30 Kasım 2020 Pazartesi günü İkizler’de bir Ay Tutulması gerçekleşiyor. Tutulma ülkemizde saat 12:30 sularında oluyor. Ülkemizden izlenmeyen bu tutulmayla astroloji haritamızda 8 derece İkizler-Yay’ın temsil ettiği konular aktifleşiyor. Tutulma endişeyle, kararsızlıklarla, ikilemlerle baş etmeye çalıştığımızın işareti. İkizler burcu astrolojide akciğerleri sembolize etmektedir. Hava elementinde bir tutulma yaşanıyor. Covid-19 rahatsızlığına yakalanan kişilerde nefes alma güçlüğü olduğu bilinmektedir. Sembollerin ne kadar açıklayıcı olduğunu düşünmemek elde değil. Gerçekten gökte ne varsa yerde de aynısı var.

Bu dönemde merakımız öne çıkıyor. Hayatımızda aynı anda iki şey/konu birden önemli olabilir. Seçim yapmakta zorlanmalar söz konusudur. Şartlar son derece değişken. Zorlanarak da olsa bir takım hayati kararlar verme noktasına gelebiliriz. Pratik olmaya, mantıklı, akılcı davranmaya çalışıyoruz. Hayatımızda sonlanmalar ve yeni başlangıçlar olacaktır. Sakin olmak, acele etmemek önemli.

Ülkemizde ufukta Kova burcu yükselirken oluşan tutulma hava elementi vurgusu getiriyor. Havanın olumlu kullanımı soyut yaratıcı düşünceler, eşitlikçi, hümanistçe fikirler öne çıkacaktır. Hava elementinin olumsuz kullanımı tutarlılıktan uzak, havada uçuşan, ayağı yere basmayan fikirlerin peşinden koşmayı getirecektir.

Bu tutulmanın ülkemizin astrolojik haritasında tecrit edilmiş yerler, hastaneler, kayıplar ve kontrol dışı gelişmeleri anlatan on ikinci eve düşmektedir.

Gökyüzü ışıkları Ay ve Güneş’in İkizler-Yay burçlarında karşıt yerleşimi zihnin aşırı uyarıldığını göstermektedir. Daha çok soyut fikirler öne çıkıyor. Sosyal bağlantılarımız öne çıkıyor. Tam da pandemi nedeniyle sosyalleşmenin kısıtlandığı bu süreçte evde sıkışmış hissedeceğimiz açıktır. Sinir sistemine aşırı yükleniyoruz.

İnfodemi

Bilgi yığınlarının altında ezilme ihtimali oldukça yüksektir. Haberleşme trafiği yoğun olacaktır. Ancak aldığımız her haber doğru olmayabilir. Bilgi bombardımanı altında zihinler yorulacaktır. Asıl zorlayıcı olan da  bilimsellikten uzak bilgilerle boğuşuyor olmamız.

Pandemiyle birlikte hayatımıza giren bu kavram bir yalan salgını olarak tarif edilebilir. Korku ve paniğe yol açan, gerçeklikten uzak bilgiler esas salgınla başa çıkmayı zorlaştırmaktadır.

İnsanlığın bir umut kırıntısı beklediği bu atmosferde her habere kulak vermeye çalışmak bile yeterince yorucu bir iklim yaratmaktadır.  

Koronafobi

Yine bu dönemde hayatımıza yeni giren bu kavram hastalığa yakalanma korkularını ifade etmektedir. Merkür yönetimindeki tutulmada Merkür’ün Akrep’te yerleşimi zihnimizde yarattığımız korkuları sembolize ediyor.  Komplo teorileri üretmeye çok yatkınız. Farklı açıdan bakarsak bir döngünün sonu olabilir. Ölüm ve yeniden doğum temaları var diyebiliriz.

Sabian Sembolizminde…

Tutulma derecesi insanoğlunun zafer kazanması, yenmesi ve engelleri aşması olarak tanımlanmıştır. Düşmanı öldürmek olarak da izah edilmektedir. Egoyu yenmek bir başka açıklamadır.

Ayrıca Merkür ve Satürn’ün dost yerleşimi de elle tutulur, gerçek, somut gelişmelerin de olabileceğini düşündürtmektedir.

25 Kasım’da başlayan eğitimlerimiz hakkında bilgi alın: Uzaktan Astroloji Eğitimi

İkizler burcunda Ay tutulması burçlara neler getirebilir bakalım…

Yükselen Koçlar zihin aktif durumda. Eğitimlerle ilgili ikili durumlar kararsızlığa götürebilir. Yakın çevrede kardeşler, kuzenler, komşularla ilişkiler vurgu yapabilir. Ticari konularda seçimleri yapmak durumunda olabilirler. Daha pratik kararlar çıkabilir.

