2023 yılına ait burcunuzun genel yorumu

2023’te Burcunuz

MERKÜR GERİ HAREKETLERİ

29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arası OĞLAK’ta geri hareket halinde

21 Nisan 2023- 15 Mayıs 2023 arası BOĞA’da geriliyor

23 Ağustos-15 Eylül arası BAŞAK’ta geriliyor

14 Aralık 2023- 3 Ocak 2024 arası Oğlak’ta gerileme başlıyor. Yay’da son buluyor.

7 Ocak 2023- Dolunay- 16 ° Yengeç’te

Mars 13 Ocak’ta İkizler’de düze dönüyor. İleri doğru adımlar atmak mümkün olacaktır. Terslikler hafifliyor. Değişken burçlar İkizler, Yay, balık, Başak için rahatlama başlıyor. Ekim hatta Ağustos 2022;’den beri aksilikler peşlerini bırakmıyordu. Mars’ın düze dönmesi elbette en çok Koç ve Akrep leri de rahatlatacaltır.

Merkür 18 Ocak’ta Oğlak’ta düzeliyor. Fikirleri hayat geçirme zamanıdır. Retro zamanı yapılan planlar düzgün hareket başlayınca hayatın içinde kullanışlı hale gelecektir.

18 Ocak’ta gökte Güneş ve Plüton Oğlak’ta birleşiyor. Güçlü ego var. Dönüşüm bilince geliyor. Otorite figürleri öne çıkabilir.

21 Ocak 2023- Yeniay 2 ° Kova’da

22 Ocak’ta Venüs ile Satürn Kova’da birleşiyor. Yeni ilişkiler, yeni sosyal bağlantılar, yeni yatırımlar olabilir. Uzun vadeli başlangıçlar beklemek gerek. Ayrıca yaratıcı sanatsal fikirler ortaya çıkabilir.

Uranüs 23 Ocak’ta Boğa’da düze dönüyor. Maddi dünyada sarsıcı gelişmelerden öğrendiklerimizi sindirmeye başlıyoruz. Uyanışlarımızı, farkındalıklarımızı yenilikler dizisi olarak bilfiil yaşamaya başlıyoruz. Değerler, maddi kaynaklar, finansal konular açısından karmaşık şartları benimsemek durumundayız. Yeni şartlarda sadeleşmeyi öğreneceğiz.

5 Şubat – Dolunay- 17 °Aslan’da

15-16 Şubat yılın en romantik günleri. Venüs-Neptün kavuşuyor.

16-17 Şubat’ta Güneş ve Satürn Kova’da birleşiyor. İdeallere yönelik başlangıçlar olacaktır. Verimli adımlar atılabilir. Yaratıcı, yenilikçi, özgürlükçü fikirler doğuyor.

20 Şubat – Yeni ay- 1 ° Balık’ da

1-2-3 Mart tarihlerinde maddi konularda yeni adımlar atılabilir.  Venüs – Jüpiter Koç’ta birleşiyor. İkili ilişkilerde heyecanlı bir atmosfer var. Duygusal ilişkilerde cinsellik ağır basabilir.

SATÜRN’ün BALIK’ta SEYRİ

7 Mart 2023’te Satürn Balık Burcu’na giriş yapıyor. 18 Haziran’da 7 derece Balık’ta gerileme hareketine başlıyor. 4 Kasım’da 0 (sıfır) derece Balık’ta gerileme son eriyor. Detaylı bilgi burada: 2023’te Satürn Balık Burcuna İlerliyor

7 Mart – Dolunay – 17 ° Başak’ta

21 Mart –Yeni ay- 1 ° Koç’ta 

PLÜTON 23 MART’ta KOVA BURCU’na GİRİŞ YAPIYOR. Detaylı bilgiyi okuyabilirsiniz: PLÜTON KOVA BURCUNDA

29-30-31 Mart’ta değerler değişiyor. Boğa Burcu’nda Venüs-Uranüs kavuşumu var. Sürpriz aşklar doğabilir. Öte yandan beklenmedik ayrılıklar da olabilir.

3-4 Nisan Merkür (Boğa’da) Plüto ile karesi var. İnatla fikirleri savunabiliriz. Tartışmalar büyüyebilir. Katı fikirler dönüşüme uğrayabilir.

6 Nisan- Dolunay- 16 ° Terazi

11-12 Nisan’da Koç Burcu’nda Güneş-Jüpiter kavuşumu var. Çok güçlü güven duygusu var. Cesur başlangıçlar olabilir. Girişimci ruh aktif olacaktır. Gözü karalıklar olabilir.

