Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderi ve haberleri e-posta yoluyla öncelikli olarak okuyabilirsiniz!
Dilerseniz sayfayı paylaşabilirsiniz…
21 Derece Oğlak Burcu’nda Dolunay
13 Temmuz 2022, Saat: 21.37
2022’nin en parlak Dolunayı geliyor…
2021’in Ocak ayında hayatımızda neler olup bittiğini düşünün. Zira Oğlak burcunda Plütonik bir yeniay oluşmuştu. O dönemde olan gelişmeler bu dolunay zamanı kırılmalara açık ve belki bir karar aşamasına geliyor.
Şimdilerde Ay Oğlak burcunda, Güneşle karşıtlık oluştururken duygulardan uzaklaşarak gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyor. Hayatın acı yüzüyle karşı karşıyayız. Duygular kontrol altında tutuluyor. Bir çeşit zorlama ve baskı olabilir. Hırslardan bahsetmek gerek. Belirli konularda sınırlar oluşturma mecburiyeti olabilir. Bu zaman diliminde isteyerek veya istemeden bir sebeple duyguları bastırıyoruz.
Üstelik gökte Plüton, Ay ile kavuşurken duygu derinliği, tutku ve ihtiraslar kaçınılmaz olabilir. Zaten Yengeç dönemindeyiz. Duygular güçlü. Onca yoğun duygulara rağmen profesyonelce davranmaya çalıştığımız bir iklim söz konusu. Hayatımızda geriyi dönüşü olmayan değişimler beklemeliyiz. Ölüm ve yeniden doğuş teması var. İlla ki fiziksel manada ölüm olmasa bile bir devrin kapanışı, bir duygunun bitmesi, kararların sonlanmayı işaret etmesi gibi…
İkili ilişkiler açısından bir dönemece gelinebilir. Bir dönemin kapanışı yapılıyor. Adeta sancılı bir doğum gerçekleşiyor. Sorumluluk ve görevlerin altında eziliyor olabiliriz.  Duygulara teslimiyetten uzağız. İç karartan, duyguları kurutan bir iklim söz konusudur. Aslında bir anne edasıyla koşulsuz sarıp, sarmalama isteği güçlüdür. Yuva sıcaklığı ve aidiyet duygusunu hissetmeye fazlaca ihtiyaç var. Neyse ki gökteki ışıkların Neptün ile rahat diyalog kurması duygusal atmosferi kısmen besliyor. Neptün katılaşmayı hafifleten olabilir.
Bu arada Güneş’in Castor yıldızıyla birleşimi yaratıcı zihni uyandırmaktadır.
Ülkemizde dolunay oluşurken ufuk hattında Kova burcu yükseliyor. Yine Satürn başrolü kapmış gözüküyor. Mesafeli, kontrollü ama dışa dönük, sosyal-toplumsal ilişkilere açık bir hava olacaktır. İnsani, eşitlikçi ve özgün fikirlere sıcak bakılacaktır.
Ay Oğlak’ta depresif bir atmosferi gösteriyor ancak Satürn Kova’da aydınlanmacı düşünceler aşılıyor. Ülkemizin haritasında yedi ve sekizinci evler tetikleniyor. Yabancılarla ilişkiler, uluslararası antlaşmalar ve açık düşmanlıklar gündemi meşgul edeceğe benziyor.  Ayrıca uluslararası kuruluşlardan gelen mali kaynaklar, gizli yürütülen faaliyetler gündemin ilk sıralarında olabilir.
Ay ve Merkür’ün sınırların dışında hareketi (OOB) duygu dünyamızın iniş çıkışlı olacağının işaretidir. 21 derece Oğlak-Yengeç hattında sıkışıklık olması muhtemeldir. Üstelik dolunay zamanı Merkür de sınırların dışında hareket ediyor.
Sınırların dışında hareket eden gezegenler hakkında detaylı bilgi için link verelim: Sınırların Dışında Gezegenler
13 Ocak 2021 civarında yeni oluşumlar, 13 Ekim 2021 tarihi civarında bir ivme kazanmış olabilir. Gerginlik ve hırsla ilerleme çabaları yaşanmış olabilir.  Şimdilerde 2021 Ocak ortalarındaki konular yine bir dönemeçte olabilir. Belki bitişler söz konusu olabilir. Bu dönemde zorlu seçimler yapmak durumunda kalabiliriz. Kararlarımız duygulara gem vurmayı gerektirebilir. 2023 Nisan ortalarında hamleler yaparak bitiş çizgisine doğru depara kalma durumu olacak gibi gözüküyor.
Yükselen burçlara göre;
Koçlar’ın ana hedefleriyle ilgili seçimleri belirli sorumluluklar yüklüyor. Gelecekten beklentileri, idealleri öne çıkıyor.
Boğalar hukuki işleri çözmeye çalışıyor. Yüksek öğrenimle ilgili mecburi atılacak adımları olabilir. Toplumsal statüyü yükseltme gayreti var.
İkizler maddi paylaşımlar bitiş ve başlangıçlara konu olabilir. Uluslar arası konularda veya eğitim alanında fikirleri somutlaşma yolunda.

Bilgi için….

2022-2023 Astroloji Temel Eğitim

Yengeçler duygusal ve profesyonel ilişkilerde zor kararlar vermek durumundalar. Ortaklaşa paylaşımlarda sorumlu pozisyondalar.
Aslanlar işyeri ve/veya rutin yaşam alanında düzenlemeye gidebilirler. Sağlığa dikkat önemli. İlişkileri mercek altında.
Başaklar çocukları varsa o konuda yol ayrımında olabilir. Rutin yaşamı düzenlemek, bir şekle getirmek için çabaları olabilir. Sağlık önemli.
Teraziler’in evde, yuvada, aile içinde sorumlulukları ekstra yük getirebilir. Aşkta ciddiyet  olabilir. Çocuklara ait sorumlulukları gözden geçiriyorlar.
Akrepler eğitimle ilgili tercihlerde bulunabilir. Yakın çevreyle ilişkilerde problemler göze görünecektir. Kökten yeni bir temel atma zamanı.
Yaylar finansal konularda bir karar almak durumundalar. Maddiyat önemli. Yakın çevreden kimselerle anlaşmakta sıkıntı olabilir.
Oğlaklar sağlık konusunda disipline giriyor olabilir. Hayata ciddi bakıyorlar. İlişkileri dönemeçte. Maddi sıkışıklıklar olabilir. Harcamalarda kısıntıya gidilebilir.
Kovalar gizemli buldukları olayları çözümleme aşamasındalar. Her şeyi kontrol altında tutmaları zor alabilir. İdealleri uğruna yaratıcı zeka aktifleşiyor.
Balıklar sosyal çevreyle ilişkileri gözden geçirebilirler. Uzun vadeli hayat planlarıyla ilgili kararlar alabilirler. Ruhsal seviyede huzursuzluk olabilir.
Meral Pala
NOT: Eğitim ve/veya danışmanlık için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz…
Ay Ailesi
21 Derece
Oğlak’ta Dolunay
Yeniay
13 Ocak 2021
İlk Çeyrek
13 Ekim 2021
Dolunay
13 Temmuz 2022
Son Çeyrek
13 Nisan 2023