dogum-tarihi-bilinmiyorsa

Doğum saatiniz bilinmiyorsa

Önemli Not: Sayfaya ücretsiz abonelik başlatarak yazıları erken okuyabilirsiniz!

Astrolojide doğum haritası elde etmek için doğum tarihi ve coğrafi konumunun yanı sıra doğum saatinin bilinmesi en önemli noktadır. Doğum saatine göre yükselen burç tespit edilir. Yükselen burcun ne anlama geldiği ve önemi konusuna bu yazıda değinmeyeceğim. Şayet doğum saatimizi bilmiyorsak, fiziksel özellikler ve davranış biçimleriyle beraber eğilimli olduğunuz konular ve yöneldiğiniz mesleğe bakarak yükselen burca dair bir tahminde bulunmak mümkün olabilir. Teori; “Ne düşünüp ne hissediyorsak o şekilde görünürüz” düşüncesine dayanmaktadır. Buradaki tanımlamaların oldukça genel olduğunu göz önüne alarak yükselen burcunuza ilişkin bir tahminde bulunabilirsiniz.

Su Grubu (Yengeç-Akrep-Balık)

Ay, Venüs, Jüpiter, Neptün etkisi güçlü olanlar

Vücut yapıları yumuşak ve yuvarlak hatlıdır. Armut biçimli vücuda sahiptirler. Mizaç olarak phlegmatik
yani sakin, huzurlu, sevecen, kabullenici yapıdadırlar.
Metobolizma yavaş ve soğuktur.
Hisseder (Jungian).

Su Grubu Özellikleri

İnsan ilişkileri içinde olmayı severler, yalnızlıktan hoşlanmazlar, barışcıl, hoşgörülü, hassas, duygusal, yemeğe düşkün, yavaş, tembel, pasif, nazik, subjektif, korumacı, besleyici, alıcı, izlenimcidirler.

Su Grubuna Uygun Meslekler

Annelik yapmayı anımsatan meslekler yaparlar; hemşirelik, sosyal servis görevlisi olarak çalışabilir, şifacılık veya psişik yetenekleri olabilir, yiyecek işi yapabilirler. Müzisyen, roman yazarı, şair, küçük işletme sahibi, emlakçı, şarap tüccarı, mağaza sorumlusu, politikacı olabilirler.

Toprak Grubu (Boğa-Başak-Oğlak)

veya Sabit Burçlar (Boğa-Aslan-Akrep-Kova)

Vücut ağır, masif ve yoğun yapıdadır. Kare veya dikdörtgen görünüşlüdür. Melankolik Ya da Satürnyen mizaçlıdır. Metobolizma sıcaktır.
Duyusaldır (Jungian).

Toprak Grubu Özellikleri

Ciddi, kararlı, gerçekçi, üretken, sahiplenici, maddiyatçı, sabırlı, güçlü, dayanıklı, tutucu, yapıcı, ayakları yere basan, pratik ve rutin yapıda olurlar.

Toprak Grubuna Uygun Meslekler

Taş ve toprakla ilgili mesleklerden, çiftçi, bahçıvan, inşaatçı, duvarcı ustası olabilir veya kamyon şöförü, ağır sıklet boksör, işadamı, futbolcu, polis memuru, mimar, taş ustası, işçi, iş makinası operatörü, zanaatkâr, satın alma görevlisi olabilirler.

Ateş Grubu ( Koç-Aslan-Yay)

veya haritasında Güneş ve Mars’ı güçlü olanlar

Vücut yalın ve kaslıdır. Üçgen, üst kısım (kafa, omuz, göğüs) belirgin. Metobolizma sıcaktır.
Mizacı choleric yani çabuk öfkelenir.
Sezgisel (Jungian).

Ateş Grubu Özellikleri

Dışadönük ve kendinden emindir, deneyseldir ve insiyatif alır, bağımsız, sabırsız, aceleci, enerjik, gururlu, pozitiftir ve etrafındakileri motive eder.

Ateş Grubuna Uygun Meslekler

Gösteri dünyasında ve eğlence sektöründe çalışanlar, atletler, yönetici ve liderler, maceraperestler, kumarbazlar, itfaiyeciler, pilotlar, araba yarışçıları, dublör, reklamcı ve askerler bu gruptan çıkar.

Hava Grubu ( İkizler-Terazi-Kova)

veya DEĞİŞKENLER( İkizler-Yay-Başak-Balık)

Uranüs-Merkür-Satürn Etkisi güçlü olanlar. Ancak Satürn hareket kabiliyetini kısıtlayabilir.

Vücut yapısı uzun, ince, kemiklidir. Linear-doğrusal bir tiptir. Metabolizma soğuktur.

Mizacı sanguine yani umutludur, konuşkan, girişken, keyif ve eğlence peşindedir. Heyecanını sürekli canlı tutacak şeyler arar.

Düşünür (Jungian).

Hava Grubu Özellikleri

Zihinsel, idealist, meraklı, konuşkan, özgürlükçü, zeki, narin, hasssas, bağımsız ruhlu, çok yönlü, sinirli ve gergin, enerjik, arkadaş canlısı, nüktedan, maymun iştahlı, umut dolu, deneysel ve buluşçu, marifetli, becerikli, sıra dışı, tuhaftır.

Hava Grubuna Uygun Meslekler

Gazeteci, köşe yazarı, öğretmen, yazar, icatçı, bilgin, bilgisayar uzmanı, elektrikçi, dil uzmanı, spiker, radyocu, havacılık sektörü çalışanı, karikatürist, satış uzmanı, televizyonda konuşmacı, yazıcı, kukla oynatıcısı, hokkabaz olabilirler. Müzik aleti çalanlar, rock müzisyeni ve astrologlar da bu gruptan çıkar.

Yazının baş kısmında belirttiğim gibi doğum saati bilinmiyorsa kişinin fiziksel özellikleri ve tavırlarından yükseleni bir dereceye kadar tahmin etmek mümkün olabilir. Ayrıca rektifikasyon işlemiyle yaşamda geçmiş olayların tam tarihlerinden yararlanarak doğum saati hesaplanabilmektedir.

Referanslar : Judith A. Hill- The Astrological Body Types (Face, Form and Expression)

Rektifikasyon Çalışması Hakkında…

Doğum saatini net bilmeyen kişiler bu hizmeti alabilirler.  Doğum saatinin tespiti için danışmanlık almak isterseniz danışmanlık hizmetleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Yaklaşık olarak bilinen saatin yanı sıra, hayatınızdaki dönüm noktası niteliğindeki olayları döküm halinde, tam tarihleriyle beraber yazmanız gerekir. Örneğin, önemli yer değiştirmeler, taşınmalar, evlilik, boşanma, çocuk sahibi olma, ciddi ameliyat ve kazalar varsa tarihlerini yazabilirsiniz. Ayrıca çok yakınların vefatı, ilk yurt dışı seyahati veya sizin hayat görüşünüzü değiştiren başka önemli olaylar varsa belirtebilirsiniz. Bunların dışında, sizin için gerçekten önemli olduğunu düşündüğünüz, farklı türden olaylar varsa, onları da tarihleriyle beraber mektubunuza ekleyebilirsiniz.

Bu çalışmanın bedeli hakkında bilgi isteyiniz.

Bilgi almak için  iletişim:0532 604 67 43
Adres: Taksim-Gümüşsuyu (İletişim sayfasında detayları bulabilirsiniz.)
iletisim@astrolojikosesi.com

SKYPE: astrolojikosesi

Meral Pala