TUTULMALAR İZ BIRAKACAK…
Ekinoksla gelen uyum…
Gün-Tün eşitliği dengeye davet ediyor

Yazın yorucu havası biraz olsun dağılıyor. Zira 2023 yazına damga vuran Venüs geri hareketi sevgi alışverişlerinde tıkanıklık yarattı. Çoğu zaman kendimizi değersiz hissettik. Epeyce keyfimiz kaçtı.  Kimimiz sağlıktan şikayetçi oldu, kimimiz işinden, kimimiz eşinden dolayı yıprandı. Ruh yorgunlukları olmuştur. Maddi konularda sıkıntı yaşayanlar oldu. Ev sahibiyle problem yaşayan veya kiracısıyla ilişkisi yıprananlar duydum. Hayal kırıklığıyla gurur kırıklığı iç içe geçti. Bazen beklenmedik durumlarla karşılaştık.  Merkür’ün geri hareketi de iyice tuz biber ekti. İnce ayarlar yapmaya mecbur kaldık.

23 Eylül’de Güneş Terazide ilerlemeye başladı…
Mevsime giriş anı haritası 6 aylık dönemin ip uçlarını veriyor…

Yeni mevsimle atmosfer değişiyor. Sosyal bağlar kuvvetleniyor. Karşılıklı anlayış ve eşitliğe dayalı ilişkiler öne çıkmaktadır. Hayatımızda huzur, uyum ve barış istiyoruz. Güzellik arıyoruz. Ülkemiz için kritik bir sonbahar mevsimi olacağa benziyor. Sonbahara giriş haritasına göre ülkemiz için dönüştürücü bir mücadele olasılık dahilindedir. Zira Akrep yükseliyor. Ülkemizin doğum haritasındaki Güneş , mevsim giriş haritasında öne çıkıyor. Güneş ülke haritalarında liderler, otoriteler, yetkili makamlar, devletin kendisi ve erkek figürleri ifade eder. Bunlar odakta ve ülke olarak bir mücadele hali olacağa benziyor. Yeniden doğuş teması var. Halk kahramanları ve ulusal şampiyonları da dikkat çekici bir konumdalar.

Mars yönetimde bir harita var. Mars Terazi’de ve Kiron’la karşıt duruşu hatalarla yüzleşmeye çekiyor. Hareket kabiliyetinin kısıtlanması söz konusu. Kararsızlık işareti. Güneş ve Satürn’ün birbirini rahat görmeyişi kontrol ve disiplin sağlamanın pek kolay olmadığını anlatıyor. Bu alanda bir takım öğretiler olabilir.

29 Eylül’de 6° Koç’ta DOLUNAY 

Gökyüzünün ışıkları Terazi-Koç ekseninde. Öncü ve yenilikçi temalar var. Ancak geri adımlar atılabilir. Denge arayışı yorucu olabilir. Ben-Sen ikilemlerine düşebiliriz. Ülkemizde dolunay zamanı ufuk çizgisinde Yay burcu yükseliyor. Hukuk, eğitim, medya konuları öne çıkıyor. Yabancılarla temaslar vurgulanıyor. Ülke olarak ilerleme gayretindeyiz. Ancak Jüpiter retro ve yükseleni görmüyor. Epeyce efor sarf etmek gerekir.

14 Ekim 2023’te 21° Terazi Burcu’nda GÜNEŞ TUTULMASI

Güney Ay düğümü ve Merkür’le birleşen tutulma ilişkileri, evlilik ve ortaklıkları dengeye davet ediyor. Aniden gelişen krizler olabilir. Öte yandan krizler aynı hızla uzaklaşabilir. Başak’taki Venüs yönetiminde bir tutulma oluyor. İlişkilerde en ince ayrıntılar bile mercek altına alınabilir. Venüs-Satürn zıt yerleşimi testler, kısıtlanmalar ve yüzleşmeler getirebilir. Bu tutulma engelleri hızlıca aşmayı vadediyor unutmayalım.

