Güç Baskılanıyor
Yılın ikinci yarısında tempo yavaşlıyor…
Mars, 5 Temmuz’dan 21 Ağustos’a kadar Boğa’da hareket ediyor. Mayıs sonlarından itibaren hızla başlamış işler olabilir. Onların köklenmesi için çabalama zamanı. Bu dönemde heyecan, adrenalin, tempo düşüyor. Biraz dinlenme biraz da tembellik dönemi olabilir. harekete geçmekte zorlanabiliriz. İşin özü maddi-manevi, güvende olmak çaba gösterilecektir.
Astrolojide Mars benliğimizi, bireyselliğimizi, kendimizi nasıl ileri sürdüğümüzü gösterir. Temel motivasyon kaynaklarımızı  ve hayatta kalabilme gücümüzü sembolize etmektedir. Bu hayatta nerede, nasıl bir mücadele sergilediğimizi doğum haritasında Mars’ın yerleşiminden anlıyoruz. Hareket tarzımızı, nasıl ve ne için savaştığımızı Mars anlatmaktadır. Ayrıca transit Mars’ın ilerlediği alanda hareketlilik vardır.
Mars Boğa’da ilerlerken…
Zararlı çalışmaktadır. Kızgınlıklarımızı içe atmak  patlamaya yol açabilir. Problemleri barışçıl yöntemlerle çözmeye çalışabiliriz. Uzlaşı ve  güvende olmak adına bir mücadeleden bahsedebiliriz. Kararlı, ısrarcı ve biraz da inatçı bir mücadelenin içinde olabiliriz. Yıpranmalardan korunmak için gerektiğinde esnemek iyi olacaktır.
Mars Boğa’da hareket ederken  mücadeleden kaçmaya meyil verebiliriz. Oklar içeri çekiliyor. Hareket kabiliyetimizde bir yavaşlama söz konusu. Temkinli adımlar atacağız. Risk almaktan kaçınabiliriz. Savaşçı Mars’ın yerini uysal bir Mars alıyor. İstikrar, güven ve kararlılık tesis etmek için çabalar verilecektir.
Bu arada toprakla, doğayla ilgili konularda çeşitli mücadeleler olabilir.  Maddi konularda çabalamak gerekecektir. Ayrıca estetik, sanat ve güzelliğe yönelik girişimler görülebilir. Dünyevi zevklere eğilim artacaktır.
1-2-3 Ağustos tarihlerinde olabildiğince temkinli olmalıyız. Zira  Uranüs ve Ay Düğümleri beklenmedik zorlanmalar getirebilir. 18 derece Boğa burcunda  kavuşumdalar.

Bu dönemde sabit burçlar olan Boğa, Akrep, Kova ve Aslanlar için sabitliği bırakıp mücadele vermek durumundalar. Kararlılıkları teste tabi olacaktır. Öfke kontrolü bu süreçte önemli olacaktır. Toprak grubu burçlar, Boğa, Başak ve Oğlaklar maddi dünyada varlık göstermek için çabalayacaklardır. Zaten makul ölçüde risk aldıklarından yine temkinli, tedbirli, kontrollü bir güç sergileyeceklerdir. Su grubundan Yengeç, Akrep, Balıklar güven elde etmek için çalışabilirler. Hava grubu burçlar yani İkizler, Kova ve Teraziler fikirlerini somutlaştırmak için çalışacaklar. Güvence yaratmak için adımlar atabilirler. Ateş grubundan Koç, Aslan ve Yaylar’ın kontrollü olarak maddi dünyada sağlam durmak için çaba gösterebilirler. 
Koçlar finansal konularda, Boğalar dış görünüşleri ve sağlıkla ilgili konularda, İkizler kontrol edemedikleri alanda, Yengeçler arkadaşlıklarda, Aslanlar mesleki konularda ve ana hedeflerde, Başaklar eğitim, yabancılar ve hukuk alanında, Teraziler ortaklaşa paylaşımlarda, Akrepler kendilerine açıkça muhalefet edenlere karşı, Yaylar gündelik işlerinde, Oğlaklar  varsa çocuklarla ilgili konularda ya da göz önüne geldikleri yaratıcı faaliyetlerde, Kovalar ev-yuva-aile ile ilgili konularda, Balıklar eğitim faaliyetleri ve yakın çevreyle ilgili konularda güç sarf etmek durumundalar.
Mars 21 Ağustos’ta İkizler’de…
Geri gideceği burçta hareke etmeye başlıyor. 30 Ekim’de 25 dereceden gerilemeye başlıyor. 13 Ocak 2023’te 8 derece İkizler’de düze dönüyor. Bolca fikir tartışmaları olacaktır.  Yanlış anlaşmalara açık bir atmosfer olacaktır. Tartışmalı havada sinir sistemi gerginleşebilir. Özellikle değişken burçlar İkizler, Yay, Başak ve Balık için yorucu şartlar oluşabilir. Evrensel olarak eğitim-öğretim ve ticaret faaliyetlerinde, yolculuklarda daha dikkatli bir güç sarf etmek gerekecektir.
Özetle Mars yılın geri kalanında tempoyu yavaşlatacağımızı anlatıyor.
Meral Pala
Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderi ve haberleri e-posta yoluyla hemen sıcak sıcak okuyabilirsiniz!
Dilerseniz sayfayı paylaşabilirsiniz…

80 Saatte Temel Astroloji Eğitimi