Mars İkizler’de Seyrediyor
Zihinde Aşırı Yük
Onlarca, yüzlerce fikir arasında gidip geleceğimiz bir sürece girdik. Zihin için oldukça yorucu bir atmosferdeyiz. 20 Ağustos 2022’den itibaren Mars’ın İkizler’de ilerlemeye başlaması kendimizi zihinsel yollardan ortaya koyacağımızı göstermektedir. Enerjimizi tetikleyen en önemli faktör sözler, düşünceler, yeni bilgiler olacaktır. Belirli ölçüde mantıklı olmaya ve tarafsız hareket etmeye çalışacağız. Fakat bunu başarmak çok kolay gözükmüyor. Zira Mars İkizler’de çok fazla söz değil. Burada Mars’ın mücadele gücü oldukça zayıf kalıyor. Değişken şartlar şaşkınlık verecektir.
Mars İkizler’de hareket ederken önümüzdeki 7 aylık dönemde  yani 25 Mart 2023’e dek kararsızlık ve yön kaybını sıkça yaşayacağız. Hedeflerde sapmalar olacaktır. Hele ki 30 Ekim’den itibaren Mars’ın gerileme hareketine başlaması hareketlerimizi yavaşlatabilir, gecikmelere maruz kalabiliriz. Yaşam amacımızı bulmakta zorlanabiliriz. Hedefe gitmek pek kolay olmayabilir. Sağa sola savrulmalar olabilir. Enerjimiz düşecektir. Bir türlü harekete geçememek sıkıntı yaratabilir. Mücadele gücümüz kırılıyor. Öte yandan içe dönük bir mücadeleden bahsedebiliriz.
Fikirler değişime açık olacaktır. Bolca fikirler tartışılacaktır. Hatta tartışmalar kavgaya dönebilir. Özellikle değişken burçlar için değişken şartlar yorucu olabilir. İkizler, Başak, Yay ve Balıklar bu süreçte iki ileri bir geri hareketler yapabilir. Hatta bu burçlarda yükseleni, kişisel gezegenleri olanlar için de kaygan bir zemin oluşuyor.
Bu dönemde fazlaca bilgi akışına maruz kalınabilir.  Hatta dedikodu niteliğinde haberler duyabiliriz. Bu durum kafa karışıklığına neden olacaktır. Anlaşmalar, sözleşmeler, atılan imzalar boşa çıkabilir.
Mars’ın iki buçuk ay kadar geri gideceği dönemde eğitim-öğretim faaliyetlerinde geriye dönük düzeltmeler yapılabilir. Ticari faaliyetler, alım-satım işleri karışıklıklara açık olabilir. Borsalar açısından sıkıntılı bir seyir beklenebilir. Ayrıca yollar ve yolculuklar engellere takılabilir. Özellikle kısa mesafe yolculuklara çıkanların detaylara özen göstermesi gerekir. Araç bakımları, lastik vs yedek parça eksikleri mutlak surette yerine getirilmelidir.
MARS, 30 Ekim 2022 ile 13 Ocak 2023 arasında geriliyor. İkizler burcunun 26 derecesinde gerileme başlıyor, 8 dereceye kadar devam ediyor. Merkür de gerilerken Mars’ın etkileri katmerli hale gelecektir.
Merkür Gerilemesi
Merkür 29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda geriliyor. Bu dönemde özellikle plan yapmak, kariyerle ilgili kararlar almak, iş anlaşmaları imzalamak pek isabetli olmayacaktır.
Sinir Sistemine Yük Artıyor
Ekim ayının 17’si civarında Güneş ile Mars’ın akıcı üçgen açı içine girdiği günler aldatıcı bir olumluluk duygusu olacaktır. Fakat gerileme başlayınca aniden enerjinin içe çekilmesi şok etkisi yaratabilir.
Kasım ayının 20’si civarında Mars-Neptün gerilimi duygu-mantık çatışmaları yaratabilir. Yön bulmak sıkıntılı olacaktır. Aldanma ve zincirleme yanılgılara düşme ihtimali üzerinde durmak gerekir. Enerjisizlikten katmerlenebilir. Harekete geçememek veya kaosa sürüklenmek hem fiziksel hem ruhsal olarak zorlayacaktır.
Aralık ayının 7’si civarında Güneş-Mars karşıtlığıyla, bilinç altında kaynayan kazan birden görünür olacaktır. Soru işaretlerini açıkça ifade etme noktasına geleceğiz. Basınçlı suyun aniden fışkırmasına benzer bir tablo bekliyoruz. Sıkıştıran konular açığa vurulacaktır.
Bu uzun süreçte akıl ve ruh sağlığımızı dengede tutmak için çalışmalıyız. Hayati kararları bu süreçte almamak mantıklı olur.
Mars’ın gerilemesi hayatımızı oldukça zorlayacak gibi duruyor. Şunu da eklemek gerekir. Mücadeleye zorlanmak araştırmaya, kendimizi fark etmeye, eksikleri gidermeye zorlar. Bu süreci gelişimin bir parçası olarak almak doğru bir bakış açısı olur.
Bütün burçlara etkileri başka bir yazıda anlatacağım. Bu arada dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderi ve haberleri e-posta yoluyla öncelikli olarak okuyabilirsiniz!
Dilerseniz yazıyı paylaşabilirsiniz…
Ne demişler ‘Zahmetsiz rahmet olmaz’. Çaba göstermeden, sıkıntı çekmeden arzu edilen güzel ve iyi sonuçlara ulaşılmaz.
Meral Pala
2022-2023 Astroloji Temel Eğitim
NOT: Eğitim ve/veya danışmanlık için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz…