Kova Dolunayı
1 Ağustos Salı-Saat 21.31

1 Şubat 2022 civarında hayatınızda ne gibi yenilikler başlatmıştınız hatırlayın. O dönemde planlarınız, yenilikçi fikirleriniz, yeniden kurguladığınız idealleriniz şimdilerde görünür olmaya veya meyve vermeye hazırlar. Hatta 1 Kasım 2022 civarında aynı konuyla ilgili yaşamış olabileceğiniz duygu-mantık çatışmaları olabilir.

Şimdilerde ilgili konuda akılcı kararlar vermeye çalışıyor olabilirsiniz. Yol ayrımlarına geliyorsunuz belki? Tercihler yapmaya çalışabilirsiniz. Benliğin istekleriyle aklınızın size önerdikleri arasında gerginlik yaşanabilir. Gururunuzu okşayacak arzu ve istekleri aşmak durumundasınız. Egonuza yenilmemek bu dönemin kilididir.

Karmaşık bir ruh halinde olabilirsiniz. Zira Venüs Aslan burcunda geriliyor. Üstelik Güneş ışınları altında ezilmeye başladı. Hayatın keyifli taraflarını görmekte zorlanıyor olabilirsiniz. İlişkileriniz sorgulama altında olabilir. Değerlerinizin pek eskisi gibi olmadığını görüyorsunuz belki. Bir şeyler eskisi gibi değil. Şimdi değerlendirip yeniden düzenlemeler yapma vakti.

Başka Bir Şey Yapmak Lazım

Yeniliklere açık olmanızı öneririm. Bir şekilde engeller peşinizi bırakmıyor olabilir. Yaratım kabiliyetinizi ortaya çıkartmaya çalışın. Son zamanlarda neye niyetlendiyseniz bir türlü parlatamadığınızı görüyor olabilirsiniz. Artık farklı düşünmeniz lazım. Eski kalıpları aşmak durumundasınız. Özgün ve modernist fikirler bulmak gerekiyor. Eskiden tutkuyla yaptığınız şeyler artık sizi heyecanlandırmıyorsa bir yenilik yapma vakti gelmiş demektir.

Kadersel Ay Düğümleri

Bir kapanış yapmanızı öneriyor. Geleceğinize odaklanmak için eski konuları kapatmak ve yenilenmeye odaklanmak en iyisi.

Ülkemizde…

Dolunay yaşanırken ufukta retro Satürn ile beraber Balık Burcu yükseliyor. Gökyüzü ışıkları Satürn ile sağlıklı bir bağlantı içinde değil. Kontrolü ele alma isteği olacaktır. Ancak değişimin ne kadar gerekli olduğunu görememe durumu olabilir. Kör nokta gibi düşünebiliriz. Mantıklı olmayan kararlar alınabilir. Retro Venüs’le ego yaralanmaları duraklamalara sebep oluyor belki? Dolunay zamanı ülkemizde dış kaynaklara, finansal konulara vurgu var.  Bir dönüm noktası olabilir.

Önerim…

Yenilikçi olmanız, akılcı olmanız, tarafsız düşünmenizdir. Geleceğinizi düşünün. Hem de sadece kendinizi değil herkesi düşünün. Evrensel yanınızı çalıştırın. Vizyon yaratmaya bakın. Egonuzun isteklerini sorgulayın. Şimdiye odaklanmayın. Geleceğe bakın ve her şeyi abartmayın.

Bugünkü kararlarınızın 1 Mayıs 2024 civarlarında etkisizleşmeye başlaması mümkündür. Değişimlere ihtiyacı olabilir.

Doğayı koruyun. Bir de suyunuzu boşa harcamayın.

Kova Dolunayı herkese, ülkemize, evrene yenilik getirsin.

Meral Pala