Koç’ta Yeni Ay

21 Mart 2023 Saat 20.23

Güneş’in Koç’a girişi yeni astrolojik yılın başlangıcını ifade etmektedir. Yenilikler için yollar açılıyor. Güneş Koç burcunda güç kazanmaktadır.

Biz kuzey yarımkürede yaşayanlar için 21 Mart tarihiyle doğa uyanışa geçer. Kanlanıp canlanmaya başlarız. Hayata daha bir hevesle sarılırız. Umudumuz, cesaretimiz, tutkumuz yükseliyor. Aslında Balık dönemiyle kışın sonu karmaşık duygular, bolca belirsizlik ve biraz da kaos yaratmaktadır. Hele ki bu yıl ülkemiz açısından Balık sürecinde kayıplarımızla son derece zor zamanlar yaşadık. Şüphesiz depremle açılan yaralar yıllarca hayatımızda etkili olmaya devam edecektir.

Hayat devam ediyor…

Onca acıyla kavrulduk. Buna rağmen hayat bir şekilde akıyor. Günler, haftalar, aylar ve yıllar geçtikçe hayata karışacağımıza dair kuşku yok. Şimdilerde Koç döneminde bir yeni ay oluşumuyla bir yenilenme sürecine girdik. Sanki her şeyi arkada bırakmak ister gibiyiz. Elbette unutmasak da yepyeni  başlangıçlar yapma noktasına geldik. Umutlanmak istiyoruz. Mücadele gücümüz yükseliyor. Güven kazanmak, yaratıcılığımızı ortaya çıkartmak, riskler almak için hazırız.

Dalgalı denizde kaybolmuşluk hissinden artık yorulduk. Gözü karartıp ileriye doğru adımlar atmaya hazırız. Hatta biraz çocuksu bir edayla aklımıza geldiği gibi ölçüp tartmadan hareket edebiliriz. Aceleyle düşünmeden yaptığımız şeyler olabilir. O kadar ki kafa göz yara yara bile olsa illa ki bir şeyler başlatacağız hayatımızda.

21 Mart Koç Yeniayında ufukta Terazi yükseliyor. Hayatımıza denge , uyum ve uzlaşı getiriyor. Venüs’ün Boğa’da en kuvvetli yerinde olması güven duygumuzu kazanmaya yardım ediyor. Kuzey Ay Düğümüyle beraber Venüs maddi güven kazanmaya, huzur bulmaya, barışa olan ihtiyacımızı sembolize etmektedir.

21 Mart’ta yeni ay Ramazan ayını beraberinde getiriyor. Ramazan bereketiyle gelsin…

Ve 2023’te Koç’ta İki Kez Yeniay Ay Doğuyor

İlginç olan bu yıl Koç burcunda iki kere yeni ay doğuyor. Biri 21 Mart diğeri 20 Nisan tarihinde olmak üzere iki defa yeniay yaşayacağız. Koç temalı çifte yeniay bu heyecanı, hevesi, coşkuyu iliklerimize kadar hissettirecektir. 20 Nisan’da 29 derece Koç Burcunda Güneş Tutulmasıyla gelen yeni ay son derece vurgulu yeniliklere işaret ediyor. Hayat tümden yeniliklere açılıyor.

Ülkemiz açısından yeni ufuklara yelken açma zamanı gelmiştir. Ülke imajını tazeleyen gelişmeler beklemeliyiz. Yenilikçi bir rota çiziyoruz. Öncü temalar bu dönemde öne çıkıyor.

İçinden geçtiğimiz günler radikal değişimler vadediyor. Satürn 3 yıllık Balık’taki yolculuğuna başladı. Plüton 20 yıllık Kova dönemine giriyor. Temalar değişiyor. Atmosfer yenileniyor. Etkilerini zamanla daha net göreceğiz.,

6 Nisan’da Terazi’de Dolunay gerçekleşiyor…

Jüpiter etkili heyecanı yükselten bir atmosfer beklemeliyiz. İlişkilerimizde denge ve diplomasi arayacağız. 18 ay öncesinin (Ekim 2021 dönemi) meyvelerini alabiliriz. Önemli bitişler ve başlangıçlar olabilir hayatımızda. Tutulma mevsimindeyiz. Her şey çok hızlı gelişecektir.

Dileğimiz yeni astrolojik yıl evrene iyilik, huzur,  barış ve güzellikler getirsin…

Meral Pala