12 Ağustos 2022-Saat: 04.36
19 derece Kova Burcunda Dolunay
2021 Şubat ayında-11 Şubat civarında- hayatımızdaki oluşumlar bugünlerde bir dönemeçtedir. Zira şimdilerde dolunayın ait olduğu Ay ailesi o tarihlerde hayatımıza yeni doğumlar getirmiş olabilir.
Kaçınılmaz değişimlerin, bitiş ve yeni başlangıçların hızlandığı bir dönemdeyiz. Ülkemiz için dolunayda Ankara’da ufuk çizgisinde Aslan burcu var. Güçlü egonun, yönetimin, yaratımın sembolü Güneş Aslan’da kükreme, parlama, fark edilme arzusu veriyor. Oysa diğer tarafta Kova’da birlik, beraberlik, kardeşlik ruhunu özümsemiş bir Ay var. Yanı başındaki Retro Satürn ile beraber serinkanlı, mesafeli ve kontrollü olma gereğini vurguluyor. Bireysel isteklerden ziyade bütünün faydasının önemli olduğunun mesajı geliyor göklerden. Üstelik Güneş’in Satürn’e karşıtlığıyla bir dönemin sonunun geldiğine dair bilinç açılıyor. Artık hoşnutsuzlukları görmezden gelme süreci bitiyor. Olumsuzluklara artık yeni bir şekil vermek için güç toplama, yeni koşullara uyum sağlama ve işbirliği yapma zamanının geldiğine işaret ediyor.
Bu arada İstanbul’da dolunay zamanı Yengeç yükseliyor. Ülkemizin yükseleni Yengeç. Aile, ev, yuva, yerleşim ve beslenme temaları baskın çıkıyor. Kırılganlık, hassaslık İstanbul için yüksek seviyelerde. En tepede Alpheratz yıldızı yönetimin özgürleşme ve hızlı hareket etme çabasını sembolize ediyor.
Ego mu yoksa  benliksizlik halleri mi ağır basacak?
Dönemin ruhuna eril enerjiler hâkim. Dolunay zamanlarında zıt fikirler, duygular bocalama yaratmaktadır. Çoğu zaman iki zıt alternatif arasında seçim yapmak zorunda kalırız. İlişkiler hayatımızda ön plana çıkar. Heyecanların yükseldiği zamanlarda sakin bir orta yol bulmak genellikle pek kolay olmaz.
Bu dönemde kalbin ve mantığın söyledikleri arasında ikilemde kalabiliriz. Gökyüzü ışıklarının kadersel Ay Düğümleriyle sıkı temasları var. Üstelik Uranüs ve Mars Boğa’da yerleşiyor. Ay’ın Kuzey Düğümüyle temas kuruyor. Mars Boğa burcunda Capulus yıldızıyla beraber. Uzun zamandır bastırılmış kızgınlıklar, pimi çekilmiş bomba gibi duruyor. Güç gösterisi olabilir.
Mars-Uranüs birleşmesi gerçek anlamda patlama, çarpışma, kaza gibi gerilimlere işaret ediyor. Tepkisel hareketler görülebilir. Başkaldırıya ve isyanlara yatkınlık söz konusu. Finans dünyası, parasal mevzular, ekonomi sürprizlere açık olacaktır. Son derece elektrikli bir atmosfer var.
Merkür’ün Başak’ta Zosma yıldızıyla beraberliği kurban ya da kurtarıcı rollerine çekildiğimizi söylüyor. Akılcılık veren Başak’taki Merkür bu dönemde en büyük iş birlikçimiz olacağa benzer. Satürn/Mars orta noktasına düşen Jüpiter ile tepkiler çığırından çıkabilir.
Bireyler olarak kişisel doğum haritalarımızdaki baskın olan temalar seçimlerimizde etkili olmaktadır. Mesela haritasında ateş ağırlığı olan kişiler aşırı risk alabilir. Ateşi eksik bir kimse de hiç olmadığı kadar risk alabilir. Hava ağırlıklı kişiler fikirlerini coşturabilir. Toprak ağırlığı olanlar hareketlenebilir. Su yoğunluğu taşıyanlar ise cesaret yükselişinden ürkebilir.
Ülkemizin haritasında, tam Neptün’ün karşısına düşen bu dolunay kaotik bir atmosfere işaret ediyor. Toplumda çeşitli türden çürümeler, kanunsuz işler, sahtecilik olayları vs açığa çıkabilir. Ayrıca sular, gazlar ve ilaçlarla ilişkili konular gündeme gelebilir. Placidus ev sistemiyle tam olarak 9. Evin giriş noktasına denk gelen bu dolunay hukuk, din ve yükseköğretimle ilişkili karşıt görüşlerin gerilim yaratabileceğini söylüyor.
Astroloji haritasında başta Kova olmak üzere tüm sabit burçların 18-20 dereceleri civarında gezegen taşıyanlar bu dolunay zamanı diğerlerinden daha fazla mücadeleye açıklar. Zira sabit burçlarda büyük kare oluşuyor. Haritamızda sabit burç (Boğa, Akrep, Kova, Aslan) yönetimindeki konularda kabukları kırmak zorundayız.
Özetle bu dolunay BENİM arzu ve isteklerimle ve HERKESİN ihtiyaçları arasında ikilem oluşturuyor.
Kova’da dolunay hayatımıza denge, hakkaniyet ve yenilik getirsin.
Bu yaşadığımız dolunayın ait olduğu Ay ailesini burada :
Ay Ailesi
19 Derece
Kova’da dolunay
Yeniay
11 Şubat 2021
İlk Çeyrek
11 Kasım 2021
Dolunay
12 Ağustos 2022
Son Çeyrek
12 Mayıs 2023
2022-2023 Astroloji Temel Eğitim
Eğitim ve danışmalıklar hakkında bilgi için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.
Bu arada dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderi ve haberleri e-posta yoluyla öncelikli olarak okuyabilirsiniz! Dilerseniz paylaşabilirsiniz…