6 derece Aslan Burcunda Yeniay

 28 Temmuz 2022- Saat: 20.55

Bu sayfaya abone olarak gönderi ve haberleri e-posta yoluyla öncelikli olarak okuyabilirsiniz!
Dilerseniz sayfayı paylaşabilirsiniz…

Kuzey yarımkürede yılın en sıcak zamanlarına denk gelen yeniay cesaret, geniş görüş ve yaratıcılığa işaret ediyor. Özgüven patlamasına dikkat.

Yeniay oluşurken gökyüzünde çokça yoğun ateş elementi var. Güneş, Ay, Merkür ve Jüpiter ateşe vurgu getiriyor. Üstelik Jüpiter Koç burcunda durağan pozisyonda. Bu demektir ki gözü karalığın en yoğun halini deneyimliyoruz. Gereğinden fazla risk almaya teşvik ediliyoruz.

Jüpiter, yeniay oluşumuna da şanslı üçgen açıyla bağlanıyor. Değdiği yeri genişleten Jüpiter’in ışıklara uyumu benmerkezciliğe fazlasıyla zemin hazır. Risk almaya açık olunacağının işareti. Bolca hata yapmaya da açık olunabilir.

Olumlu yönden ateş elementinin çokluğu bakış açısının genişliğini işaret etmektedir. İleri görüşlülük Aslan arketipinde belirgindir.  Aslında ateş grubundan Koç ve Yay burçları da olaylara geniş bir pencereden bakar. Bütün resmi görmek, ileriyi kestirmek için elimiz güçlü durumda. Ancak fazla öz güven yanıp tutuşmamayı da getirebilir. Tedbir almak, kontrolü kaybetmemek hayati olacaktır.

Merkür Aslan’da büyük laflar söyleyebilir, çarpıcı sözler duyabiliriz. Yaratıcı fikirler gelişiyor. Liderlerin sözleri yankı yapacaktır. Zira Merkür Ay’ın kuzey bendindedir. İz bırakacak fikirler çıkacaktır. Alınan kararlar, yapılan anlaşmalar, ticaret ve eğitim alanlarında gelişmeler uzun vadeli olabilir. Üstelik bunlar son derece şaşırtıcı fikirlerle beraber gelebilir. Zira Merkür ile Uranüs tam doksanlık açı kuruyor.

Gençlerden sıra dışı, duyulmamış fikirlerin çıkmasını bekleyebiliriz. Protestocu tutumlar görülebilir. Hem gençler hem de entelektüel gruplardan aykırı sesler çıkacaktır. Mars Boğa’da Uranüs ve Ay düğümleriyle beraber bastırılmış öfke aniden patlayıcı bombaya dönüşebilir. Derin izler açılabilir.

Gökte sabit burçlar arasında sertlik var (T-kare). İnatçı güçlerin çatışması sarsıcı sonuçlar getirebilir. Mars ve Satürn birlikte ülkemizin on birinci evine düşüyor. Sivil toplum örgütlerinden, büyük sosyal oluşumlardan aniden ses yükseltenler olabilir.

Bu arada yeniay doğarken ülkemizde ufukta Kova burcu Satürn’le beraber yükselmektedir. Kova yenilikçi, modernist, buluşçu bir atmosfer vadetmektedir. Aykırı fikirler bolca taraftar bulabilecektir.

Ülkemizin ikinci evinde yeniay doğuyor. Kova burcu ise sekizinci eve denk geliyor. Bu dönemde millî kaynaklarımız, bankalar, finansal kurumlar, borsalar, para piyasaları, ülkenin refahı, sahip olduğu manevi değerler ve değer yargıları bol bol konu edilecektir. Ayrıca başka ülkelerden ve uluslararası kuruluşlardan gelen mali kaynaklar ile gizli işler, yeraltı faaliyetleri gündem olabilir.

Retro Satürn sosyal adalet vurgusu yapıyor. Koç burcunda yer alan Jüpiter ile 45 derecelik açısı toplumun bütünlüğü içinde bireysel girişimler heyecan yaratabilir. Fakat sürtüşmeler de olabilir. Bu gerilimin hayatımızda tempoyu yükseltmesi muhtemeldir. İçten kemiren bir huzursuzluk olabilir.

5 derece Aslan burcu hangi yaşam alanını temsil ediyorsa orada cesur bir yaratıcılık gösterilecek gibi duruyor. Bu dönemin coşku veriyor. Şimdiki adımlar 2024’ün Ocak ayı sonlarında bir karar sürecine girebilir.

Meral Pala

2022-2023 Astroloji Temel Eğitim

NOT: Eğitim ve/veya danışmanlık için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz…

Yeni ay oluşumunun başlattığı döngüyü (Ay Ailesini) aşağıdaki tarihlerle takip ediniz…

Ay Ailesi 6 Derece
Aslan’da Yeniay
Yeniay 28 Temmuz 2022
İlk Çeyrek 28 Nisan 2023
Dolunay 25 Ocak 2024
Son Çeyrek 24 Ekim 2024