KIYISIZ DENİZLERDE BİR SATÜRN

7 Mart’ta SATÜRN BALIK Burcu’na giriyor…

Sınırsız okyanusları kontrol etmeye çalışmak ne kadar mümkündür?

Zodyağın sonu Balık Burcu bütün burçların deneyimlerini bünyesinde barındırır. O bütün bilgileri özümsemiş bir bilgedir. İlahi düzenin bir parçası olduğunu bilir. BİRLİK duygusunu iliklerinde hisseder. Evreninin düzenine teslim olur. Akışta olmak ister. Bu onun sınırlardan haz etmediğinin işaretidir. Sezgiselliği, anlayışı, hoşgörüsü ve özverisi sonsuzdur. Bir kalıba girmez. Zira ilham kaynakları baskıyı sevmez. Büyülü bir dünyada yaşar.

Ancak hayatın gerçekleri onda bir ikilik yaratır. Sembolünde farklı istikametlere yüzen bir çift balık görülür.  Edilgen doğası duruma ayak uydurmak ister. Bu sebepledir ki, kurban gibi de hissedebilir.

Balık arketipi hem kurtarıcıdır, hem de kurbandır. Zor durumda olanın halinden anlar. Yardım için o kadar kendinden vazgeçer ki kendini kurban edebilir.

Yaşlı bilge Satürn Balık’ta

Satürn bulunduğu yere kurallar, disiplin ve bir kontrol getirmektedir.  Zodyakta tam döngüyü 28-29 yılda tamamlamaktadır. Son burca geldiğinde yolculukta kazandığımız tecrübeleri somut bir gerçekliğe dönüştürecektir. Eğrisiyle-doğrusuyla yaşadıklarımızla bir bilgelik ortaya koyacağız. Kişisel yolculuğumuzda doğrular ve yanlışlar muhakkak vardır.

Adı konmamış hayaller…

Hep bir sebeple es geçtiğimiz, tam olarak bilince getiremediğimiz hayallerin üstüne gitme zamanıdır. Eksiklerimizi tamamlamak, kaçtığımız gerçekliği görmek için çalışmak gerekir. Belki hatalarımızın izlerini silmek için çalışacağız. Bilinçaltındaki belli belirsiz izler belirginleşecektir.

Belki korkumuzu aşmak için uğraşacağız. Sınırlarımızı genişletmek, yaratanla BİRLİK duygusunu yaşamak için önce korkumuzla yüzleşmeliyiz. Egoyu aşmanın ön koşulu gölgeleri aydınlatmaktır.

Ruhumuzun saf, akışkan, büyülü potansiyeline erişmek için herkesin ödeyeceği bir bedel vardır.

Ruh Dünyamızda Gelişmeler

Satürn Balık’ta hareket ederken kendi engellerimizi görmekte zorlanabiliriz. Kendi gerçeğimizi kabul etmekten hoşlanmayabiliriz. Belki bunu sanat yoluyla veya ruhsal çalışmayla yapabiliriz.

Sisleri aşmak için çalışacağız. Kaçışlarımıza bir farkındalık oluşturmak durumundayız. Ruhumuzu bir kalıba koymak, sınırlar çizmek kolay olmayabilir. Hayallerimizi baskılamayalım. Gerçeğe dönüştürmeye gayret edelim. Evrenin sunduğu sınırsız olasılıklara açık olmalıyız.

Holografik evrende Satürn son burç Balık’ta bir kapanış ve yeniye hazırlık sürecini sembolize ediyor. Daha iyiye evrilmek durumundayız. Satürn Koç’a girerken (2025) yeni bir döngü başlıyor olacak. İnsan doğası gereği hep gelişmek ister, daha iyisini yapmayı arzular. Bütün insanlık Balık’ta  bir kapanış devresi yaşıyoruz.

