20 Nisan 2023

29 ° Koç’ta Güneş Tutulması

Saat 07.12

Astrolojide tutulmalar en önemli gökyüzü olaylarındandır. Hayatın yönünü değiştiren şartlar getirir. Bu defa Güneş Koç Burcunda tutuluyor. Koç arketipinin canlandıran, hızlandıran, alevlendiren havası hissediliyor.  Hava ısınıyor. Her şey birden ivme kazanmaya başladı. Dediğim dedikçilik öne çıkıyor. Mücadele için çoktandır kolları sıvadık. Hırs var. Yarışmacı tutumlar göze çarpıyor. Gözü karalıklar olağanlaştı. Şimşek hızında kararlar alınabiliyor. Jüpiter’le beraber tutulma balon gibi, ne yaşıyorsak şişiriyor. Özgüvenli çıkışlar yapabiliyoruz. Şişik egolar elimizde patlayabilir. Dikkat!

Zira Mars yönetiminde bir tutulma yaşıyoruz. Mars Yengeç’te güdülerle harekete geçebiliyoruz. Güvenliğimizi tehdit eden unsurlara karşı savunma halindeyiz. Korumacılık var. Ev, yuva ve aile meseleleri için enerji sarf ediyoruz. Heyecanlar, kızgınlıklar duygu dünyamızda iç savaşa sebep olabilir. Ateşi içimizde söndürüyoruz. Harareti kısmen söndürmek durumunda olabiliriz. Ateşli çıkışlar benlikte yaralar açaabilir. Mars-Kiron sertliği var.

Boğa’da ki Kuzey Düğüm tarafında olan tutulma somut gelişmelere zemin hazırlamaktadır. Koç arketipi yaratıcı kapasiteyi uyandırıyor. Atıl kalmış tutkular ateşleniyor. Üstelik 29 derece Koç’ta tutulma kaçırmak istemediğimiz gelişmeler için kan ter içinde koştuğumuzu anlatıyor.  Güney Ay Düğümü Akrep’te yıpratan psikolojik savaşları göstermektedir.

Bu arada Satürn de Balık’ta akışa teslim olmaktan çekiniyoruz. Gürül gürül akan suyu ne kadar durdurabiliriz ki…Duyguları, sezgileri, hayallerimizi serbest bırakmak gerek. Bunun üzerinde 3 yıl daha çalışacağız. Ay düğümlerinin yöneticileri Venüs ve Mars birbirlerini görmedikleri için huzursuzluk söz konusu.

Bu esnada Merkür-Venüs birbirini destekliyor. Yaratıcı fikirler çıkış yollarını bulabilir. Jüpiter-Mars ağırlaması da içe hapsedilen duyguları dışarı vermekte yardımcı olacaktır. Akışkanlığı, hızı, yaratıcılığı besleyen bir tablo olarak görebiliriz.

Ülke olarak…

Koç’taki tutulma yepyeni bir rotanın çizildiğini söylüyor. Ülkemiz için yeni hedefler, yepyeni umutlar doğacağa benziyor. Tutulma esnasında Ankara’ya göre haritanın tam tepesinde Plüton, kadersel düğümler ile temaslar kuruyor. Köklü değişim ve yeniliklere vurgu var.

Tutulma ülkemizden izlenmiyor. Etki alanı Çin’in güney doğu bölümünden Yeni Zelanda’ya kadar uzanan bir alana yayılıyor. Tutulma yaşanırken ülkemizde ufuk çizgisinde Uranüs’le Boğa burcu var. Sabitler kırılıyor. Beklenmedik sarsıcı gelişmeler söz konusu. Şubat ayında yaşanan büyük depremler de bu tabloyla ilişkilidir. Çünkü tutulma etkisini son 6 aydır yaşıyoruz. Daha da Ekim ayına dek 20 Nisan Koç tutulmasından etkilenmeye devam ediyoruz.

Bu arada 2004-2005  yıllarında hayatınızda neler oluyordu? Benzerlikler bulabilirsiniz. Daha da eskisi 1986-87 yıllarına benzerlikler olabilir.

Önümüzde 5 Mayıs’ta Akrep’te Ay tutulması var. Duyguların yoğunluğuna ve iç dünyamızda yol ayrımlarına işaret ediyor.

Koç’ta Güneş Tutulması heves, çoşku ve tutkuları ateşliyor. Herkesin gücünü, güvenini akıllıca kullanması dileğiyle…Özellikle öncü burçların son derecelerinde gezegenleri olanlar bu dönemde atıl duran arzuların alevlendiğini görebilirler. Koç, Terazi, Yengeç, Oğlaklar ön plandalar.