12 Nisan’da Venüs İkizler’de, Plüto ile üçgeni var. İlişkiler ve arkadaşlıklar yoluyla dönüşümler olabilir. Yaratıcı fikirler güçlü bir ifade şansı bulacaktır.

11-15 Nisan arası Venüs İkizler’de, Satürn ile sert kare açı içinde olacak. Hayattan keyif almakta zorlanabiliriz. İkili durumlar engel yaratabilir. Maddi konular kısıtlanma oluşabilir.

20 Nisan – Yeni ay- 29 ° 50 ‘ Koç Burcu’nda (Güneş Tutulması)

PLÜTON1 Mayıs 2023’te 0 derece 22 dakika Kova’da gerilemeye başlıyor. PLÜTON 11 Ekim’de Oğlak’ta (27 Derece 53 Dakika) düzeliyor.

3-4 Mayıs tarihlerinde Venüs İkizler’de Neptün’le gerginlik içine giriyor. İlişkilerde yanılgıya düşülebilir. Maddi konularda hata yapmaya açık bir atmosfer olabilir.

5 Mayıs –Dolunay- 15 0 Akrep Burcu’nda (Ay Tutulması)

8-9 Mayıs’ta Güneş ile Uranüs Boğa’da kavuşuyor. Finansal konularda ilginç gelişmeler olabilir. Otoritelerle ilgili şaşırtan haberler duyulabilir. 5 Mayıs tarihli Ay tutulması vurgulanıyor.

16-20 Mayıs arasında Jüpiter ile Plüton sabit burçlarda gergin konuşuyorlar. Bu günlerde aşırı talepkârlıklar olabilir. Güç savaşları büyüyebilir. Sırlar ortalığa saçılabilir. Cevherler ortaya çıkabilir. İlginç olacağa benzer. Yılın belki de en sert tablosu bu olabilir.

JÜPİTER 16 Mayıs’ta Boğa Burcu’na Giriş Yapıyor. 4 Eylül’de 15 derece Boğa’da gerileme hareketine başlıyor. 31 Aralık tarihinde 5 derece Boğa’da düze dönüyor. Bu gerileme dönemi sabitlerimizi belki maddi varlıklarımızı genişletmek için araştırma yapacağımız dönemi anlatıyor

19 Mayıs –Yeni ay- 28 Boğa’da

20 Mayıs’ta Mars bu tabloyu daha da alevlendiriyor. Zira Mars 20 Mayıs’ta Aslan’a ilerliyor. 27 Mayıs’a kadar gökte Mars-Plüton ve Jüpiter arasında sert bir bir T-Kare oluşuyor. Sabit burçlar arasında inatçı bir mücadele var. Sert güç savaşlarına girebiliriz. 10 Haziran’a kadar azalarak devam eden mücadeleyi biraz derinlik, sessizlik ve anlayışla ferahlatmak mümkün.

4 Haziran – Dolunay- 13 Yay’da

5-12 Haziran aralığında Venüs-Plüton karşıt yerleşimdeler. Jüpiter’le beraber gökte bir T-Kare oluşuyor. Abartılı sevgi gösterileri ilişki krizlerine dönebilir. Taşkın duygular sevme-sevilme ihtiyacını açığa çıkartabilir. Reddedilme duygusu sahiplenme duygusuyla karışabilir. Derin dönüşümler var. Maddi hırslar ve fazlaca talepkâr tutumlar duyguları boşaltarak dönüşüm olabilir. Bir tür katarsis deneyimi var.

SATÜRN 18 Haziran’da 7 derece Balık’ta gerileme hareketine başlıyor. 4 Kasım’da 0 (sıfır) derece Balık’ta gerileme son eriyor.

18 Haziran – Yeni ay -27 İkizler’de

22-23 Haziran’da Venüs-Uranüs karesi ilişkileri kopartabilir. Maddi konular elektriklenebilir.

NEPTÜN

1 Temmuz’da 27 derece Balık’ta gerilemeye başlıyor.

3 Temmuz ­- Dolunay- 11 Oğlak’ta

17 Temmuz –Yeni ay- 25 Yengeç

 

AY’ın  DÜĞÜMLERİ

18 Temmuz’da KOÇ-TERAZİ eksenine kayıyor. Kuzey Ay Düğümü Koç Burcunda, Güney Ay Düğümü Terazi burcunda hareket edecek.

19-20-21 Temmuz’da kısıtlanmalar var. Mars ile Satürn karşıtlar. Enerjimiz çekilebilir.

