıcı kapasitesi çok yüksektir. Sanatçılar, şairler, ressamlar, müzisyenler çoğunlukla Balık burcundan çıkar.

Mistisizme meyillidir ve bu konular onlara evrenle “bir” olma deneyimleri tattırabilir.

Batı dünyasında yaşayanlar için Arap ülkeleri Balık burcunu temsil eder.

Renk ve stil konusunda belli bir kalıba uymaz. Ancak egzotik ve bohem tarzı benimseyebilir.  Vücutta ayakları temsil ettiği için rahat ayakkabılar onlar için önemlidir.

%d blogcu bunu beğendi: