Beyin Fırtınaları 
4 Derece Başak’ta yeni ay doğuyor…
27 Ağustos 2022 Saat:11.17
Hayatımızı yönlendiren dinamikler değişiyor. Zamanın ruhu bizleri verimliliğe ayarlıyor. Rehavetten çıkmaya başlıyoruz. Okulların açılması bilginin peşine düştüğümüzü gösteriyor. Yetenek ve beceriler öne çıkacaktır. Sağlık ve hijyen konusu bu dönemde odağımızda.
Ayrıntılara iniyoruz. Huzurumuzu kaçıran kuru otları hayatımızdan temizliyoruz. Bir arınma gerçekleşiyor. Eşyalar, fikirler, hatta hayatımızda görevini tamamlamış kişilerin bile uzaklaştığını fark edebiliriz. Gökte geri giden gezegenler eskiyle hesaplaşmakta olduğumuzun sembolü.
Yeni ay doğarken gökyüzü ışıklarının Mars’la sertliği diyalogların hararetlendiğini gösteriyor. Şartlar değişmek zorunda. Bir şekilde değişim gelecektir. Bu iklimde 1 dakikayı bile boş geçirme lüksü yok. Zihin tam kapasite çalışıyor.
Mars’ın İkizler’de konumlanması uyaranların çokluğuna işaret. Bilgi akışı çok hızlı. Odağımız sürekli kayıyor. Taraf tutmadan herkesi, her şeyi çok yönlü olarak değerlendirmek istiyoruz. Neredeyse bütün enerjiyi eğitim, ticaret, haberleşme ve ulaşım alanlarına vermekteyiz. Bolca fikir jimnastiği yapılmaktadır. Aynı anda çok çeşitli konuyla ilgilenmek durumundayız.
Zihinden bahsederken Merkür’ün durumunu mercek altına almadan olmaz. Merkür Terazi’de anlayış ve uzlaşmaya davet ediyor. Ancak retro Jüpiter’le karşıtlığı zıt fikirleri karşı karşıya getirecektir.
Venüs Aslan’da kişisel yaratıcılığımızla bir değer yaratarak  gururlanabiliriz. Fakat retro Satürn karşıdan iştahı bastırıyor. Uranüs kopartıyor. Keyifler kaçık. Belki maddi kaynaklar kuruyor. Yeni değerler yaratmak gerekiyor. İlişkiler test ediliyor.  Satürn-Venüs karşıtlığı ülkemizin haritasında  Neptün’le sıkı temas kurmaktadır. Sahtecilik ve dolandırıcılık faaliyetleri gündeme oturabilir.
Türkiyemiz’in haritasında 3. Evde yeniay oluşumu var. Ufukta Akrep burcu yükseliyor. Ülkede ticaret hayatı, ülke içi ulaşım, medya, iletişim, propoganda faaliyetleri ve eğitim kurumları, medya, internet, telefon, gazete ve her türlü yayın aracı ve yayınlar konu olabilir. Komşu ülkelerle ilişkiler gergin olabilir. Ülkemizin temsilcileri psikolojik savaşlara girebilir.
Halkımızın çocuk ve genç nüfusuyla ilgili konular çok konuşulacaktır. Spor faaliyetleri, yarışmalar, moda ve sanat faaliyetleri, tiyatrolar, tatil ve eğlence yerleri ve borsa ile ilgili konular tartışmalı olabilir.

Şimdilerde yeni oluşumlar önce 2023’ün Mayıs sonları ve daha sonra  2024’ün Şubat sonlarında kırılmalara açık hale gelecektir.
Kişisel astroloji haritalarında 4 derece Başak burcunu içine alan yaşam konuları çok hareketli, değişken ve gerin olacaktır. Değişken (İkizler, Başak, Yay, Balık) burçların 3 ile 5 derece arasında öz burcu, yükseleni ve gezegenleri olanlar için hareketli iklim çok daha yoğun hissedilecektir. Hatta arap noktaları ve gezegen orta noktaları bu değişken derecelerdeyse ilgili konularda huzursuzluk olabilir.
Başak Burcunda doğan yeni ay hayatımızda bolca analiz yaptığımızın işareti. Huzursuzlaşmaya yatkınız. Yeniay oluşumunu olumlu kullanalım, üretkenliğimiz yükseltsin. Huzurumuz yerinde olsun…
Meral Pala
2022-2023 Astroloji Temel Eğitim
NOT: Eğitim ve/veya danışmanlık için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz…
Bu arada sayfaya üye olmayı ihmal etmeyin…