Okula ve İşe Dönüş

🌾Yaz rehavetinden çıkıyoruz. Güneş Başak Burcunda ilerlerken üretmek, verimli olmak, elle tutulur sonuçlar almak ana hedeflerimiz. Üstelik bu yılın Başak Dönemini çok daha fazla çabalayarak geçirebiliriz . Eleştirel tutumlar fazlalaşabilir. Zira Merkür ve Mars da Başakta hareket ediyor. Üstelik Merkür geriliyor. 15 Eylül’e kadar Merkür gerilemesi hayatımızda fazlasıyla detaylara gideceğimizin işareti. Öte yandan ağaçlara bakarken ormanı gözden kaçırmamak önemli olacaktır.
İşe yarayanla yaramayanı ayırt edeceğiz. Bolca elemeler yapılacaktır. Her şey mikroskop altında. Mesela artık bize hizmet etmeyen eşyalar ayıklanabilir. Artık işlevsiz olan ne varsa hayatımızdan çıkartabiliriz. Bir çeşit detoks zamanı. Bu dönemde eşyalar, insanlar veya artık yeteri kadar verim alamadığımız konular bir bir  ayıklanacaktır. İlerlemek için yolun açık olması gerekir.

🌾Ruh-Zihin-Beden Dengesi

Sağlık konusunda daha özenli olunabilir. Yemek ve beslenme sistemi düzeltilebilir, fiziksel  aktiviteler düzene oturtulabilir. Mesela fazla kilolardan arınmak için bir program oluşturulabilir. Ruhumuzun zihin ve bedenle uyumunu sağlamaya bakabiliriz. Özetle Başak döneminde hayatımızı farklı açılarıyla gözden geçireceğiz.

🌾 31 Ağustos’ta  7° Balık’ta Dolunay 

Retro Satürn’le birleşen dolunay  Başak’taki Güneş ile karşıtlık yaparken tam bir farkındalık oluşacaktır. Hayatımızın bir dönüm noktası gibi. Bir dönemin sonunun geldiğine dair bilinç tam olarak açılıyor. Hayatımızda düzenlemeler gerektiğine dair bilinçlenme zamanı. Yeni bir şekil vermek için enerji toplayıp değişen koşullarımıza uyum sağlamaya çabalayacağız. Duygular ve mantık arasında ikilemde  kalabiliriz. Zamanla dengeler oturacaktır. Neyin gerçek neyin hayal olduğunu görebileceğiz.
🌾2022’nin Şubat sonu, Mart başlarında hayatımıza giren yeniliklerin görünürlük kazanmasını beklemeliyiz. O dönemde kayda değer girişimleriniz varsa şimdilerde ilgili konuda bazı tercihler yapmak gerekebilir.  Bırakmalar, vazgeçişler olabilir. Yahut gerekli düzenlemeleri yaparak yola devam etme seçeneği değerlendirilebilir. Yaratıcı fikirleri görünür kılmak mümkün olacaktır. Belki dolunay zamanı Merkür’ün geri hareket etmesi daha fazla endişe ve kararsızlık getirebilir. Venüs’ün  4 Eylül’e kadar gerilemesine devam ediyor olması da ilişki problemlerine vurgu yapacaktır. Değer yargılarını dönüştürmek zorundayız. Eskiye tutunmaya çalışmak anlamsız.

🌾27 Ağustos’ta Mars Terazi’de

Daha çok taviz vereceğimiz zamanlar başlıyor. Tarafsız  hareket etmek önem kazanacaktır. Hukuki mücadeleler olabilir. İlişkilerde denge sağlamak için enerji sarf edeceğiz. Barış yanlısı tutumlar olacaktır. 12 Ekim’e kadar Mars Terazi’de ilerliyor. Sıkça kararsızlık olabilir. Gecikmemeye bakmalıyız.
🌾6 Eylül’de Merkür ile Güneş Birleşiyor
Hataları, eksik ve kusurlu olan konuları  görmemek imkansız olacaktır. Zira 4 Eylül’de Jüpiter Boğa Burcu’nda geri harekete başlıyor. Jüpiter büyüteç etkisi yapmaktadır. Maddi dünyada nasıl daha verimli olacağımızı sorgularken Güneş ve Merkür’le uyumu kusurları çok daha belirgin hale getirecektir. Hatayı görmek yeni fikirleri getirecektir. Mesela yeni iş fikirleri, yeteneklerinizi, geliştirmek için düşünceler oluşabilir. Merkür Güneş’in kalbindeyken aklınızdan geçene dikkat edin, gerçek olur. Olumlu düşünmek pozitif neticeler getirecektir.

🌾15 Eylül’de 22° Başak’ta Yeni Ay Doğuyor

Tam Merkür’ün düzelmek üzere durağanlaştığı tarihte Başak Burcu’nda yeni ay yeniliklere açık olmanın işareti. Zira Uranüs’le olumlu açı kuran yeni ay denenmemişi denemeye hazır olduğumuzun göstergesi. Hatta Plüton ve Jüpiter ile ile mesafeli bir akışkanlık da söz konusu. Üretken radikal adımlar atmaya hazır olduğumuzun sembolü. Neptün’le karşıt olan yeni ay hayal gücümüzü, sezgileri, yaratıcılığı ortaya çıkartmaya davet ediyor. Yeni ay taze enerji aşılayacaktır. Araştırmacı yanımız yükseliyor. Hesaplamalar, analizler, didiklemelerle zihin aktif. Zihni ve sinir sistemini korumak gerek. Çeşitli ruhsal çalışmalar bu dönemde rahatlamanıza yardım edecektir.
Başak dönemi, yazın yaşanan yıpranmaları iyileştirmeye fırsat veriyor. Hayatımızda ince ayarları mutlak kılıyor.  Başak zamanı okul mevsimi demektir. Öğrenci, öğrenmek, okul, eğitim kavramları öne çıkar. Yeni eğitim yılı uğurlu gelsin, verimli olsun.
Ekim’de tutulmalar geliyor. Başak döneminde akılcı adımlarımız bizi tutulmalara hazırlıyor.
🌾Yılın Başak döneminde en yapıcı adımları atmanız dileğiyle.
🌾Bütün Başaklar’a yeni yaşında mutluluklar….
Meral Pala