18 derece Balık Burcu’nda Dolunay

10 Eylül 2022- Saat: 12.59

Bugünlerde gelinen dönemeçler 2021 Mart ayında Balık burcunda oluşan yeniayla oluşumların sonuçları olabilir.

Gökyüzü ışıkları değişken Balık-Başak ekseninde karşı karşıya geliyor. Ay ve Neptün beraber. Bu dönemde bolca mantık ve duygu  çelişkisi olabilir. Mantık ile hayalleri bir dengeye getirmek kolay olmayacaktır. Mistik bir atmosfer var. Neptün, anlayış, özveri, fedakarlık istiyor. Aşırıya gidilirse kurban psikolojisine girebiliriz. Neptün kayıplar da getirebilir.

Başak dönemi hayatımızda çeşitli ayıklamalar yaptığımız zamanlardır. Dolunay zamanı Ay’ın Balık’ta yerleşimi bir vizyon veriyor. Gündelik yaşamın detaylarından uzaklaşıp akışa teslim olmamızı istiyor. Realiteden uzaklaştırıyor. Sezgiler, rüyalar öne çıkabilir. Hayatımızda bir temizlenme yaşıyoruz. Seçimler, bırakmalar ve vazgeçişler olabilir.

Her seçim bir vazgeçiştir unutmayın…

Akıl ve mantıkla vardığımız noktada birtakım arınmalar kaçınılmaz olacaktır. Işıkların Uranüs’le rahat teması radikal değişimlerin habercisi. Silkelenme, yenilenme gereği her yerde hissediliyor.

Ülkemizin haritasında tam tepe noktasına düşen dolunay bir belirsizlik ortamına işaret etmektedir. Ülkenin önemli kararlar alma aşamasında olduğunu gösteriyor. Yönetimin yol ayrımları olabilir. Bitişler ve başlangıçlar yaşanabilir. Ülkenin genel durumu açısından bir dönüm noktası olacak gibi gözüküyor. İyi tarafından bakılırsa millet olarak sapla samanı ayırıp sağlıklı bir yol açmak mümkün olabilir. Diğer açıdan belirsizlik atmosferi, karmaşa ve kayıplar da getirebilir.

Transit Ay Düğümleri ülkemizin Venüs’ü ile sıkı temas hâlindeler. Finansal konuların yanı sıra kadınlar, sanat, sanatçılar,  moda, tiyatro, eğlence-dinlence konuları yıpranmalara açık duruyor. Diplomatik konular öne çıkabilir. Eski düşmanlıklar gündem yaratabilir. Ayrıca evlilik ve çocuklarla ilgili sosyal meseleler, ülkede doğum oranları da gündem olabilir.

Dolunay oluşurken ülkemizde ufuk hattında Yay burcu yükselmektedir. Yabancılarla temaslar öne çıkacaktır. Yay burcu bizim için halkın emekçilerini temsil ediyor.  Çalışanlar için hukuki düzenlemeler olabilir. Ayrıca uluslararası konular, üniversiteler ve dini kurumlar konu edilebilir.

Gökte fazlaca değişken nitelik bulunmaktadır. Şartlar çok değişken olabilir. Güvensizlikler doğabilir. Venüs-Mars sert kare açısı ilişkilerin ve sosyal bağlantıların sallantıda olduğunu söylüyor.

Bu dönemde dikkat çekici önemli bir nokta daha var. Merkür Terazi’de durağandır. Geri harekete başlamak üzere oluşu hukuki konular üzerinde yoğunlaşmanın işareti. Merkür’ün Diadem yıldızıyla beraberliği özveri temasını tekrarlamaktadır.

2021 yılının Mart başlarındaki yeni oluşumlar şimdilerde elden geçirilmektedir.

Bu dolunay kişisel astroloji haritasında 16-18 derece Balık, Başak, İkizler, Yay’da gezegenleri olanlar için dikkat çekici gelişmeler vadediyor.

Gezegenlerin çoğu geriliyor. Eski konular gündemimize geliyor. İleri doğru hareket etmekte güçlük çekiyoruz. İşin gerçeği eski yükleri atmadan ilerlemek mümkün değildir. Balık’ta dolunay herkese, bütün insanlığa temizlenme vakti gelmiş olanları temizleyip arıtma fırsatı getirsin.

Yükselen ve Öz Burçlara göre beklentiler…

Koç ve Terazi olanlar bu dönemde kontrolsüz durumlarla karşılaşabilir. Sağlık meseleleri öne çıkabilir. Günlük rutinde boğulabilirler. Hukuki konular çözülebilir. Eğitimler gündemde olabilir.

Boğa ve Akrepler yaratıcığını ortaya çıkartıyor. Çocuklar ve arkadaşlar gündemin ana maddeleri olabilir. Hayati kararlar almaya çalışıyorlar. Maddi konular ve paylaşımlar bir dönemece gelebilir.

İkizler ve Yaylar hayattaki ana hedeflerinde ve ev, yuva, yerleşim konularında kararlar alıyor olabilir.  Kariyerde yol ayrımları ve ebeveynler öne çıkıyor. İlişkiler ve ortaklıklar sallantıda olabilir.

Yengeç ve Oğlakların yakın çevreden kimselere anlayış ve fedakarlıkları olabilir. Fikirleri, görüşleri ve hayat felsefeleri değişimde. Eğitim alanında kararlar almak zorluyor olabilir. Hukuki işleri öne çıkabilir. Belirsizlikler, elde olmayan gelişmeler can sıkıcıdır.

Aslan ve Kovalar için gelirler ve ortak paylaşım- miras konuları öne çıkıyor. Tercihleri ve seçimleri zorluyor olabilir. Kayba uğramamak için dikkatli olmak önemli. Yeni hobiler ve yeni sosyal oluşumlara yönelebilirler.

Başak ve Balıkların kendileri, ilişki ve ortaklıkları açısından kritik zamanlar. Kararsızlıkları olabilir. Netleşmekte sorun yaşıyor olabilirler. Yanılsama yaşanabilir. Sağlığa önem vermek gerekir. Meslek ve yerleşime ait kararlarda zorlanıyor olabilirler.

2022-2023 Astroloji Temel Eğitim

NOT: Eğitim ve/veya danışmanlık için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz…

Bu arada sayfaya üye olmayı ihmal etmeyin…

Aşağıda gördüğünüz Ay ailesi bu yaşadığımız dolunay ile ilişkili tarihleri gösteriyor.

Bu tarihler civarında kendi hayatınıza neler yaşadığınızı gözden geçirin. Herhangi bir bağ yakalarsanız bir mesaj ile bildirin lütfen…

Ay Ailesi 18 Derece
Balık’ta Dolunay
Yeniay 13 Mart 2021
İlk Çeyrek 11 Aralık 2021
Dolunay 10 Eylül 2022
Son Çeyrek 10 Haziran 2023