Yükselen Burcunuza göre neler beklemelisiniz?

Öz burcunuzu da okuyabilirsiniz…

Yükselen Koçlar yeni bir çıkış yapıyor. Yeni bir bakış açısı ilişkilerine yansıma yapacaktır. Maddi dünyada ani hareketler söz konusu olabilir. Yaratıcı bir ifade geliştireceklerdir. Aile içi gerginlikler olabilir. Ev taşıma zamanı olabilir.

Yükselen Boğalar’ın gizli kalmış liderlik potansiyeli uyanıyor. Sahne arkasında olayları başlatan kişi olabilirler. İlişkileri elektriklenmeye açık. Çift gelirleri olabilir. Kardeşlerle mücadele olabilir. Eğitim alanı stres yaratabilir.

Yükselen İkizler’e yeni arkadaşlıklar yeni umutlar getiriyor. Hayat planlarında yenilik var. Uyanışlar söz konusu. Kendilerini ifade etmek için yaratıcı yollar bulabilirler. Maddi kaynakları korumak için efor sarf edebilirler.

Yükselen Yengeçler için hayatın ana rotası yenileniyor. Atağa geçiyorlar. Mesleki alanda yenilik var. Arkadaşlıklar sarsılabilir. İlişkiye/ortaklığa dair kararsızlık oluşabilir. Güdüsel hareket edeceklerini tahmin ederiz.

Yükselen Aslanlar yeni ufuklara yelken açıyor. Yurtdışı, eğitim ve hukuk konuları hızlanıyor. Yeni bir felsefe geliştirebilirler. Ana yoldan sapmalar olabilir. Sosyal bağlar geliştirebilirler. Rüyalar, bilinçaltı aktifleşebilir.

Yükselen Başaklar’ın miras konusuyla ilgili hızlı gelişmeler olabilir. Kredi, vergi işleri gündeme düşebilir. Güven anlayışı kökten değişiyor. Toplum önünde bir söz söyleme zamanı. Arkadaşlıklar duygu dünyasında zorlanma yaratabilir.

Yükselen Teraziler’in evlilik/ortaklık alanında hızlı gelişmeler olabilir. Yeni bir sayfa açılabilir. Maddi paylaşımlar ve eşin geliri sürprizlere açık. Yabancı kültürlerden arkadaşları olabilir. Mesleki alanda yorucu bir hava var.

Yükselen Akrepler’in rutin yaşam alanında yeni düzenlemelere gidiliyor. Atıl duran yeteneklerini canlandırabilirler. Evlilik/ortaklık konusu şaşırtan gelişmelere gebe. Maddi paylaşımlar üzerinde yeni fikirler tartışılabilir. Hukuki işler, eğitim ve yabancılarla temaslar efor gerektiriyor.

Yükselen Yaylar keyif alacakları hobiler edinebilirler. Spora başlayabilirler. Çocuklarla ilgili hızlı gelişmeler var. Günlük rutinleri sürdürmek imkansız olabilir. Evlilik/ortaklık konusu ikili durumlara açık. Maddi konulara dikkat. Masraflı bir dönem.

Yükselen Oğlaklar ev, yuva , yerleşimle ilgili hızlıca yeniliğe gidebilirler. Evdeki atmosfer hareketleniyor. Daha önce hiç bilmedikleri konulara ani bir ilgi oluşabilir. El becerilerini keşfedebilirler. Evlilik/ortaklık konusu efor gerektiriyor.

Yükselen Kovalar’da taze fikirler oluşuyor. Eğitim konusu canlanıyor. Ticari alanda girişimci olabilirler. Aniden yer değiştirme gereği olabilir. Aşk hayatında ikili durumlar oluşabilir. Sinirler gerilebilir. Çalışma hayatında iş yerinde yorucu bir atmosfer olabilir.

Yükselen Balıklar’ın yeni bir gelir yaratma konusunda cesur girişimleri olabilir. Yepyeni değerler oluşum aşamasında. Özgüveni kullanacaklardır. Aniden aydınlanmalar beklemek gerekir. Evde sosyal organizasyonlar olabilir. Yaratıcı yönleriyle kendilerini ifade ediyorlar.

Meral Pala

Tutulmayı izleyebilirsiniz…

https://www.timeanddate.com/eclipse/globe/2023-april-20