Balık’ta Yeni Ay 

20 Şubat 2023 Saat 10.06 sularında zodyağın son burcunda bir yeni ay doğuyor. Koç ile başlayan döngünün sonuna gelmek bir kapanış dönemine işaret etmektedir. Balık dönemiyle yılı bitiriyoruz. Kapanışlar yapıyoruz. Döngünün sonu yılın bütün olarak getirdiği deneyimleri önümüze seriyor. Bencillikleri törpülemeye ve ”birlik” içinde olduğumuzu  kavramaya davet ediyor. İdealler öne çıkıyor.

Hayatımızda bırakmalar, vazgeçişler, kayıplar yaşıyoruz. Son günlerde yaşadığımız deprem felaketi hayatımıza acı tecrübeler getirdi. En sevdiklerimizi, geçmişi, anılarımızı kaybettik. Maddi kayıplar belki kısmen telafi edilebilir zamanla. Fakat canlarımızın hayatımızdan kayıp gitmesi herkesi son derece hassaslaştırıyor. Anlayış gösteriyoruz. Belki de anladığımızı sanıyoruz. En azından tüm yaşananları anlamlandırma gayretindeyiz. Kum gibi elimizden kayıp giden şeyleri toparlamak hiç kolay gözükmüyor.

Egosuzlık halleri, sezgi gücü, merhamet duygusu en üst seviyede seyrediyor.  Balık arketipi yaratanla bağları kuvvetlendiriyor. Büyük bir kudretin varlığını idrak etmekteyiz. Akışa teslimiyetten başka çare olmadığını bir kez daha anlıyoruz.

Çokça kararsızlıklarımız var. Zira dünya dönüyor. Evren değişiyor. Bizler de değişiyoruz. Somut gerçeklikler karşısında kontrolü elde tutmak istiyoruz. Bunun da tam olarak mümkün olmadığını net biliyoruz. Tecrübeler zaman zaman bizi  kaosa sürüklüyor.

29 Derecede Gezegenler

Gökte burçların sonuna yaklaşmış gezegenler de bir eşikte olduğumuzun göstergesi.

Pluton Oğlak’ta , Satürn Kova’da ve Venüs Balık’ta bir sonraki burca geçmeye hazırlanıyor. Bu tablo hızlıca bitirilmesi gereken konulara vurgu yapmaktadır. Gezegenler herkesi odaklanmaya çağırıyor. Pek yakında hayatımızda yepyeni temalara adapte olmak durumundayız. Zira 1 ay sonra Koç dönemi başlıyor. Aynı burçta Koç’ta iki kere yeniay doğacak. Üstelik 20 Nisan’da Koç Burcunda Güneş tutulması olacak. Görevlerimizi tamamlamak ve yeni enerjilere çok hazır olmak durumundayız. Bu yüzden suyun temizleme gücünden yararlanmaya bakalım. İçe dönmek ve paklanmak herkese iyi gelecektir. Acılarımızı sorgulamak ve karmik borcumuzu ödemek durumundayız.

Balık’ta yeni ay herkese, ülkemize, tüm evrene akışa teslim olma, merhametli olma , üçüncü gözümüzü açma imkanı versin. Evrene iyilikler gelsin.

Tekrar bu acıları yaşamayalım…

Meral Pala