Sayfaya ücretsiz abonelik başlatarak yazıları erken okuyabilirsiniz!

Astrolojik doğum haritası çizmek için doğum tarihi ve coğrafi konumunun yanı sıra doğum saatinin bilinmesi gerekir. Doğum saatine göre yükselen burç tespit edilir. Saat belli değilse yükselen burcun hesaplanması imkansızdır.  Hatta doğum saatinin hassas olması gerekir. Yuvarlak bir zaman aralığı çoğu zaman işe yaramaz.

Yükselen burcun önemini, ne anlama geldiğini anlamak için bu konuda bir yazım var. Buradaki linki tıklayarak okuyabilirsiniz: Yükselen Burç. Şayet doğum saati bilinmiyorsa fiziksel özellikler ve davranış biçimleri ipucu verir. Meyilli olduğunuz konular ve yöneldiğiniz mesleğe bakarak yükselen burca dair bir tahminde bulunmak mümkün olabilir. Ne düşünüp nasıl hissediyorsak o şekilde görünürüz, öyle davranırız mantığı vardır.

Aşağıdaki tariflere bakarak yükselen burcunuza dair bir tahminde bulunabilirsiniz. Ancak tanımlamaların oldukça genel olduğunu göz önüne almak gerekir. En iyisi doğum saati için profesyonel bir çalışma yapılmasıdır. Bunun için bir astrologdan yardım almalısınız.

Rektifikasyon çalışması için yaklaşık olarak bilinen doğum saatinin yanı sıra hayatınızdaki dönüm noktası niteliğindeki olayları döküm halinde çıkartmak gerekir. Tam tarihleri önemlidir. Örneğin evlilik, boşanma, çocuk sahibi olma, önemli yer değişiklikleri, taşınmalar, yakınların kaybı,  ciddi ameliyat ve kazalar, işe başlangıçlar, terfiler, işten ayrılmalar, iş değiştirmeler vs gibi. Hayatınızdaki bu gibi gelişmelerin tam tarihleri olması gerekir. Bunların dışında, size özel gerçekten önemli olduğunu düşündüğünüz farklı olaylar varsa onları da tarihleriyle bulabilirsiniz. Bu çalışma için aşağıda iletişim bilgilerini vs görebilirsiniz.

2022-2023 dönemi için uzaktan astroloji eğitimlerimiz hakkında aşağıdaki linki tıklayarak bilgi edinin:

Su Grubu Burçlar (Yengeç-Akrep-Balık)

Ay, Venüs, Jüpiter, Neptün etkisi güçlü olanlar

Vücut yapıları yumuşak ve yuvarlak hatlıdır. Armut biçiminde vücuda sahiptirler. Mizaç olarak phlegmatik
yani sakin, huzurlu, sevecen, kabullenici yapıdadırlar.
Metobolizma yavaş ve soğuktur.
Hisseder (Jungian).

Su Grubu Özellikleri

İnsan ilişkileri içinde olmayı severler, yalnızlıktan hoşlanmazlar, barışcıl, hoşgörülü, hassas, duygusal, yemeğe düşkün, yavaş, tembel, pasif, nazik, subjektif, korumacı, besleyici, alıcı, izlenimcidirler.

Su Grubuna Uygun Meslekler

Annelik yapmayı anımsatan meslekler yaparlar; hemşirelik, sosyal servis görevlisi olarak çalışabilir, şifacılık veya psişik yetenekleri olabilir, yiyecek işi yapabilirler. Müzisyen, roman yazarı, şair, küçük işletme sahibi, emlakçı, şarap tüccarı, mağaza sorumlusu, politikacı olabilirler.

Toprak Grubu Burçlar (Boğa-Başak-Oğlak)

veya Sabit Burçlar (Boğa-Aslan-Akrep-Kova)

Vücut ağır, masif ve yoğun yapıdadır. Kare veya dikdörtgen görünüşlüdür. Melankolik ya da Satürnyen mizaçlıdır. Metobolizma sıcaktır.
Duyusaldır (Jungian).

