Uranüs-Mars Karşıtlığıyla Doğan Yeni ay Akrep Burcunda 

13 Kasım 2023

Saat: 12.27

Bilinç altına süpürülmüş molozlar bir anda dağ gibi karşımıza çıkabilir. Akrep’te yeni ay doğarken Uranüs’ün uyandıran, sarsan etkileri aktif. Akrep arketipinin hırslı ve mücadeleci karakteri vurgulanmakta. Hayatımızda psikolojik mücadeleler olabilir. Beklenmedik bir şekilde zıtlaşmaların, tartışmaların içine girebiliriz. Bir anda geçmişin tortularıyla yüzleşmek durumunda kalabiliriz. Derinlere gömülü ruhu yoran duygular birden su yüzüne çıkarsa şaşırmamak gerek.

Bilinçaltı buzdağına benzetilirse orada saklı duran anılar bir anda buz dağının kırılmasıyla ortalığa saçılabilir. Belki yıllarca korkup üzerine örtü çektiğimiz konular derin ruhsal yaralar açmış olabilir. Şimdilerde o örtü açılıyor. Yaralar bir şekilde görünür hale geliyor. En derinde yer etmiş korkularımızla başa çıkmak durumundayız.

İyi tarafından bakarsak yıllarca kaçtığımız ruhumuzu yoran tortulardan kurtulmak için bir fırsat doğuyor. Ruhumuzu saflaştırmak için çalışabiliriz. Farkındalığın çok yüksek seviyelere çıkması bazıları için ikinci bir kaçış sebebi olabilir.

Kendimizi dönüşüme hazırlayalım. Kendimizden ve gizli gerçeğimizden kaçmak yerine iyileşmek, arınmak için gayret gerekiyor. Dışsal faktörlerle savaşmak, kin kusmak veya intikam almakla enerjimizi boşa tüketmeyelim. Asıl kendi içimizde birikmiş ağırlığı atmaya bakalım.

Yaralı Şifacı Kiron…

150 derecelik karmik açı içimizdeki şifacıyı ortaya çıkartmamızı istiyor. Güç kendimizde. İçimizde herhangi bir yara varsa iyileşme şansı da tam oradadır. Bizi tüketen duyguyu fark etmek bu noktada çok işe yarayacaktır. Olayları karşı tarafın gözünden görmeye bakmalıyız. Zor ama imkansız değil. Mars’ın gücü yüksek. Yenilenmeyi isteyene güç ve savaşma kabiliyeti vadediyor. Kendimizden bile gizlediklerimizi fark edelim. Karmik yükümüzü atmaya bakmalıyız. Karşımızdakiler bizi sarsıyorsa verdiğimiz  ya da vermediğimiz tepkilerle biz de onları şaşırtabiliriz. Bildiklerimizin tersine bir tutum geliştirmek neden en iyi yol olmasın ? Kuracağımız stratejide artık başka yollar denemek gerekiyor belki? Ölüm ve yeniden doğuşu çağrıştıran bir atmosferdeyiz. Eski kalıplar neden kırılmasın. Tutumunuz değişirse karşınızdakilerin size olan tutumları da değişecektir.

Ülkemizin haritasında…

Venüs ve Jüpiter ile kavuşan Akrep yeni ayı barış ve diplomatik konuları öne çıkartmaktadır. Finansal konular ve maddi kaynaklara vurgu var. Yeni oluşumlar söz konusu olabilir. Din, felsefe konuları, din adamları, üniversiteler, yüksek öğretim kurumları, yardım kuruluşları, ülkenin refahı, zenginlikleri, bankalar ve bankacılar, toplumdaki aristokratlar, üst tabakadan kimseler, yayıncılar ve medya kurumları, kitle iletişimi, ülkenin hukuk sistemi ve yargı organları dikkat çekici durumdalar.

Yükselen Burca göre ne gibi bir atmosfer beklemeli?

Öz Burcunuzu da okuyunuz…

Koçlar maddi konular, paylaşım ve mirasla ilgili alanda bir stres yaşıyor olabilir. Beklenmedik giderler korkutuyor olabilir. Mesleki alanda yeni bir yapılanmaya gidebilirler. Statü önem taşıyor.

Boğalar ilişkiler konusunda yorucu bir dönemde olabilir. Evlilik ve ortaklıklar açısından stresli bir dönem gibi. Hukuki konularda, yurtdışı bağlantılı işlerde kontrol sağlamaya çalışıyorlar.

İkizler için kontrol duygusunun kaybı söz konusu olabilir. Duyguları baskı altında. Sağlıklı rutin yaşam alışkanlıkları geliştirmek iyi gelecektir. Günlük düzen ve işyeri atmosferi değişiyor gibi.

Yengeçler için aşkta fırtınalı bir süreçte olabilir. Yaratıcı gücünü keşif için iyi bir zamanlama gibi duruyor. İlişkilerinde kontrollü olmaya çalışıyorlar. Çocuklar en kritik nokta gibi gözükmekte.

Aslanlar ailede, yuvada içsel bir mücadele veriyor olabilirler. Hedeflerini değiştirecek türden gelişmeler olabilir. Sağlık ve rutin yaşam düzenine en fazla önem vermeleri gereken zamanlar.

Başaklar için kardeşler, kuzenler, yakın arkadaşlar ve hatta komşular stres yaratıyor olabilir. Aslında kafalarında uyanan fikirler var. Yaratıcılık tetikleniyor. Somut şeyler ortaya koyabilirler.

Teraziler için maddi konular, gelir-gider konuları mücadeleye açık. Farklı yollardan kazanç yaratma fikri olabilir. Ortaklı konular elektrikli gözüküyor. Aile içinde disiplin kurmaya çalışıyorlar.

Akrepler için tamamen arınma zamanı. İlişkiler yoluyla uyanışlar yaşıyor olmalılar. Ölüm ve yeniden doğuşu deneyimledikleri bir dönem. Fikirlerini aktarırken sansürleme gereği olabilir.

Yayları elinde olmayan şartlar endişelendiriyor. Kaybetme korkusuyla maneviyat uyanabilir. Sağlığa özen göstermek uygun olur. Maddi konularda disiplin ve somut adımlar geliyor.

Oğlaklar sosyal çevreden dolayı stresli zamanlar yaşanıyor olabilir. Çevre değişimine yöneliş olabilir. Hayat planları yenileniyor. Belirgin bir kontrol ve disiplinle yaratıcı güçlerini kullanacaklar.

Kovalar için mesleki hedeflerde hırslar öne çıkıyor. Önemli bir güç sarfiyatı var. Belki hayattaki ana rotayı değiştirme zamanı olabilir. Disiplinli olabilmek bu dönemde çok kritik.

Balıklar yurtdışıyla bağlantılı konularda enerji harcıyorlar. Eğitim ve hukuk alanına yeni bir bakış açısıyla eğilme zamanı olabilir. Çevreyle ilişkilerine ciddiyet ve mesafe koyabilirler.