VENÜS GERİ HAREKETİ

24 Temmuz 2023’te 28 derece Aslan’da gerileme hareketi başlıyor

5 Eylül 2023 tarihinde 12 derece Aslan’da gerileme sona eriyor.

1 Ağustos – Dolunay- 9 Kova

1-2-3 Ağustos günlerinde Merkür Başak’ta Satürn ile zıtlaşıyor. Otoritelerle fikir ayrılıkları olabilir. İletişimde kısıtlayıcı şartlar olabilir.

16 Ağustos – Yeni ay- 23 Aslan’da

22 Ağustos’ta Mars (Başak’ta) ile Neptün karşıtlar. Enerji dağılıyor. Yönsüzlük, kararsızlık ve çözülmeler olabilir.

31 Ağustos – Dolunay- 7 Balık’ta

JÜPİTER 4 Eylül’de 15 derece Boğa’da gerileme hareketine başlıyor.

Jüpiter gerileme dönemi sabitlerimizi belki maddi varlıklarımızı genişletmek için araştırma yapacağımız dönemi anlatıyor.

15 Eylül – Yeni ay- 22 0  Başak’ta

29 Eylül-  Dolunay – 6 Koç’ta

1-2-3 Ekim tarihlerinde Merkür Başak’ta Neptün’le karşı karşıya geliyor. Mantıklı düşünmekte zorlanacağımız günler. Eğitim, ticari konular, kısa mesafe yolculuklar karmaşaya maruz kalabilir.

9-12 Ekim arası Venüs Başak’ta, Satürn ile karşıt yerleşimde. Hayattan keyif alamama hali olabilir. İlişkiler test aşamasında. Maddi kaynaklar engellere açık olacaktır. İlişkilerde gerçekçi olma zamanıdır.

PLÜTON 11 Ekim’de Oğlak’ta (27 Derece 53 Dakika) düzeliyor.

14 Ekim – Yeni ay- 21 Terazi’de (Güneş Tutulması)

28 Ekim –Dolunay – 5 Boğa’da (Ay Tutulması)

30-31 Ekim’de Venüs-Uranüs üçgeni ilişkilerde ve değerlerde radikal değişimi isteyerek gerçekleştirme zamanı. Elemeler yapmak hayatın işlevsiz kalmış parçalarını ayıklama şansı veriyor.

28 Ekim’de tutulma günü Merkür ve Mars Akrep’te. Jüpiter’e karşılar. Psikolojik yıpratma savaşları var. Duygular ve mantık çelişiyor.

2-3 Kasım’da Venüs Başak’ta ve Neptün’e karşıt yerleşimde. Hayaller ve gerçekler çelişiyor. Değerler bulanıklaşıyor. Maddi konular kontrolsüz olabilir. İlişkilerde gerçeklerden uzaklaşma durumu söz konusudur.

SATÜRN GERİ HAREKETİ 4 Kasım’da 0 (sıfır) derece Balık’ta sona eriyor.

11 Kasım’da Mars-Uranüs karşıtlığı var. Ani tehlikelere karşı dikkatli olunmalı.

13 Kasım- Yeni ay- 21 Akrep’te

25-26 Kasım’da Merkür Yay’da Neptün’le gerginliğiyle bolca hayalcilik olabilir.

27 Kasım –Dolunay- 5 İkizler’de

24-28 Kasım arası Mars Yay’da ve Satürn ile gerginliği var. Değişken şartlarda kararsızlıklar olabilir. Heyecanı söndüren şartlar olabilir. Acele adımlar atmamak gerekir. Özellikle 25 Kasım’a dikkat edelim. Zira Güneş-Mars kavuşumu Yay burcunda gözü karartmaya çok hazırken Satürn ORADA DURUN diyor.

3-4 Aralık’ta Venüs Terazi’de, Plüton ile gerilimi var. İlişkilerde ve değerler sisteminde dönüştürücü bir mücadele söz konusu.

NEPTÜN 6 Aralık’ta 25 0  ( 24 derece 53dakika)Balık Burcunda düze dönüyor.

13 Aralık- Yeni ay- 21 Yay

18-20 Aralık arası Venüs-Uranüs karşıtlar. Aniden gelişen finansal krizler olabilir. İlişkiler açısından kopartıcı bir hava var.

26-27-28 Aralık’ta Retro Merkür Yay’da Neptün’le sert konuşuyor. İyice kafalar karışıyor.

27 Aralık- Dolunay 5 Yengeç!’te

27-31 Aralık arasında Mars Yay’da Neptün’le gerilimi var. Sisli-bulanık havada kaybolma riski getirebilir.

JÜPİTER 31 Aralık tarihinde 5 derece Boğa’da düze dönüyor.