Terazi’de Dolunay

6 Nisan 2023

Saat 07.34

İlişkiler yoluyla kendimizle ilgili ne çok şey keşfederiz. Karşımızdakiler bize aynadır.  Kendimizi çözeriz. Bazen benliğimizde eksik parçaları anlamlandırmak için birilerine danışma ihtiyacı hissederiz. Bazen de hayatın içinde karşımıza çıkan kişiler bize bir anda ayna tutar, farkındalık yaratıverir.  Kendimizi görmeye başlarız.  İşte böyle bir atmosferdeyiz.

Tam bu günlerde Güneş ve Ay’ın  Koç -Terazi ekseninde yerleşmesi benliğimizi aydınlatıyor. 21 Mart’tan beri Güneş Koç’ta ilerliyor. Cesaretle  öne atılıyoruz, içimiz alevlendi bir kere. Ben varım, buradayım demek için sabırsızlanıyoruz. Yeniliklere yelken açıyoruz. Jüpiter’le heyecanlar köpürdükçe köpürüyor. Kiron’la incinmeler gündeme geliyor.

Dolunay zamanı Ay’ın Terazi burcunda yerleşmesi başkalarıyla beraber ve uyumlu hareket etmek durumunda olduğumuzun altını çiziyor. Karşımızdakiler birer ayna oluyor. Onları görmek kendimizi görmek demek. Bir ilişkiler yumağının içindeyiz. Ailemiz, eşimiz, dostumuz, profesyonel bağlantılarımız var. Hepsi bize ayna olabilir.  Bazıları bizi destekleyip büyütürken bazıları bastırıyor, yaralıyor, incinmelere sebep oluyor.

Kiron ve Jüpiter Etkisi

Kiminle olursa olsun başkalarına uymak, adil olmak zorundayız. Fakat benlik güç kazandıkça başkaları önemini yitirebiliyor. Karşımızdan tepkiler almaya başlıyoruz. Bu defa incinmeler başlıyor.  Aynadan yansıyanları kaçırmamak gerek.   Karşımızdakilerle uyum sağladıkça içsel ahenk yerine gelecektir. İçsel denge varsa başkalarıyla da dengeli ilişkiler kurabiliyoruz.  Devamlı olarak içimizi dışarı yansıtıyoruz. Dışardakiler içimize yönlendiriyor.

Bu karşılıklı etkileşimlerle köpüklü benlik törpülenmek durumunda. Yaraları açan ve yarayı saran da yine kendimiz  veya karşımızdaki olabilir. Öte yandan kendimizi iyileştirirken başkalarına da ilaç olabiliyoruz.

Dolunay zamanı Ay Terazi’de, Satürn ile 135 derece açı içinde bulunuyor. Dış faktörler engel yaratabilecek pozisyonda. Ay ile Venüs’ün birbirlerini ağırlaması sağduyulu davranmaya imkan sağlayabilecektir. Venüs Boğa’da barışçıl doğasını gösterme gücü var. Lakin Capulus yıldızıyla beraberliğinden eril ve dürtüsel bir aksiyona geçme kapasitesine sahip. Bu arada Mars sınırların ötesine geçmiş, sıra dışı tepkilere zemin hazırlıyor. Jüpiter-Mars ağırlaması da cesaret arttırıcı bir tablo yaratıyor.

Venüs Yönetimindeyiz…

Huzur ve barış istiyoruz. Ülkemizde dolunay zamanı ufukta Boğa burcu yükseliyor. Venüs Boğa’da Neptün’le dostluğu empati kurduğumuz sürece istediklerimize ulaşabiliriz anlamını taşıyor.

Terazi’de dolunay zamanı heyecan var. Ben-Sen tartışmaları olabilir. Benliğimizdeki eksikleri bulmaya, yaraları sarmaya çalışıyoruz. İlişkiler vurgulu. Tutulma atmosferi tempoyu yükseltiyor.

18 ay önce 2021 Ekim ayında hayatınızda nelerin yeni başladığını hatırlıyorsanız şimdilerde bir yol ayrımına gelmiş olabilir.

Venüs yönetiminde dolunay zamanı aynadaki görüntüye dikkat edelim. Karşımızdakiler bize bir şeyler anlatıyor olabilir.

Meral Pala