Tatlı Bir Meltem mi Yoksa Bir Hortum mu Geliyor?

KOVA’da YENİ AY

21 Ocak – Saat 23.53

Gökte hava elementi çok vurgulanıyor. Yoğun hava elementi nadir görülen bir atmosferde olduğumuzu anlatıyor. Akılcılık, yaratıcı zeka ve yenilikçi fikirler öne çıkıyor. İnsanı merkeze koyan hümanizm, eşit ve adil yaşam fikri öne çıkmaktadır. Bireysel farklılıklar da önemle vurgulanıyor. Bu dönemde özgün, farklı, yaratıcı fikirler sivrilecektir.

İdealist Kova’da oluşan bu yeni ay Altair yıldızıyla beraber doğuyor. Altair cesaretle ileri doğru hareketi sembolize etmektedir. Mars ve Ay sınırların dışında hareket ediyor. Standartların çok ötesindeyiz.

Kova arketipi temizlenme, aydınlanma ve saflaşma ile ilişkilendirilmektedir.  Kova zekice, bilimsel düşünceyi ve sıra dışı olanı hayatımıza getirmektedir. Tamamen özgün, yaratıcı fikirler gelişiyor. Tam anlamıyla bir yenilenme yaşıyoruz. İleriye umutla bakıyoruz.  Yeni ay Koç’ta yerleşen  Jüpiter’le dost yerleşimde. İlerleme çabalarımızı gösteriyor. İkizler’de bulunan Mars ile rahat bir enerji akışı var. Uzun zamandır zihnimizde gelişen yaratıcı düşünceler artık kolayca ifade edilebilir.

Yeni ay doğarken ülkemizde ufukta Terazi burcu var. Uyum, ahenk ve denge arayışındayız. Uzlaşmacı ve adaletçi bir atmosfer ihtiyacı olduğunu anlıyoruz. Zira gökyüzü içimizdeki düşünceleri, duygumuzu sembollerle bize anlatıyor.

Bu günlerde herkese ve her şeye eşit mesafede olmak ve tarafsız durabilmek önem kazanıyor. Üstelik Venüs’ün Satürn’le birleşmesi yepyeni oluşumlar, başlangıçlar, uzun vadeli adımlar getiriyor. İdeallerimize götürecek adımlar atabiliriz. Bu dönemde duygulara pek yer yok. Zira su elementi az. Oğlak döneminin ardından maddi konular da önemini yitiriyor gibi. Şimdi artık insanlık, özgürlük, akılcılık ve adalet önemli.

Nihayet retrolardan özgürleşiyoruz…

Bu arada gökyüzünde geri hareket halinde sadece Uranüs var. 23 Ocak’ta o da düzeliyor. 21 Nisan tarihinde Merkür gerilemesi var. O tarihe kadar yeni girişimleriniz için uygun tarihleri kollamanızı önerebilirim.

Ülkemizde…

Ülkemizin  astroloji haritasında sekizinci evinde oluşan yeni ayla birlikte başka ülkelerden, uluslararası kuruluşlardan gelen mali kaynaklar öne çıkabilir. Ayrıca yer altı faaliyetleri konuşulabilir. Bu arada bir aydınlanma, dönüşüm ve bir devre sonu yaşanabilir. Toplumun cinselliğe yaklaşımı gündeme gelebilir.  Bu arada Kova’da yeni ay oluşumu ülkemizin Akrep’teki Güneş’ine kare açı oluşturuyor. Tabular, gizli konular gündemde öne çıkabilir.

Dünyaya en yakın yeni ay oluşumu…

Bu Yeni ay oluşumunun bir başka özelliği dünyamıza çok yakın olması. Bunun kadar yakın bir yeni ay bundan 992 yıl önce olmuş. Bundan sonraki en yakın yeni ay 3454 yıl sonra olacakmış. Bu arada gelgitlerin boyu aşırı uçlarda olabilir diyorlar. Deniz kıyılarında bu durum gözlemlenebilir muhtemelen.

