Uranüs Etkili Dolunay 17 ° Aslan’da

5 Şubat 2023 tarihinde Saat 21.28’de 

Yüksel ideallere giden yolda bireysel yaratıcılığı parlatma zamanı…

Kova döneminde yenilikçi ve buluşçu yanımız öne çıkıyor. Sosyal adalet bilinci yükseliyor. Kardeşçe yaşamanın yolunu açmaya bakıyoruz. Evrensel olarak adil bir yaşantı kurguluyoruz. Bunu yaparken liderlerin yaratıcılığına, gücüne, karizmasına ihtiyacımız var. Toplumu yeniliklerle örgütlemek, insani değerleri merkeze alarak farklı bir sistem kurmak, medeni bir dünya yaratmak için güçlü bir ışığımız olmalı. Aslan burcunda dolunay yaratıcı ve güçlü liderleri vurgulamaktadır. Ayrıca herkesin kendi içindeki yaratıcıyı, güçlüyü, özgüveni dışarı çıkartma zamanıdır.

Beklenmeyeni Bekle

Işıkların Uranüs’e karesiyle algımız açılıyor. Zihinde aydınlanmalar yaşıyoruz. Belki karanlıktan aydınlığa çıkış sert kopartıcı adımlar getirebilir. Sinirleri geren bir atmosferdeyiz. Üstelik mücadeleci Mars İkizler’de sınırların dışında hareket ediyor. Sinirleri yoran bir hava var. Venüs’le Mars’ın sertliği ilişkileri zora sokabilir. Değişken şartlar altındayız. Dolunay zamanı benlik duygusu öne çıkıyor. Egolar ilişkilerde ”Ben-Biz” tartışması yaratabilir.

Sürpriz çıkışlar, beklenmedik atılımlar, daha önce tecrübe etmediğimiz gelişmeler görebiliriz. Farklı olana, uyandıran ve çalkantı yaratan gelişmelere hazır olmalıyız. Zira Uranüs astrolojide normal dışı olanın simgesidir. Şaşırtan şartlar oluşabilir. Sıra dışı fikirler gelişiyor. Bu dönemde hiçbir şeyin sıradan olmasını beklememeliyiz. Yeniliğe açık olmak hayatı kolaylaştıracaktır.

Uranüs Menkar yıldızıyla beraber. Bu yıldız kolektif bilinçaltından gelen fırtınalı havayı işaret  ediyor.  Büyük işler kotarma potansiyelinin yanı sıra kurban yaratma ihtimali de var.

Ülkemizde…

Aslan’da dolunay zamanı ufukta Başak yükseliyor.  Ülkemizde ticari konular, ülke içi ulaşım ve medya, iletişim, internet, telefon, gazete ve her türlü yayın aracı ile yayınlar gündeme gelebilir. Propoganda faaliyetleri öne çıkabilir.  Eğitim kurumları da dikkat çekici konuma gelebilir.  Komşu ülkelerle ilişkiler ve ülkenin hareket kabiliyeti dikkatleri çekebilecektir. Dolunay ülkemizin ikinci evine denk düşüyor.  Milli kaynaklar, bankalar, finansal kurumlar, borsalar, para piyasaları, ülkenin refahı-zenginliği, sahip olduğu manevi değerler ve değer yargıları gündemin öne çıkan konuları olacaktır.

5 Şubat’ta oluşan dolunayın başlangıç noktası 8 ağustos 2021’de Aslan’da oluşan yeni ay. Hayatımızda o dönemde gelişen temalar  şimdilerde bir kırılma noktasına geliyor. Aşamaları aşağıda yazdığım evrelerle takip edebilirsiniz.

Mesela 8 Ağustos 2021 civarında neler başlattınız? 9 Mayıs 2022 tarihinin yakınlarında hangi aşamaya gelmiştiniz? Bu dolunay sizi tamam mı devam mı sorusuyla baş başa bırakabilir. 5 Kasım 2023 civarında konuyla ilgili son bir hamle olabilir…

Bugünlerde hayatımızda hiç bir şey standart ölçülerde olmayacaktır. Sürpriz değişimlerin eşiğindeyiz. Önümüzdeki 2 hafta boyunca gökte Güneş ve Satürn birleşiyor. Yepyeni başlangıçlar için düğmeye basacağız. Akılcılık öne çıkıyor. Venüs-Neptün birleşirken anlayış, merhamet ve sağ duyu vurgusu var. Şimdilerde Merkür ve Plüton birleşmesi de fikirlerimizin dönüşmekte olduğunun işareti. Şüpheci fikirler, sırlar olabilir.

Aslanda dolunayla kardeşçe yaşamanın yeni yollarını bulabilmek ümidiyle…

8 Ağustos 2021-Yeni ay

9 Mayıs 2022-İlk dördün

5 Şubat 2023-Dolunay

5 Kasım 2023- Son dördün