Kendini Tanıma Yolculuğu

22 Ekim 2023 Pazar akşamı derslere başlıyoruz…

Eğitimlerimizin 15. yılındayız

“Kendini bil” Hinduizm’den Budizm’e, Antik Yunan inancından Hristiyan mistisizmine, Kabala’dan İslam tasavvufuna kadar pek çok mistik öğretide yer alan önemli bir ilkedir. Kendini bilmek hem insan olarak “haddini” bilmek, hem de kendindeki “tanrısal özü” bilmek anlamında yorumlanmıştır (Açık Beyin sayfasından alıntıdır)

Astroloji yolculuğu kendini keşfin bir yoludur. Sınırlarımızı, artılarımızı, eksilerimizi fark etmek demektir. Değeri ancak zamanla anlaşılabilir. Hayatta eksiklerimizi gidermek için önce kendini tanımalıyız. Başkalarının hatalarına odaklanmak yerine belki önce kendimizi bilmek iyidir…

Eğitimlerimizi sınırlı sayıda öğrenciyle, samimi atmosferde gerçekleştiriyoruz. Makineleşmeden bilgiyi sindirerek ilerlemeyi hedefliyoruz.

Etik yaklaşımı önemsiyoruz. Amacımız kadim astroloji bilgisiyle kimsenin psikolojik olarak olumsuz etkilenmemesi, negatif duygulara kapılmadan ilerlemesini sağlamaktır. 

Dersler ZOOM üzerinden Türkiye saati ile 19.00-21:30 arasındadır.

32 haftalık, toplam 80 saatlik  bir ders programımız var.

İnsani ve etik değerleri öne alarak oluşturulmuş bir ders ortamıdır. Ders esnasında sorularınızı yöneltebilirsiniz. Ders notları her hafta e-posta ile öğrencilere gönderilmektedir.

Derse katılamayan öğrenci ders kaydını izleyerek telafi edebilir.  Dönem içerisinde verilen ödevlerle öğrencilerin gelişimi takip edilmektedir.

Dönem sonunda öğrenciler bir natal harita yorumlama çalışması yaparak ileri seviye eğitime geçmektedir.

Derslerde sistemli harita okuma yolu verilmektedir. Astroloji bilgisi üzerinde çalışmak bitmek bilmeyen bir yolculuk gibidir. Evrenin ritmine ayak uydurmayı öğrenmek bir kişisel gelişim yolculuğudur.

“Astrolojide Temel Bilgiler” programını tamamlayan bir kişi, doğum haritasını yorumlayabilir. Sadece derse katılmakla yetinmeyip araştırmacı olmak önemlidir.

Temel Bilgiler Çalışmalarında İçerik

Dersler Batı astrolojisinde modern ve klasik yöntemler harmanlanarak yürütülmektedir.

Başlıca konular …

Astrolojiye giriş ve tarihçe (22 Ekim)

Astrolojik Sembollerin Tanıtımı (29 Ekim)

Astrolojik haritada element (ateş, toprak, hava, su) ve nitelik analizi  (öncü, sabit, değişken). Gölge ve Sentez burçların yorumu (5-12-19 Kasım)

Burçlar kuşağı ,Zodyak üzerinde çalışma (26 Kasım ve 3-10-17 Aralık)

Gezegenlerin anlattıkları ve psikolojik karşılıkları (24 Aralık ve 7-14-21 Ocak 2024)

31 Aralık 2022 yılın son günü, ders tatil edilir.

Astrolojide Evler (28 Ocak ve 4-11-18 Şubat)

Gezegen-Burç-Ev kombinasyonları (25 Şubat- 3-10 Mart)

Astrolojide AÇILAR (17-24-31 Mart  ve 7-14 Nisan)

Ay evreleri (21 nisan)

Astrolojik haritaların tipleri (28 Nisan)

AY’ın düğümleri ve haritada kadersel temalar (5 Mayıs)

Gezegen Asaletleri (kuvveti) üzerinde çalışma (12 Mayıs)

Gece-Gündüz haritaları (19 Mayıs)

Koruyucu Melek Kavramı (26 Mayıs)

Süpervizyon çalışması – 32. Hafta – Son ders (2 Haziran)

 

Derslerde katılımcıların kendi haritaları ve tanınmış kişilerin haritaları üzerinden örnekler yapılmaktadır. Çok sayıda örnekle konular pekiştirilmektedir.

Temel Bilgileri başarıyla tamamlayanlar 32 haftalık ‘Öngörüm Teknikleri Eğitimine devam edebilirler. İkinci seviye eğitimin sonunda öğrenciler kapsamlı bir harita yorumlama projesiyle ”Başarı Belgesi” elde edebilir.

Sürekli ara ödevlerle bilgiler pekiştirilir. Ayrıca öğrencilerin kendilerini geliştirmesi teşvik edilir. Dileyen öğrenciler ilerde kısa dönemli süpervizyon eğitimleri veya  Horary Astroloji (saat astrolojisi) tekniği ile bilgilerini geliştirip tazeleyebilirler.

Dersler haftada 1 gün-2,5 saattir.

Türkiye saati ile Pazar günleri 19.00-21:30 arasında ZOOM’da ders yapılacaktır.

Toplamı 32 haftalık programdır. Çalışmalar 22 Ekim 2023’te başlamaktadır.

Aylık olarak 4 dersin bedeli 1750.-TL’dir (Kdv dahil)

Keyifli ve ufuk açıcı bir eğitim yılı olması dileğiyle…

Eğitmen-1-

Meral PALA

Eğitmen–2-

Ayşe GÜVENÇ

Katılmak isteyenler öncelikle kendilerini anlatan bir mektup gönderebilirler. Sınırlı sayıda öğrenciyle butik tarzda yaptığımız eğitim için yerinizi ayırtabilirsiniz. Bu sayfayı ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilerle paylaşmaya çekinmeyiniz.

İletişim: astrolojikosesi@hotmail.com

Whats Up hattı:  0532 604 67 43

İLERİ SEVİYE EĞİTİMLER

18 Ekim 2023 Çarşamba akşamı başlıyor.

Ders saati 20.00 ile 22.30 arasındadır.

32 haftalık bir programdır. Toplam 80 saat ders yapılacaktır.

Bilgi için mektup yazabilirsiniz.

Başlıca konular: 

Transit eden gezegen etkileri . Güneş ve Ay tutulmalarının anlatımı. Gezegenlerin Dönüş haritaları & Güneş dönüşü (solar return) haritasının analizi . İkincil ilerletimler (secondary progressions) . Yönelimler (solar arc directions) . Harmonik haritalar . Orta Noktalar . Firdaria Tekniği . Profection (kaydırma) Tekniği . Arap Noktaları ve Athla Çemberi . Rektifikasyon (teknik bilgilerle doğum saatinin tespiti) . İlişki analizi- kompozit ve sinastri (composite & synastry) haritaları . Dünya Astrolojisine Giriş (Mundane) . Ingress (giriş) haritaları . A*C*G (Astrocartography)-Astroloji haritasının dünya haritası üzerindeki yansımaları . Seçim (electional) astrolojisine giriş . Astrolojik danışmanlık becerisi . Astrolojide Etik Kurallar . Astroloji Yazıları Nasıl Yazılır?. Bol miktarda örnekle Harita Yorumlama Atölye Çalışmaları