Denebola Yıldızıyla Beraber Yeni Ay doğuyor

Yeni bakış açıları gelişiyor

15 Eylül’de 22° Başak’ta Yeni Ay 

Saat 04.40

Denebola yıldızı eşliğinde bir yeni ay doğuyor. Bildiğimiz kalıpların dışına çıkmayı göze alacağımız bir dönemdeyiz. Dünyayı farklı bir gözle görebiliriz. Bernadette Brady’e göre Denebola yıldızı toplumun genel düşünce ve görüşlerine aykırı olmayı getirmektedir. Bu farklı duruş çok büyük başarılar getirebilir. Ancak olumsuz sonuçlar da olabilir. Ana bakış açısıyla uygun olmamak düzenin kenarında durmayı getirebilir.  Diktatörvari davranışlara da eğilim oluşabilir.

Arthur Schopenhauner “Her insan kendi görüş sahasının sınırlarını dünyanın sınırları olarak kabul eder”diyor.

İşte ancak kalıpların dışına çıkmak kaydıyla gözümüzün önündeki tabloyu değiştirecektir. Farklı dünyalara sıcak bakabilmek  kilit davranış olacaktır. Merkür’ün düzelirken durağanlaştığı günde Başak Burcu’nda yeni ay yeniliklere açık olmanın işaretçisi. Hayatımızda bir çeşit detoks çalışması gerekiyor. Sağlıklı şartlar oluşturmak için dikkatli bir çalışma söz konusu.

Uranüs devrim niteliğinde yenilik vadediyor…

Yeni ay denenmemişi denemeye hazır olduğumuzu anlatıyor. Uranüs’ün olumlu titreşimleri evrene yayılıyor. Teknolojinin nimetlerinden faydalanabiliriz. Çemberin dışına çıkmaya cesaret etmek gerek. Düzeni bozmadan yeni bir düzen kurulmayacak gibi gözüküyor. İçimizi kemiren eskiyi rafa kaldırma fikri bu noktada hayata geçirilebilir.  Somut adımlar atmak için uygun atmosfer olabilir. Eski sistemi değiştirmek kaçınılmaz. Herkes kendi mikro alanında yenilikleri hayatına kattıkça bütün sistem yenilenmeye doğru gidebilecektir.

Yeni ay oluşurken ışıkların Plüton ve Jüpiter ile bir akışkanlığı söz konusu. Üretken radikal adımlar atmaya hazır olduğumuzun sembolü. Neptün’le karşıt olan yeni ay hayal gücümüzü, sezgileri, yaratıcılığı ortaya çıkartmaya davet ediyor. Bu arada Uranüs, Neptün, Plüton, Satürn ve Jüpiter geriliyor. Yaralı şifacı Kiron da geri harket halinde. Gökyüzünde bu kadar retro gezegen olması  geçmişi olan olaylarla uğraştığımızın işareti. Eskiden beri süregelen ve fakat geçerliliğini yitirmiş veya yanlış başlayıp yanlış giden konuları ele almaya davet ediliyoruz. Ayrık otlarını temizleyerek daha iyisini yapabileceğimizi fark ediyoruz.

Yeni ay taze enerji aşılayacaktır. Araştırmacı yanımız yükseliyor. Bol bol analizler, didiklemelerle sonbahara girmeden önce verim arttırmaya yönelik çalışmalar var. Merkür Başak burcuna çıpa atmış. Thuban yıldızıyla beraber. Bu yıldız bir hazine yaratmayı veya olanı korumayı anlatır. Maddi değeri olan bir hazine olabileceği gibi değerli bir ruhsal bilgiye de sahip olmayı anlatır. Beyne aşırı yüklenme söz konusu. Sinir sistemini kollamak durumundayız. Ruhsal çalışmalar bu dönemde rahatlamaya yardım edebilir.
Ülkemizin haritasında yeni ay üçüncü evde doğuyor. Ticaret, ulaşım, iletişim, eğitim ve medya konuları üzerinde yeni çalışmalar beklemeliyiz. Batı illerinde Aslan burcu yükselirken yeniay doğuyor. Yaratıcılığı teşvik eden bir tablo söz konusu. Ankara’nın doğusunda kalan bölgelerde Başak yükseliyor. Üretkenliği arttırma çabaları öne çıkacaktır. Ankara’ya göre çizilen haritada yükselende 29 derece Aslan burcu var. Ülkenin maddi kaynakları konusunda baştan çıkarıcı fikirlere kapılmamak başarıya ulaşmak için önemli gözüküyor.

 

Başak’ta yeni ay herkese en üst seviyede verim alacakları yeni kapıları açma şansı getirsin. Endişeleri aşmak ancak yeniliğe sıcak bakmakla mümkün olacaktır.

Yükselen burcunuza göre 22° Başak’ta Yeni Ay size ne söylüyor?

Koçlar rutin hayatın koşullarını değiştirmek, yenilemek durumunda. Ruh-zihin-beden uyumu önemli.

Boğalar fikirlerini son derece yaratıcı bir şekle getirebilir. Çocuklarla ilgili akılcı adımlarla verimlilik sağlama şansı var.

İkizler  yuvada, aile içinde akılcı bir tavır sergiliyor. Kökten yenilenmenin detaylarını araştırıyor olabilir.

Yengeçler yakın çevreden kimselerle, kardeşler, kuzenlerle, arkadaşlarla yaratıcı fikirler üzerinde çalışıyor. Eğitim konusu olabilir.

Aslanlar maddi konularda araştırma, geliştirmenin peşindeler. Analitik yetenekleri, el becerileri öne çıkıyor.

Başaklar tümden yenilenmenin gerginliğini hissediyor. Çalışkanlıkla hayata karşı yeni bir tavır geliştirmek durumundalar. İlişkiler vurgulu.

Teraziler kontrol edemedikleri şartlar karşısında bilinç dışında, ruhsal seviyede yenilenmeye gidiyor. Endişe olabilir. Ruhsal çalışma yapmak iyi gelebilir.

Akrepler yeni hayat planları geliştirme yolunda ilerliyor. Sosyal alanda çeşitli çalışma gruplarına dahil olabilirler. Sosyal alanda fikirlerini ortaya koyma zamanı.

Yaylar mesleki alanda verimli olmanın araştırmasını yapıyor. Yepyeni fikirler çıkış noktası olabilir. Üretken bir süreç olabilir.

Oğlaklar üst seviye eğitimlerle ufuk açıcı bilgiler edinebilirler. Yabancılarla temaslar yeni fikirlerin doğmasına zemin hazırlayabilir.

Kovaların ortak paylaşımlar, miras ve eşin geliri konusunda endişeleri olabilir. Yenilikçi fikirler oluşturma aşamasındalar.

Balıklar ilişki, evlilik ve ortaklıklarını hayatın merkezine alıyor. Yeni bir boyuta geçmek üzere somut adımları olabilir. Akılcı bir gözle irdeliyorlar.

 

Meral Pala