23° Aslan’da Yeni Ay Uranüs’le Şaşırtıyor

16 Ağustos 2023

Saat: 12.38

Sabit Aslan burcu gücünün, yaratım kabiliyetinin ve parlaklığının görülmesini ister. Gururunun okşanmasını bekler. Ve bu dönemde Venüs Aslan’da geri hareket ediyor. Özgüveni ve  gururu zedeleyen, yaratıcılığı kısıtlayan şartlar altındayız.  23 Temmuz-4 Eylül arasında Venüs geri hareketini yaşıyoruz. Tam hayattan keyif almak istediğimiz dönemde değerlerimizi dönüştürmeye zorlanıyoruz. Hayatın normal seyri değişiyor. Güvensizlikler yaşıyoruz belki? Parlak bir çözümler üretmekte zorlanıyoruz.

Uranüs ile sertleşen bir yeni ay oluşuyor…

Yüksek bir çekim gücü harekete geçiriyor. Yaratıcılığın sınırlarını zorluyoruz. Kalıpların dışına çıkıyoruz. Aykırı tutumlar olabilir. Şartlarımız son derece sıra dışı ve başkaldırmaya hazırız. Güvensizliğimizi kırmaya çalışacağız. Gözü karartıp denenmemişi deneme arzusu var.  Aydınlanıyoruz. Belki de bu dönem, hayatımızı kısıtlayan şartlar konusunda müthiş bir bilinçlenme süreci diye tarif edilebilir. Şimşek gibi çakan gerçekler gözümüzü açıyor. Hayatımıza tepeden bakarak sorunları görebiliyoruz. Gururu bir kenara bırakıp kökten değişim getirecek adımları atmaktan çekinmemeliyiz.  Aksayan eski düzenin yıkılması gerektiğini görebiliyoruz. Bu arada yönetimsel konular ve liderler, yöneticilerle ilgili şok edici haberler duyabiliriz.

Yeniliğe açık olan kazanır…

Bu süreçte eskiye tutunmak daha fazla zorlayacaktır. Farklı düşünmek ve özgün kararlar almak gerekiyor. 23 Ağustos’tan itibaren Merkür’ün geri hareketi de başlıyor. Yeniden organize olmak gerektiğini daha derinden anlayacağız. Yanlış giden şeyler için detaylara ineceğiz. Ayıklamalar olacaktır. İşe yaramayan fazlalıkları temizlemek gerekiyor. 15 Eylül’e kadar somut değişimler için ön hazırlık yapılabiliriz.

Ülkemizin haritasında ikinci evde yeni ay doğuyor…

Milli kaynaklar, bankalar, finansal kurumları, borsalar, para piyasaları, ülkenin refahı-zenginliği, sahip olduğu manevi değerler ve değer yargıları ana temalarımız olacaktır. 23 derece Aslan’da yeniay  ülkemizin haritasında Akrep’in 24 derecesindeki Jüpiter ile sertlik yaratıyor. Jüpiter ülkelerin haritasında din, felsefe konuları, din adamları, üniversiteler, yüksek öğretim kurumları, yardım kuruluşları, ülkenin refahı, zenginlikleri, bankalar ve bankacılar, toplumdaki aristokratlar, üst tabakadan kimseler, yayıncılar ve medya kurumları, kitle iletişimi ve ülkenin hukuk sistemi, yargı organlarını anlatır. Bu konularda ani gelişmeler olabilir.

Astroloji haritanızda Aslan yönetimindeki konularda pençe atmaya, yeniden kükremeye hazırlanıyor olabilir misiniz? 

Mesela…

Yükselen Koçlar maddi kaynaklardaki iniş çıkışlardan dolayı yaratıcı adımlarla yepyeni bir çıkış yapabilir.

Yükselen Boğalar sükunete son verip aileyle, evle, yuvayla ilgili radikal hareketlere imza atabilir.

Yükselen İkizler kontrol edilemeyen gelişmelerle uyanıyor. Fikirleriyle yepyeni bir çıkış yapıyor. Kükrüyor demek daha doğru olabilir.

Yükselen Yengeçler sosyal çevrenin etkisiyle şoklar yaşıyor olabilir. Maddi konularda yepyeni, farklı, yaratıcı çözümler üretebilir.

Yükselen Aslanlar ana rotada, meslekte istikrarsızlıklar dayanılmaz noktaya varınca birden kendini gösterme güdüsüyle kükreyebilir.

Yükselen Başaklar bakış açılarının kökten değişmesiyle eş zamanlı olarak aniden gizli benliğini, gizli gücünü keşfedebilir.

Yükselen Teraziler görmezden geldikleri kötü anıların itmesiyle hayattan beklentilerini, uzun vadeli hayat planlarını kökten değiştirme kararı alabilir.

Yükselen Akrepler ilişkilerin tuttuğu aynada kendileriyle yüzleşerek yeni bir hayat rotası çizmek için yüksek bir enerjiyle harekete geçebilir.

Yükselen Yaylar rutin hayatın koşullarında huzursuzlukların fazlalaşmasıyla çok farklı bir bakış açısı geliştirebilir.

Yükselen Oğlaklar uzun zamandır hayattan keyif alamadıklarını görerek kökten çözüm için psikolojik destek alma kararı verebilir.

Yükselen Kovalar evde, yuvada, aile içinde stresli atmosferden kaynaklı ikili ilişkilerinde patlamaya hazır bomba gibi olabilirler.

Yükselen Balıklar yakın çevrenin etkisiyle yaşadıkları sarsıntı hayatlarındaki bütün rutin akışı, işi, alışkanlıklarını yenilemelerinde etken olabilir.

 

Aslan’da yeni ay herkese, bütün evrene hayırlı olsun.

Meral Pala