2 derece Oğlak’ta Susuz bir yeni ay doğuyor

Yılın son yeni ayı…

Kış gündönümüyle yeni mevsim başlarken Oğlak burcunda Ay yenileniyor. Yeni bir mevsime taze bir yeniay enerjisiyle adım atılıyor. Oğlak arketipi hayatımıza planlı, kararlı, stratejik hareket etmeyi getiriyor. Elle tutulur, ölçülebilir başarılar elde etmek için çalışılacaktır. Dünyevi olanla yakından ilgiliyiz. Duyguya yer yok. Gerçekler aşırı düzeyde hissediliyor. Düzeni kurmak için sadece elle tutulur olana bakıyoruz. Kaskatıyız.

Zamanı ustaca yönetmek durumundayız…

Zira kalıcı yapılanmalar içindeyiz. İşi şansa bırakmak olmaz. Disiplin kavramı bu sürecin vazgeçilmezidir. Şimdilerde atılacak adımlar ilerde çiçekler açsın istiyoruz. Sabırla ilerlemek için iyi bir dönem olabilir.

Mars hâlen İkizler’de gerilemeye devam ediyor. 13 Ocak 2023 tarihine kadar da devam edecek.  Mars’ın durumu hızlı olmaya pek izin vermiyor. Sınırların dışında hareket eden Mars farklı fikirlerin peşinde olduğumuzu açıkça göstermektedir. Merkür-Mars arasında olan ağırlama düşünceleri aktif kılıyor.

Jüpiter Koç Burcunda

Scheat yıldızıyla kavuşuyor. İmkansızı düşünmeye cesaret edebiliyoruz. Gökyüzünde yeniay oluşumu sırasında Jüpiter Koç’ta bodoslama ileri atılabiliriz. Öte yandan Oğlak vurgusuyla planlama yapmadan hareket etmek istemiyoruz.  Bu iki aykırı tema gerginlik sebebi olabilir. Belki hızlı olmak zorunda hissediyoruz. Eski tecrübelerimiz ise kontrollü olmayı öneriyor. Makul seviyede değişime sıcak bakıyoruz. Zira Oğlak klasik tutumlar ister. Işıklar, Uranüs ile de konuşuyor. Başka türlü yollar arıyoruz. Uranüs ve Menkar yıldızının beraberliği bilinçaltından gelen dürtüyle bir kurban yaratabiliriz kafamızda.

Oğlak’ta Stelyum

Yeniay oluşurken Oğlak’ta gezegen birikimi var.  Işıklarla beraber Merkür ve Venüs de Oğlak’ta yerleşiyor. Üstelik hırslı Plüton ile birleşiyorlar. Somut yapılanmalar içindeyiz. Venüs’ün sınırların dışında hareket etmesi değerler sisteminde ve tüm ilişkilerimizde son derece değişik tutumlar getiriyor. Gelir yaratımı konusunda yaratıcılığımız çalışıyor. Rukbat yıldızı ise Venüs’e kararlılık aşılıyor. Venüs-Uranüs açısı yeni klasiklerin oluşumuna işaret ermektedir. Merkür uzun vadeli düşündürtüyor.

Merkür 30 Aralık’ta Oğlak’ta geri harekete başlıyor…

Bu da aklımızdakileri sürekli gözden geçirdiğimiz göstergesidir.

Gökte suyun eksikliği duygulara pek de yer olmadığını anlatıyor. Somut gerçeklikler öne geçmektedir.

Ülkemizde…

Ülkemizin haritasında Oğlak burcunda yeniay yükselene karşıt oluyor. Mars’a da tetikleyici yerleşimde. Tempolu bir hava olacağa benziyor. Yedinci evde yeni ay dışardan muhâlifler olabilir diyor. Ufukta Koç yükselirken yeni ayın doğuşuyla ülke olarak yeni hedefler oluşuyor olabilir.

Bugünlerde hayatınızda yeni oluşumlar varsa süreci aşağıdaki tarihlerle takip etmeniz mantıklı olacaktır. Zira her 9 ayda bir yeni dönemeçlere gelebilirsiniz. Haritanızda Oğlak hangi evi temsil ediyorsa orada ilginç gelişmeler olabilir.

Venüs, Mars, Ay sınırların dışında hareket ederken yeniay doğuyor. Üstelik Mars Aldebaran yıldızıyla beraber. Bütünleşmenin başarı getireceğini anlatıyor. Standartların dışında bir yapılanmaya giriyoruz.

Oğlak Burcunda yeni ay herkese farklı ama planlı hareket edebilme kabiliyeti versin…

2023 yılınız kutlu ve mutlu olsun:)

Ay Ailesi 2 Derece
Oğlak’ta Yeniay
Yeniay 23 Aralık 2022
İlk Çeyrek 22 Eylül 2023
Dolunay 22 Haziran 2024
Son Çeyrek 22 Mart 2025