Toprak Grubu Özellikleri

Ciddi, kararlı, gerçekçi, üretken, sahiplenici, maddiyatçı, sabırlı, güçlü, dayanıklı, tutucu, yapıcı, ayakları yere basan, pratik ve rutin yapıda olurlar.

Toprak Grubuna Uygun Meslekler

Taş ve toprakla ilgili mesleklerden, çiftçi, bahçıvan, inşaatçı, duvarcı ustası olabilir veya kamyon şöförü, ağır sıklet boksör, işadamı, futbolcu, polis memuru, mimar, taş ustası, işçi, iş makinası operatörü, zanaatkâr, satın alma görevlisi olabilirler.

Ateş Grubu Burçlar (Koç-Aslan-Yay)

veya haritasında Güneş ve Mars’ı güçlü olanlar

Vücut yalın ve kaslıdır. Üçgen, üst kısım (kafa, omuz, göğüs) belirgin. Metobolizma sıcaktır.
Mizacı choleric yani çabuk öfkelenir.
Sezgisel (Jungian).

Ateş Grubu Özellikleri

Dışadönük ve kendinden emindir, deneyseldir ve insiyatif alır, bağımsız, sabırsız, aceleci, enerjik, gururlu, pozitiftir ve etrafındakileri motive eder.

Ateş Grubuna Uygun Meslekler

Gösteri dünyasında ve eğlence sektöründe çalışanlar, atletler, yönetici ve liderler, maceraperestler, kumarbazlar, itfaiyeciler, pilotlar, araba yarışçıları, dublör, reklamcı ve askerler bu gruptan çıkar.

Hava Grubu Burçlar (İkizler-Terazi-Kova)

veya DEĞİŞKENLER( İkizler-Yay-Başak-Balık)

Uranüs-Merkür-Satürn Etkisi güçlü olanlar. Ancak Satürn hareket kabiliyetini kısıtlayabilir.

Vücut yapısı uzun, ince, kemiklidir. Linear-doğrusal bir tiptir. Metabolizma soğuktur.

Mizacı sanguine yani umutludur, konuşkan, girişken, keyif ve eğlence peşindedir. Heyecanını sürekli canlı tutacak şeyler arar.

Düşünür (Jungian).

Hava Grubu Özellikleri

Zihinsel, idealist, meraklı, konuşkan, özgürlükçü, zeki, narin, hassas, bağımsız ruhlu, çok yönlü, sinirli, gergin, enerjik, arkadaş canlısı, nüktedan, maymun iştahlı, umut dolu, deneysel, buluşçu, marifetli, becerikli, sıra dışı ve  farklı, sıra dışı, tuhaftır.

Hava Grubuna Uygun Meslekler

Gazeteci, köşe yazarı, öğretmen, yazar, icatçı, bilgin, bilgisayar uzmanı, elektrikçi, dil uzmanı, spiker, radyocu, havacılık sektörü çalışanı, karikatürist, satış uzmanı, televizyonda konuşmacı, yazıcı, kukla oynatıcısı, hokkabaz olabilirler. Müzik aleti çalanlar, rock müzisyeni ve astrologlar da bu gruptan çıkar.

Yukarıda belirttiğim gibi doğum saati bilinmiyorsa kişinin fiziksel özellikleri ve tavırlarında, mesleğinden vs yükseleni bir dereceye kadar tahmin edilebilir. Ayrıca rektifikasyon yani doğum saati doğrulama çalışmasıyla yaşamda geçmiş olayların tam tarihlerinden yararlanarak doğum saati hesaplanabilmektedir.

Kaynak : Judith A.Hill- The Astrological Body Types (Face, Form and Expression)

Rektifikasyon Çalışması Hakkında…

Bu çalışmayı arzu ederseniz size e-posta ile bir form gönderebiliriz. Formda hayatınıza dair sorular bulunmaktadır. Danışmanlık hizmetleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: Bireysel Danışmanlık

Bilgi almak için telefon: 0532 604 67 43

e-posta: astrolojikosesi@hotmail.com

SKYPE: astrolojikosesi

Meral Pala