Zira Jüpiter Geriliyor…

Bizi Neler Bekliyor…

Uranüs Boğa’da zaten epeydir (2018’den beri) konfor alanımızdan çıkarttı, çıkartmaya da devam ediyor. Jüpiter’in Boğa’da geri hareketi artık realist çözüler üretme zamanın geldiğini anlatıyor. Jüpiter gerileme sürecindeyken Güneş’le konumlanmasına göre iyimserlik duygusu değişik evrelerden geçmektedir.  İlerleme çabaları bir dizi değerlendirmelere açık olacaktır.

Herkesin kendi astrolojik haritasına göre Boğa burcu yönetimindeki alanda güven tesis ederek fırsatlar yaratma arzusu vardır. Boğa arketipi daha çok maddi imkanlar elde etme isteğini anlatmaktadır. Yılın son çeyreğinde güven duygusuyla büyüme gayretlerimizde eksik ve hataları görebileceğiz. Konfor alanından çıkmanın  kaçınılmaz olduğunu keşfedeceğiz. Bu 4 aylık dönemde yeni bir bakış açısı edineceğiz. Belki huzur, güven duygumuzun kaynağı değişecek.

Jüpiter’in yavaşlamasıyla güven duygumuzu besleyen şeyleri irdelemeye başladık. Jüpiter ile Güneş’in  birbirini rahat görmesi destekçimiz oldu. Boğa’daki Jüpiter’in, Başak’taki Güneş’le akıcı iletişimi maddi konular, rutin düzen ve işimizle ilgili detayları daha verimli hale getirmeyi düşündürtüyor. Sağlıklı yaşamın gereklerini hatırlıyoruz.

Jüpiter sembolizmi

Hayatın bütününde iyilik hali elde ederek ilerlemeyi anlatır. İyi niyet, güven duygusu ve inancımızı gösterir. Jüpiter fırsatları işaret eder. Büyük kazanımları, serveti anlatır. Jüpiter refah verendir. Hukuk, din, felsefe, yüksek öğrenim, yabancılarla temaslar, uluslararası konular, uzak yolculuklar ve medya-sosyal medya Jüpiter yönetimindedir. Astrolojik haritada Jüpiter yönetimindeki Balık ve Yay evleri bu dönemde yavaşlayabilir. Fakat derin düşünerek bu konuları düzenleme fırsatı olarak görmekte fayda var. Mayıs’tan beri Boğa’daki Jüpiter maddi güvence ve konfor yaratmaya çalıştığımızı göstermektedir.

23 Eylül’den itibaren Güneş Terazi’de ilerlerken…

Güvensiz hissedebiliriz. Olaylara pek akılcı olmayan bir şekilde yaklaşabiliriz. Kendimizi koruma isteği veya misilleme yapma düşüncesi ağırlık kazanabilir. Dengeler bozulabilir.

23 Ekim’de Sonra…

Jüpiter, Güneş’le karşı karşıya gelirken fırtına öncesi sessizlik gibi. Güneş’in Akrep burcuna ilerlemesiyle -23 Ekim’den başlayarak- bir olgunluk noktasına geliyoruz. Zira en çok maddi dünya ile ilgili geriye dönük değerlendirmeler yapmak, ahlaki değerlerimizi ele almak, üst seviye eğitimleri, yurtdışı bağlantılı konuları ve hukuki işleri değerlendirme gereği açıkça görülecektir. Dışımızdaki dünyanın yetersizliği ve bizi desteklemediğini görmek önemli bir kırılma noktası olacaktır. Jüpiter’in gerileme döneminde maddi dünyada kazanımlarımızın tümden çökmesi söz konusu değildir. Uzun vadeli düşünmeye davet ediliyoruz.

Gerileme başlangıcından (4 Eylül) yaklaşık 2 ay sonra, Kasım’da Jüpiter ve Güneş karşı karşıya gelirken önceki planlarımızı ortaya koyma, netleşme imkanı olacaktır. İlerlemek için bastırılmış ümitleri hayata geçirmek isteyeceğiz. Zincirleri kırmaya çalışacağız. Kışkırtan bir atmosfer olabilir. Sıkıntının kaynağını fark edebileceğiz.

Jüpiter gerilerken güvensizliğe eşlik eden depresif bir iklim oluşabilir. Ülke olarak milli kaynaklar ve milli değerlerimizle ilgili bir yüzleşme yaşamak durumundayız. Evrensel olarak toprak, gıda, tarım ve yetersiz beslenme sorunları daha çok gün yüzüne çıkabilir. Ülkelerin refahı, zenginliği gündem olabilir. Uranüs’ün de 27 Ocak 2024’e kadar geri hareketi de Boğa’da etkileri katmerli hale getiriyor.

22 Kasım Sonrası…

Jüpiter’in Güneş’le (Yay’da) tekrar 150’lik açı yaptığı günlerde planlarımız askıda olacaktır. Beklentiler en üst seviyelere çıkar. Kısmen iyimserlik hâkim olsa bile ufukta hala belirsizlik vardır. Güneş’in Yay’a ilerleyeceği 22 Kasım’dan itibaren bütün irdelediğimiz konularda pozitif bir bakış açısı geliştirebiliriz. Fakat yine de netlik olmayacaktır.