Ülkemizde tutulma zamanı ufukta İkizler burcu yükseliyor. Hava elementi güçlü. İletişim yollarını iyi değerlendirmek gerek. Şartlar değişken. Yaratıcı, pratik fikirler gelişiyor.  Mantık, objektivite var.  Merkür-Venüs ağırlaması hayatımızda ahenk yaratmaya destek veriyor.

28 Ekim’de 5° Boğa Burcu’nda AY TUTULMASI

Jüpiter’le beraber Ay tutuluyor. Jüpiter’in Mars ve Merkür’le tam zıt yerleşimi var. Duygu ve sezgiler güçlüyken diğer tarafta somut gerçekler var. Tercihimizi gerçekçi olmaktan yana kullanabiliriz. Hayatımızda sıkı pazarlıklar olabilir. Maddi-finansal konular, değerler, toprakla, tarımla ve sanatla ilgili temalar odağımızda.

Ülkemizin tam öz burcunun (Akrep) karşısındaki tutulma yol ayrımları ve bir takım önemli kararlar getireceğe benziyor.

Yılın Son çeyreğinde dikkat çeken tarihler…

1-2-3 Ekim tarihlerinde Merkür Başak’ta Neptün’le karşı karşıya geliyor. Mantıklı düşünmekte zorlanacağımız günler. Eğitim, ticari konular, kısa mesafe yolculuklar karmaşaya maruz kalabilir.

9-12 Ekim arası Venüs Başak’ta, Satürn ile karşıt yerleşimde. Hayattan keyif alamama hali olabilir. İlişkiler test aşamasında. Maddi kaynaklar engellere açık olacaktır. İlişkilerde gerçekçi olma zamanıdır.

30-31 Ekim’de Venüs-Uranüs üçgeni ilişkilerde ve değerlerde radikal değişimi isteyerek gerçekleştirme zamanı. Elemelerle işlevsiz olanı ayıklama şansı veriyor.

28 Ekim’de tutulma günü Merkür ve Mars Akrep’te. Jüpiter’e karşıtlar. Psikolojik yıpratma savaşları var. Duygular ve mantık çelişiyor.

2-3 Kasım’da Venüs Başak’ta ve Neptün’e karşıt yerleşimde. Hayaller ve gerçekler çelişiyor. Değerler bulanıklaşıyor. Maddi konular kontrolsüz olabilir. İlişkilerde gerçeklerden uzaklaşma durumu söz konusudur.

11 Kasım’da Mars-Uranüs karşıtlığı var. Ani tehlikelere karşı dikkatli olunmalı.

25-26 Kasım’da Merkür Yay’da Neptün’le gerginliğiyle bolca hayalcilik olabilir.

24-28 Kasım arası Mars Yay’da ve Satürn ile gerginliği var. Değişken şartlarda kararsızlıklar olabilir. Heyecanı söndüren şartlar olabilir. Acele adımlar atmamak gerekir. Özellikle 25 Kasım’a dikkat edelim. Zira Güneş-Mars kavuşumu Yay burcunda gözü karartmaya çok hazırken Satürn ORADA DURUN diyor.

3-4 Aralık’ta Venüs Terazi’de, Plüton ile gerilimi var. İlişkilerde ve değerler sisteminde dönüştürücü bir mücadele söz konusu.

18-20 Aralık arası Venüs-Uranüs karşıtlar. Aniden gelişen finansal krizler olabilir. İlişkiler açısından kopartıcı bir hava var.

26-27-28 Aralık’ta Retro Merkür Yay’da Neptün’le sert konuşuyor. İyice kafalar karışıyor.

27-31 Aralık arasında Mars Yay’da Neptün’le gerilimi var. Sisli-bulanık havada kaybolma riski getirebilir.

2023 sonbaharı herkese iyilikler getirsin…