5° Boğa’da Ay Tutulması

28 Ekim 2023

Saat 23.24

Gökyüzü ışıkları Boğa ve Akrep burçlarında karşı karşıya geliyor. Ay ışığı bir süre için dünyanın gölgesinde kalıyor. Gömülü acı, hırs, tutku ne varsa açığa çıkacak gücü bulacaktır. Geçmişteki travmalar bilinçaltında bir psikolojik güç potansiyeli yaratmaktadır. Açığa çıkmayı bekleyen savaşçı ruh tetiklenmektedir. Bizi yıpratan anılar, duygular güvensizlik yaratabilirler. Aynı zamanda dönüştürücü de olabilir.

Gücü fark etmek…

Güvensizlikleri çözmek için potansiyelimizi keşfetmek ve iyileştirici enerjiyi çalıştırmak gerek. Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelmesi farkındalıkla sağaltımın da yolunu açmaktadır. Seçim bize ait.

Ay tutulmaları…

Aydınlanma ve farkındalık zamanlarıdır. Yol ayrımları getirir. Kararlar vermek durumunda kalabiliriz. İkili durumlardan gelen krizler olabilir. Daha çok kişisel ve aile hayatımızla ilgili bitişler ve başlangıçlar olabilir. İçsel, duygusal ve sezgisel yanımız öne çıkar. Boğa’da Ay tutulması sabit ve değişmez dediklerimizi değiştirmeye davet ediyor. Maddi dünyada güven ihtiyacı söz konusu. Hayatın temel ihtiyaçları olan barınma, beslenme ve fiziksel güvenlik şimdilerde her şeyin önüne geçiyor. Güvenmek için belki önce neden korktuğumuzu tanımlamak durumundayız. Bilince gelenler güven ve huzur yaratmaya zemin yaratacaktır.

Boğa-Akrep Karşıtlığı…

Su (duygular, bilinçaltı, hassasiyetler)  ve toprak (şimdi ve burada olan) enerjilerini dengeye davet ediyor. İnatçı ve son derece sabit tutumlar gündeme hakim durumda. Bir o kadar da kararlı ve dirayetli bir atmosferdeyiz. Toprağın katılığını suyla gidermek mümkün. Suyun hassasiyetini de toprak hafifletir. Fokurdayan duyguları toprakla dengelemek gerek. Dokunarak hissettiklerimiz güven verecektir. Bilinç ve bilinç altını dengeye getirmeye çalışıyoruz. Yorucu duygulardan sıyrılmak için realiteyi görmek durumundayız. Psikolojik yüklerden, yorucu duygulardan arınmak ancak makul, mantıklı ve gerçekçi olmakla mümkün olabilir.  Yaratıcılığımızı somutlaştırmaya, suya bir şekil vermeye bakmalıyız. Doğayla temas kurmak, belki toprağa basmak negatif duygumuzu arıtmaya imkan verebilir.

Hırslar, tutkular,  intikam duyguları uyanıyor. Bu tutulmayla beraber içimizdeki savaşçıyı barışcıl bir eyleme yönlendirebilmek ümidiyle…

Boğa’da Ay tutulması dünyamıza huzur ve barış getirsin. Verimli, üretken, anaç, doğurgan, huzur veren barışçıl yanımız öne çıksın.

Sabit Boğa, Akrep, Kova, Aslan  burçlarıyla astroloji haritasında bu sabitlerin yönettiği yaşam konuları öne çıkıyor. Bitiş ve başlangıçlar en çok bu konularda  olacaktır.

30 NİSAN 2022’de BOĞA’da GÜNEŞ TUTULMASI SİZE YENİ OLARAK  NE GETİRMİŞTİ?

  • O dönemin yeni ay oluşumu bir Güneş tutulmasıyla beraber olmuştu. Yeni hareketler şimdilerde bu Ay Tutulmasıyla bir kırılma noktasına geliyor.
  • Ay Tutulması ve dolunay zamanında konuyu bitirip bitirmeme sorgulaması yapılıyor. Açığa çıkan konular olabilir. Netleşmenize imkan verecek gelişmeler bekleyin.
  • Hatta bir hatırlatma daha yapalım:
  • 28 Ocak 2023 (ilk dördün) tarihi civarını düşünelim . O günlerdeki stresler bu günlerde iyice görünür hale gelebilir çözülebilir.
  • Daha öteye gidelim 28 Temmuz 2024 (son dördün) civarında bu tutulmanın kararlarının da artık bir kapanış evresine gelmesi muhtemeldir. Konular gündemden düşüşe geçer.

29 Ekim tarihi güzel ülkemizin doğum tarihi

100. doğum günümüzü kutluyoruz. Tam doğum günümüzün öncesinde oluşan bu Ay Tutulması bizi de ülke olarak dikkat çekici bir pozisyona getiriyor. Dünya üzerinde katalizör gibi etkiye sahibiz. Tutulma bizi ülke olarak tercihler yapmaya davet ediyor. Yol ayrımlarımız var. Liderler dikkat çekici durumda.

Tutulma oluşurken ülkemizde batı illerinde Yengeç yükseliyor. Ülke olarak barış atmosferini yaratmakta önemli rol sahibiyiz. Sert bir dönemde ‘Evrensel Ana’ rolü bize verilmiş. Savaştan, kaostan, zorluklardan mı besleneceğiz ? Yoksa huzur ve barışı mı hayatımıza çekeceğiz? Tercih bize kalmış gibi görünüyor. Sanki Boğa tarafımız yani barışçıl yanımız ağır basacak? Doğuya kaydıkça Ankara ve doğusunda kalan illerde Aslan yükseliyor. Ekonomik koşullarımızız açısından kritik zamanlardayız. Ülkemizden izleyeceğimiz bir tutulma oluyor.

Parçalı tutulmanın dünyada nerede ve saat kaçta izleneceğini linkten takip edebilirsiniz: https://www.timeanddate.com/eclipse/lunar/2023-october-28

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu olsun.

Nice yüzyıllara…

Boğa tutulmasının burçlar ve gezegenleriniz üzerindeki etkilerini 26 Ekim perşembe akşamı saat 21.00’de ZOOM üzerinden aktarmaya çalışacağım…

Toplantı herkese açık olacaktır. Yer sayımızın sınırlı. 100 kişilik kapasitemiz bulunuyor.