31 Aralık 2023’te Jüpiter düzgün harekete dönüyor…

Bundan önceki 5-6 gün boyu önümüze bir set çekiliyor. Bu noktada tansiyon yukarılara çıkabilir. Gerginlik, heyecan ve izahı çok güç duygular söz konusu olabilir.

22 Aralık tarihinde Güneş’in Oğlak burcuna girmesiyle hayatımızda uzun vade için belirleyici gelişmeler beklemeliyiz. Tam da yılı kapatmaya hazırlanırken kendimizle bir muhasebe yapıyor olacağız. Jüpiter’in düze dönüşüyle bizi yaklaşık 4 ay boyunca sorgulamaya iten şartlar netleşmeye başlayacaktır. Yeni başlayacak olan yılın planlarını da bu tarihlerde yapıyor olacağız.

Yeni bir yıl yaklaşırken umutlar tazelenir. Ufkumuzun açılmaya başlaması bize fırsatlar sunacaktır.

Jüpiter’in ileri hareketine başladıktan 80 gün sonra tam gerilemeye başladığı 15 derecelerde -Boğa burcunda- olacak. 20 Mart 2024 civarı dileklerimizle ilgili olumlu dokunuşları yapabiliriz. Bu tarihten sonra artık maddi dünyada güven yaratmak üzere hızlanacağız. Sabırlı çabalar sonuç verecektir.

Nisan’da Güneş’in Boğa’ya geçişiyle, Jüpiter’le kavuşuma giderken beklentilerimizden meyve  aldığımızı görebiliriz. Bu dönemde gerçek anlamda somut gelişme beklemeliyiz.

Aşağıda yükselen burcunuza göre Jüpiter’in size etkilerini bulabilirsiniz…

26 Mayıs 2024’ten itibaren Jüpiter İkizler burcunda hareketine başlıyor. Zihin, fikirler, iletişim kanallarımız genişlemeye başlayacaktır.

Jüpiter gerilerken içsel olarak güven tesis etmekle uğraşacağız. Kaçan fırsatları görüp ders çıkartabiliriz. 31 Aralık 2023’e kadar Jüpiter gerilemesi devam ediyor.

 

Yükselene göre hayatınızın hangi alanında gelişim imkânlarını gözden geçiriyorsunuz…

Koçlar maddi kaynaklarda genişleme imkânlarını gözden geçirebilirler. İmkan yaratma çabaları olabilir, hatalı olanlar elenebilir. Bilinç dışı güven duygusunu kuvvetlendirmek, maddi, güven yaratmak için çabaya davet ediyor.

Boğalar Jüpiter’in gerilemesinden en çok etkilenenlerden birisi. Özellikle ilk 15 günlük evrede doğanlar kendileri, ilişkileri, hayata bakışları ve  verdikleri imaj üzerinde çalışma yapabilirler. Sonucunda hayata daha geniş açıdan bakma imkânı elde edecekler.

İkizler maddi dünyada kontrolsüz olabilirler. Bilinçaltının derinlerine inerek, ruhsal ve manevi yeni boyutlar keşfedecekler. Sezgileri çalışacaktır. Yaratıcı hayal gücü dışarı çıkarmak için yollar arayıp bulabilirler.

Yengeçlerin hayat planlarını gözden geçirme zamanı olabilir. Sosyal ve arkadaş çevresinde güven problemi olabilir. Umutsuzluk görülebilir. Gelecek planları değişiyor.

Aslanları kariyer alanında somut gelişmeler için hedeflerini gözden geçireceklerdir. Maddi hedeflerde düzeltmeler yapılabilir. Sonucunda mevkileri yükselebilecektir.

Başaklar için, hukuki konularda, yükseköğretimle alakalı ve yabancılarla, yabancı kültürlerle, uzun yolculuklara ilgili gelişme olanaklarını gerçekçi bir gözle irdelemek somut gelişmeler sağlayabilir.

Terazilerin eş ve/veya ortağın gelirinde yavaşlama olabilir. Miras konularına odaklanabilirler. Maddi konularda korkularını yenmek için çabalamak gerekebilir.

Akreplerin evlilik, ilişkiler ve ortaklaşa girişimler konusunda değerlendirmeler olabilir. Yeniden güven tesis etmeye çalışabilirler.

Yay rutin yaşamın içinde, özellikle iş ortamında bir konfor için yeniden düzenlemelere gidebilirler. Sağlık konusunda beklemede olan konular gündeme taşınabilir.

Oğlakların çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir. Eski hobiler, yaratıcı faaliyetlere tekrar bir ilgi oluşabilir. Aşk hayatlarında güveni  sorgulayabilirler.

Kovalar evde, yuvada, aile içinde huzur ve güven atmosferini yeniden tesis etmeye çalışabilirler. Gayrimenkul konusunda hukuki konular gündeme gelebilir.

Balık burçları için, yakın çevreden kimseler, kardeşler ve komşularıyla ilişkiler huzursuzlaşabilir. Eğitim faaliyetlerinde geriye dönüşler olabilir. Ticari konuları yavaşlayabilir.

Meral Pala

Bu yazıyı faydalanacağını düşündüğünüz kişilerle paylaşmaya çekinmeyin…