İnançla Ufku Açmak

2021’in Aralık başında hayatınızda neler oluyordu❓
Yeni bir şeyleri başlatmak üzere düğmeye basmış olabilirsiniz…

Yay Burcu’nda Dolunay yaşıyoruz.
Zira bu dönemin temaları 2021 Aralık başındaki oluşumlarla ilişkili olabilir.
Her zaman dediğim gibi günlük tutuyorsanız ne ala…
Tutmuyorsanız hafızanıza güvenmek zorundasınız ☺️

Ateş elementinden Yay’da Dolunay heves ve heyecan yaratıyor. Dolunay zamanları bir devri kapatma yeni şeyler başlatma zamanları olabilir. Hayatınızda kapanışlar yapabiliriz.  Bir karar anı olabilir.

Konular ağırlıklı olarak eğitim, hukuk, yurtdışı bağlantılı  olabilir. Belki hukuki bir davanın sonuna geldiniz. Ya da bir eğitimi tamamlıyor olabilirsiniz. Belki de yabancılarla ilişkili bir konuda karar vermeye çalışıyorsunuz.

Yay Arketipi bir ileri gitme arzusu veriyor. Ufuk açıcı deneyimlere hazırız. Güneş İkizler’de. Soru sormaya, araştırmaya, öğrenmeye meraklıyız. Yay dolunayı yüzeysel bilgilerden uzaklaşıp derinleşmeye, araştırmaya, bilgilenmeye teşvik ediyor. Ufkunuzu açın diyor.

2021 Aralık başlarında uğraştığınız konu ne ise onu geliştirecek ya da  sonuçlandıracak olabilirsiniz.
Hatta Eylül 2022’de ilgili konuda bir hamle yapmış da olabilirsiniz.

13 ° Yay’da Dolunay göksel sınırların dışında (out of bounds) hareket ediyor. Dolayısıyla duygu durumlarında iniş çıkışlı haller olası gözüküyor. Ay ve Jüpiter’in birbirini ağırlaması sakinleştirici olacaktır. Gökyüzü ışıklarının Mars ile akışkanlığı enerjik, mücadeleye açık bir atmosfere işaret ediyor. Şifacı Kiron Ay ile rahat konuşuyor. Benlik yaralarını sarmaya çalışabiliriz. Venüs ilişkilerde huzursuzluk işareti.

Bu döneme damgasını vuran Jüpiter, Mars, Plüton arasında oluşan sert kareler kalıpların değiştiğini işaret etmektedir.  ikizler -Yay ekseninde dolunay değişim ve ilerleme isteğimizi sembolize etmektedir.

Gündemin ana konuları eğitim, üniversiteler, din kurumu, hukuksal işler, medya, uluslar arası temaslar, yabancılarla ilişkiler olacaktır.

Yay’da dolunay evrene inanç ve iyimserlik aşılasın…

Meral Pala