Yeni bir çıkış noktası…

Zodyağın ”İLK”leri temsil eden burcu Koç’a vurgu geliyor. Yenilikçi olmaya davet ediliyoruz. Kişisel astroloji haritalarında Koç burcu yönetimindeki yaşam konuları ileri doğru atılmaya hazır.

2011’den sonra ilk…

En son 2011 yılında Jüpiter Koç’ta hareket ediyordu. Daha önce 1999’da Jüpiter Koç’taydı. Kabaca o yıllarınızı hatıralarsanız bir ipucu yakalayabilirsiniz. Şimdi yeniden aynı burçta bir heyecan yaratıyor. Gözü karalıklara açık bu burçta hızlı ve atak davranabiliriz. Risk iştahı yükseliyor. Öz güven yükselişe geçiyor. Tempo yükselecektir. Mücadelenin dozu artıyor.

16 Mayıs’ dek Jüpiter Koç’ta hareket ediyor.

2023’ün ilk yarısında heyecanlı bir atmosfer olacaktır. Koç’u yöneten Mars’ın 13 Ocak’ta düze dönmesiyle coşkuyu daha güçlü hissederiz.

Jüpiter Balık döneminde (2022) hassas ve kırılgan olduk. Anlayışımız yükseldi. Sezgilerimiz gelişti. Egolarımızı aşmaya çalıştık.  Fedakarlıklarımız oldu. Benlikten uzaklaştık. Belki vazgeçişlerimiz oldu. Hayal gücü, yaratıcılık gelişti. Duygu paylaşımları ağırlık kazandı. Evrende bir bütünlük olduğuna dair bir anlayış oluştu. Maneviyat beslendi. Arınmalar oldu.

Elbette evrenin sunduklarından herkes kendi kepçesi kadar alıyor.

Ne kadar arındığımızı kendi tercihlerimiz belirliyor. Kişinin neye, ne kadar hazır olduğuyla ilgili bir durum söz konusu her zaman. Eski yüklerden uzaklaşmaya ne kadar hazırsak o kadar temizlik olmuştur.

Corona virüs bitti mi?

Umut ediyoruz ki büyük ölçüde bitmiştir. Jüpiter Balık’ta yıkayıp arıtmış olsun. Risk almaya hazırız ama konu sağlık olunca dikkatli olmakta fayda var.

Yüklerimizden arınmış olarak yeni başlangıçlara hazır hissediyoruz. İyimserlik ve özgürlük duygusuyla ilerlemeye çalışabiliriz. Yabancı kültürlerle temaslar ve eğitimlerle bireysel olarak gelişime yönelebiliriz.

Ancak Jüpiter’in savaşçı Koç’ta yerleşimi fazlaca ateşli bir atmosferi çağrıştırıyor. Mücadele kabiliyeti yükselirken savaşa meyil de olabilir. Saldırgan tutumları frenlemek gerek. Özgüven yüksekliği şişik egolara zemin hazırlıyor. Bencillikten kaçınmalıyız. ”Ben bilirim” derken durup bir kontrol edelim.

Jüpiter’in bulunduğu yerde aşırılıklar vardır. Mesela Koç’un canlılığı enerji patlamasına dönüşebilir.  Heyecanlar hezeyana çevrilebilir. Kendimize güvenmeyi abartmamalıyız. Cesareti ve yaratıcılığı akıllıca yönetmeli.

Jüpiter’in Seyri…

Aslında 11 Mayıs 2022’den itibaren Jüpiter Koç burcunda ilerlemeye başladı.

28 Temmuz’da 8 derece Koç’ta gerileme sürecine girdi. Mayıs’tan sonra başlattıklarımızı dönüp kontrol etmek gerekmiştir. Cesaretimizi sorguladık belki? Geri adımlar atmış olabiliriz.

29 Ekim’de gerileyerek Balık burcuna dönmüştü. Akışa teslim olmaya çalıştık muhtemelen.  23 Kasım 2022’de Jüpiter düze döndü. Yeniden ilerlemenin önü açıldı.

Şimdilerde -20 Aralık 2022- tekrar Koç burcuna giriş yapıyor. Daha hızlı, güvenli, yenilikçi adımlar atılacaktır. Dik başlılık, dediğim dedikçilik konusunda aşırıya gitmemeye bakalım.

16 Mayıs 2023’e kadar olan dönemde…

Ateş ve hava burçları fırsatları iyi değerlendirmeliler.

Özellikle Koçlar ve yükselen Koçlar için 12 yılda bir gelen bir şans söz konusu. Daha önce 2011’de ve 1999’da Jüpiter Koç Burcunda hareket ediyordu. Geçmişten ders çıkartmak mümkün.

Koç, Aslan ve Yaylar yüksek riskler almaya hazırlanıyor. Uzun yolculuklara heveslenebilirler. Yabancılarla temasları olabilir. Eğitimlere açıklar. hukuki işleri lehte sonuçlar getirebilir. Ufukları açık olacaktır. Fırsatları değerlendirmeye bakmalılar.

Koçların ilişkileri vurgulu. Özgüven yüksek. Karşı tarafa aşırı özgüvenli tavırlar gösterebilirler. Aslanların yurtdışı bağlantıları olabilir. Hukuk ve eğitim öne çıkabilir. Yaylar risk alıyor. Yaratıcılık vurgulanıyor. Çocuklar ön planda.

İkizler sosyal bağlarını geliştiriyor. Umutları yükseliyor. Kovalar yaratıcı fikirlerini bir bakış açısını dönüştürebilecektir. Teraziler belirli seçimler yapacaktır. İlişkileri ve ortaklıkları vurgulanıyor. Boğa ve Başaklar aşırılıklardan huzursuz olabilir. Boğaların sezgileri açılıyor. Bilinçaltında yatan cesaret uyanıyor. İçsel bir dürtüyle harekete geçiyorlar. Başakların ortaklı paylaşımlardan yana şansları açık olabilir. Eşin kaynakları gelişebilir. Fakat korkuları da uyanabilir.  Oğlaklar kontrolü kaybetmenin telaşına düşebilir. Yuvada tempo yükseliyor. Evi daha konforlu hale getirmek için heves edebilirler. Balık ve Akrepler duygu yüklü atmosferden uzaklaşmak ve dünyevi işlerde mücadele etmek durumundalar. Kadersel gelişmeler zamanı onlar için. Balıklara maddi konularda fırsatlar doğabilir. Akreplerin günlük işlerinde yük artabilir.  Yeteneklerini coşturuyorlar. Yengeçler korunaklı yuvalarından çıkıp dış dünya ile mücadele ediyor. Başarılı bir mücadeleyle mevkileri yükselebilir. Kariyerde yurtdışı fırsatı veya terfi imkanı olabilir.

Jüpiter Koç burcunda seyrederken öz güven yüksekliğini olumlu işler için değerlendirmeye niyetlenelim…

16 Mayıs 2023’te Jüpiter Boğa’da olacak.

Amerikalı mimar-mühendis ve felsefeci Buckminster Fuller’ın sözüyle noktayı koyalım.

”Geleneklerin hazırcılığını benimsememeli, yenilikçi olmalıyız” diyor
Meral Pala