Yükselen Boğalar değerler konusunda ikilemde kalabilirler. Maddi konularda, yatırımlar ve gelirleriyle ilgili kararlar vermek durumundalar. İki şeyden birini seçme gereği gerginlik verebilir. İletişimcilik yeteneğini değerlendirecekleri bir dönem olabilir. Akılcı olmakta zorlanabilirler.

Yükselen İkizler  bilgi, akıl ve mantıkla hareket etmeye çalışacaklardır. Ancak her şeye çift taraftan bakmaya çalışmak yorucu olabilir. Tutumlarıyla etraftakileri şaşırtabilirler. Kararsızlıkları ilişkilerine yansıyabilir. Kaygan zeminde dans etmekten gerginlikler yaşanabilir.

Yükselen Yengeçler için kontrol etmekte zorlandıkları durumlar olabilir. Elde olmayan gelişmeler yaşanabilir. Gerçekçi olmayan görüntüler çıkabilir. Hayalciliğe yatkınlık olacaktır. Fikirlerini ortaya koymaya çalışacaklar. Ancak seslerini duyurmak zor olabilir.   

Yükselen Aslanlar uzun vadeli hayat planları konusunda endişeye girebilirler. İleriye yönelik umutları riske girebilir. Sosyal çevredeki kişilerle sürtüşmeler yaşanabilir. Arkadaş çevresinden kişilerle fikir ayrılığına düşebilirler. Bazılarını hayatından çıkartma noktasına gelebilirler.

Yükselen Başaklar hayattaki ana hedefleri konusunda bir seçim yapmak zorunda hissedebilirler. Mesleği olanlar için kariyer alanında yol ayrımları olabilir. İki seçenekle karşılaşabilirler. Fikirlerini açıkça ortaya koymak istedikleri bir zaman dilimindeler. Ancak kafa karışıklığı zorlayıcı olabilir.

Yükselen Terazi eğitim, hukuk ve yabancılarla ilgili konularda dönüm noktasında olabilir. Bir davanın sonucu çıkabilir. Hayat görüşlerini değiştirecek gelişmeler olabilir. Yüksek eğitimle alakalı karar verilecek şeyler olabilir. Uzak yolculuklara gitmekte bir kararsızlığa düşebilirler.

Yükselen Akrep için eşin geliriyle ilgili değişimler gündeme düşebilir. Ortak paylaşımlar bir dönemece girebilir. Miras konusu varsa bir karar vermek, uzlaşıya varmak ihtiyacı doğabilir. Vergiler, krediler, burslar bu dönemde stres yaratabilir. Bilinç altı korkular geliştirebilirler.

Yükselen Yay için ikili ilişkilerinde belirli stresler olabilir. Fikirlerin çatışması ilişkileri bitme noktasına getirebilir. Ortaklıklar, evlilikler bir yol ayrımında olabilir. Çift taraflı düşünmeye çalışmak, kararsızlıkları çoğaltacaktır. Aceleci olmamak stresi azaltabilecektir.

Yükselen Oğlak sağlığa odaklanabilir. Çalışanlar için zihne aşırı yüklenmenin bedeli ağır olabilir. Sinir sistemini yıpratıcı etkiler ortaya çıkabilir. İş konusunda bitişler-başlangıçlar olabilir. Rutin yaşam düzeninde bir karmaşa yaşanabilir. İki durum arasında sıkışıp kalmış gibi hissedebilirler.

 Yükselen Kova aşkta kararsızlığa düştüğü bir dönem olabilir. Mantıkçı davranmaya çalışsalar da ikilemlerden yorulabilirler. Zihinsel yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri bir zaman dilimindeler. Çocuk sahibi olanlar bu dönemde onların eğitimiyle vs ilgili bir karar noktasında olabilirler.

Yükselen Balıklar ev-aile-yuvayla ilgili belirli streslere girebilirler. Duygusal olarak zorlandıkları zamanlardalar. Ebeveynlerle ilişkilerinde zaman zaman gerginlikler olabilir. Eve hapsolmuşluk duygusu yeni yaratıcı fikirler geliştirmeye zemin hazırlıyor. Ev değişikliğine gidebilirler.  

İkizler’de Ay tutulması bütün evrene akılcı ve mantıkçı olmayı getirsin…

Dilerim ki nefes alabilelim…

Sağlık ve sevgi dileklerimle;

Meral PALA

25 Kasım 2020

Önemli Not: Yazıları öncelikli  olarak okumak için sayfaya ücretsiz üye olabilirsiniz.

E-posta ile adrese gönderilecektir.