18 Haziran 2023 tarihinde
Saat 07.37’de
27 ° İkizler’de Yeni ay Doğuyor

Değişken bir burçta yeni ay oluşumu esnek ve değişken bir atmosferde olmayı anlatmaktadır. İkizler arketipi iletişime, haberleşmeye, arkadaşça bağlar kurmaya davet ediyor. Astroloji haritamızda İkizler yönetimindeki alan zihinsel olarak aktif olduğumuz, yaratıcı fikirler ortaya koyduğumuz ve bunları başkalarına aktarmaya çalıştığımızı gösterir. Zihin olarak paralellik kurduklarımızla paylaşımlarında bulunuruz. Bu alanda yeni ay oluşumu yeni bağlantılarla bir yenilenmenin ve değişimin eşiğinde olduğumuzu söylüyor. Öğrenmeye açığız.

İkizler arketipi  bukalemun gibi değişkenliğiyle tanınır. Civa gibi kaygandır. Zihnin uçuşkanlığından sinir sisteminde  yorgunluk olur. Yerinde duramayan, havai ve meraklı yanımız uyandı bir kere. Bu dönemde temel motivasyonumuz öğrenmek. Bilginin çeşidi çok fazla.  Mantıklı, tarafsız ve modern bir bakış açısı kurmanın derdindeyiz. Bu değişkenlik odaklanmayı güçleştiriyor. Haliyle sinirler geriliyor. Detaylar gözden kaçabiliyor.

Neptün Etkisi Var…

Yeni ay derecesinin  Neptün’le gerginliği duygu-mantık arasında gerginlik yaratıyor. Su ile havanın uyumsuzluğu hayatımıza ikilemler getiriyor. Dağılmalara meyil veriyoruz. Her türlü yenilikçi fikre açık olmanın yanı sıra kararsızlık atmosferindeyiz. Gökyüzü ışıklarının Neptün ile sert temas halinde bulunuşu zihnimizi sislendirebilir. Görüş mesafesi kısalıyor. Çokça belirsizlik var . Aldatıcı görüntüler ortaya çıkabilir. Gözümüzü kamaştıran şeyler bir anda hayal kırıklığına dönüşebilir. Aslında hayalciliğe düşmemeyi başarabilirsek fantezilerin uyanışıyla yaratıcı yönden verimli bir süreç olabilir. Merhametli tarafımız yaratıcılığımızı tetikleyebilir. Fakat duyarlılığımızla mantık dışı adımlar atmaktan da korkabiliriz. Oysaki çift taraflı bakabilme kabiliyeti bu dönemde çok işe yarar.

Merkür’ün İkizler’de yerleşimi şans..

Kendi burcunda gezegenler en güçlü oldukları konumda demektir. Her türlü yanılsamaya, göz boyacılara ve karmaşaya rağmen günün, sonunda, mantıklı, akılcı bir noktaya varabiliriz. Üstelik Merkür-Venüs dost yerleşimi güçlü, güzel ve ikna edici bir atmosferde oluşumuzun işareti.

Satürn durağan

Gerileme hareketine başlıyor. 4 Kasım tarihine kadar geri hareket edecek. Bu süreçte rahat bırakmadığımız duygular  bir çıkış yolu bulmaya çalışabilir. Durağan vaziyetteki Satürn bu karmaşayı vurguluyor. Zaman tanrısı ilerleyen günlerde ve hatta aylarda taşların yerine oturmasına imkan tanıyacaktır.

Ülkemizde …

Ülkemizin astroloji haritasında yeni ay oluşumu on ikinci evdeki halkı sembolize eden AY ile kavuşum yapıyor. Halk olarak bir kafa karışıklığına açık olduğumuzu belirtmekte fayda var. Kontrolsüz hissedebiliriz. Sağa sola kaymalar mümkün. Sabitlenmek ve istikrar yaratmakta zorluk görülebilir. Duygu-mantık çelişkileri mümkün. Öte yandan yaratıcı gücümüzü keşfedebiliriz. Merhamet duygusuyla gelişen ilginç fikirler üretilebilir. Yeni ay doğarken ufukta Yengeç yükseliyor. Tam ülkemizin haritasında olduğu gibi Yengeç arketipiyle aidiyet duygusu, aile, yuva temaları önem kazanıyor.

Bu dönemde hayatınızda yeni bir niyet kurarsanız veya yeni tohumlar ekiyorsanız zamanla yeni aşamalara gelinecektir.

Bunu Ay Fazı Ailesi ile takip etmeniz mümkün. Şimdi ki bir hikayenin 27 aylık zamana yayılışı dokuzar ay aralıklarla aşama kaydediyor olacaktır.

18 Haziran 2023-Yeni Ay fazı- Yeni başlangıçlar

17 Mart 2024-İlk dördün fazı- Rotada düzeltmeler

15 Aralık 2024-Dolunay fazı-Farkındalık, görünürlük, aydınlanma zamanı

14 Eylül 2025- Son dördün fazı- Öğrenilen tecrübeyle yeni yollar açmaya hazırlık evresi olacaktır.

İkizlerde yeniay herkese sinir sistemini koruma gücü versin…

Bu tablo altında kimler nelere dikkat  etmeli?

Yükselen Koçlar yenilikçi fikirleri üzerinde çalışırken hayallerinin kurbanı olmamaya baksınlar.

Yükselen Boğalar maddi konularda dikkatli olsunlar, sosyal çevrenin etkisiyle yanlışa yola girmesinler.

Yükselen İkizler hayattaki ana hedeflerini netleştirmeye bakmalılar. Zira ilişkileri zora girebilir.

Yükselen Yengeçler hukuki konularda, eğitimde veya yabancılarla temaslarda net olmaya baksınlar. Hayalciliğe düşmesinler.

Yükselen Aslanlar maddi paylaşımlarda temkinli olsunlar. Umutlar suya düşmesin.

Yükselen Başaklar eşinden, partnerinden veya iş ortağından gelecek yanlış mesajlarla rotayı yanlış tarafa çevirmesinler.

Yükselen Teraziler rutin iş akışında ve sağlık konusunda asla gevşemesinler ki, yurtdışı planları riske girmesin.

Yükselen Akrepler biraz gevşeyip hayatın tadını çıkartmak isterken maddi konuları riske atmasınlar.

Yükselen Yaylar ebeveynlere fedakarlık ederken ilişkilerini, eşlerini, partnerlerini ihmal etmesinler.

Yükselen Oğlaklar yakın çevrenin kafalarını karıştırmasına izin vermesinler ki rutin yaşamın akışı sekteye uğramasın.

Yükselen Kovalar maddi-manevi sahip oldukları şeylere değer versinler ki sonra güven kaybı olmasın.

Yükselen Balıklar merhametli olmanın dozunu makul şekilde ayarlasınlar ki, ebeveynlere  kendilerini kurban etmesinler.

Meral Pala