Bu konuda detaylı bilgi almak isteyen olursa link burada: TIMEANDDATE.COM

Yükselen Burcunuza göre hangi konularda yenilik var?

Yükselen Koçlar yeni çevre, yeni insanlarla umutlar ve hayat planlarını geliştiriyor. İkili ilişkiler, evlilik ve ortaklıkların dengelenmesi gündemde olabilir.

Yükselen Boğa ana hedeflerini yeniliyor. Rota baştan çiziliyor. Yeni bir kariyer olabilir. Rutin yaşam içindeki ilişkiler ön planda. Sağlıkla ilgilenmek gerekir.

Yükselen İkizler için bir aydınlanma söz konusu. Yeni bir dünya görüşü ile beraber üst seviye eğitimler olabilir.  Hobiler, aşk hayatı veya çocuklar vurgulanıyor.

Yükselen Yengeçlerin bilinçaltında aydınlanmalar var. Karamsar duyguları temizleyip arıtmak hafifleme getirecektir. Ev hayatı, aile ve ebeveynler konusu dikkat çekici.

Yükselen Aslanların evlilik ve ortaklıklar alanında yepyeni adımlar atılabilir. Yeni başlangıçlar olabilir. Tarafsız düşünerek kardeşler veya yakın arkadaşlarla ilişkiler dengeleniyor.

Yükselen Başakların hayatında yeni düzenlemeler var. Sağlık dâhil. Özgürleşmek istiyorlar. Yeni bir işyeri olabilir. Gelir-gider dengesi önemli olacaktır.

Yükselen Teraziler yaratıcı fikirleriyle eğlenceli konulara yönelebilir. Aşkta yeni başlangıçlar olabilir. İlişkiler vurgulu. Çocukları olanlar geleceğe dair farklı düşünüşler geliştiriyor.

Yükselen Akreplerin evinde, yuvada, aile ilişkilerinde yenilik var. Gayrimenkul konusu ve bir taşınma olabilir. Yaratıcı hayal gücü sanatsal konularda başarılı çalışmalar getirebilir.

Yükselen Yaylar entelektüel konularda bilgilenmek üzere eğitimlere gidebilir. Yaratıcı fikirler geliştiriyorlar. Yeni arkadaşlıklar kurulabilir. Sosyal çevreyle ilişkilere diplomatik bakıyorlar. İleriye odaklılar.

Yükselen Oğlaklar yeni gelir kaynakları yaratabilir. Yaratıcı, özgün fikirlerinden gelir yaratma fikri doğabilir. Teknolojinin imkânlarından yararlanabilirler. Hayatta ana hedeflerine odaklılar.

Yükselen Kovalar yeni bir bakış açısıyla yeni bir imaj yaratabilir. İlişkilere bakışları yenileniyor. Orijinal fikirleriyle öne çıkabilirler. Hukuki konular olabilir. Seyahatler ve eğitimler gündeme gelebilir.

Yükselen Balıkların yaratıcı hayal gücü aktifleşiyor. İlginç fikirler uyanıyor. Ruhsal seviyede aydınlanma ve temizlenme var. Ortak paylaşımlarda eşitlik ve adalet arayışı içinde olabilirler.

Bu durumda Meltem mi hortum mu kendi kararlarımızla belirleyeceğiz gibi gözüküyor….Seçimler size ait. Sert rüzgarlara açığız fakat dengeli ve adil olabilirsek havayı yumuşatmak mümkün.

2023 Yılı Size Ne Getiriyor Merak Ediyor musunuz?

2023 SİZE NE GETİRİYOR, NE GÖTÜRÜYOR?

Hayatınızda bugünlerde yeni oluşumlar varsa aşağıdaki takvimi takip edin.  Hayatınızdaki gelişmeler konusunda farkındalık sahibi olabilirsiniz.

21 Ocak 2023 Yeniay 

22 Ekim 2023 İlk dördün

21 Temmuz 2024 Dolunay

21 Nisan 2025 Son dördün