Eşikteyiz…

Yeni döngüye girerken belirsizlikten huzursuzlanabiliriz. Bireyselliğimizin kaybolmasından, otoritemizin zayıflamasından endişe duyabiliriz. Kimliksizlik duygusu olabilir. Yalnızlık ve güçsüzlük duygusunu tadabiliriz. Suçluluk hissedebiliriz. Anlam arayışlarına çıkabiliriz. Bedel öder gibi inzivaya çekilebiliriz. Anlayışı, özveriyi yeniden keşfe çıkacağız belki? Duyguları kurutan atmosferden çıkmak için ruhsal gelişim üzerine çalışacağız.  ‘Bir’ ve bütünün parçası olduğumuzun farkına varacağız. Teslimiyeti öğreneceğiz.  Bu arada evrensel olarak yardımlaşmanın kaçınılmaz olduğunu görmek durumundayız.

Yaşamın kaynağı su…

Su kıtlığıyla yüzleşebiliriz. Dünya çapında su kaynaklarının önemini daha çok kavrayacağız. Ülkelerin sınırlarıyla ilgili belirsizlikler gelişebilir. Sınırlar, kontrol mekanizmaları, kurallar ve düzenle ilgili kaotik tablolar görebiliriz. Hali hazırda olan otorite anlayışı çözülmeye açık gibi. Otorite figürleri yeni yeni otorite anlayışları geliştirebilir.

Satürn Balık’ta ilerlerken sınırsız, dipsiz okyanusları ne kadar kontrol edebilirsek ruhsal dünyayı da ancak o kadar kontrol edebiliriz.

Satürn’ün Balık’ta seyri

7 Mart 2023’te burca giriş yapıyor. 18 Haziran’da 7 derece Balık’ta gerileme hareketine başlıyor. 4 Kasım’da 0 (sıfır) derece Balık’ta gerileme son eriyor.

Satürn 24 Mayıs 2025’te Koç Burcu’na ilerliyor. Ancak geri hareketle 1 Eylül 2025’te Balığa dönüş yapıyor. Yaklaşık 5,5 ay sonra-13 Şubat 2026’da- kalıcı olarak Koç’ta hareket etmeye başlıyor.

Burçları Nasıl Etkiler?

2023 Mart’tan itibaren Satürn Balık’ta bize neler söylüyor?

2025 ortalarına dek hem yükselen hem de öz burç olarak bu temalar etkin olacaktır.

Bu arada Satürn daha önce en son 1993 Haziran-1996 Nisan arasında Balık’ta hareket ediyordu. O döneme ait temalarınızı hatırlayın. Benzer temalarla karşılaşabilirsiniz.

Değişken burçlar (Balık-Başak-İkizler-Yay) için 2023-2025 arası çalkantılı zamanlar olabilir. Bocalama yaşanabilir. Öğretiler sıkışma yaratabilir. Otorite figürlerinin rolü öne çıkabilir. Öncelikle Balıklar derlenip toparlanmaya çalışacaktır. Sıkı deneyimlerle kendi otoriteleri artabilir. İlişkiler vurgulanıyor. Evlilikler, ortaklıklar gündeme gelecektir. Başaklar gerçekle yüzleşmek durumunda. Otoritelerle ters düşebilirler. Kısıtlamalara denk gelebilirler. İlişkiler bir test alanı olabilir. İkizler ve Yaylar aile, yuva, kariyer ve hayattaki ana yönle ilgili testlere giriyor. Engelleri aşmaya çalışacaklardır. Tempo yüksek. Somut adımlara zorlanacaklardır. Otorite figürleriyle mücadele olabilir. İlişkilere dikkat.

TOPRAK GRUBUNDAN BURÇLAR (Boğa-Oğlak-Başak) çabalamaya hazır olmalılar. Başaklar’ın durumu diğer toprak burçlarından biraz farklı. Zira Satürn’le karşıtlık zıtlaşmalar doğurabilir. Kısıtlamalarla mücadele edebilirler. İlişki, evlilik ve ortaklıklar teste açık. Bütün olarak disiplinli ve kontrollü olmayı öğreneceklerdir. Boğalar arkadaşlıkları gözden geçirecektir. Sosyal çevreden kimselerle duygu bağlarını kontrol etme zamanı. Umutları, uzun vadeli hayat planları üzerinde çalışma olacak gibi duruyor. Mesleki kazançlarını disipline sokabileceklerdir. Çocuklarla ilgili konulara emek verilebilir. Oğlaklar eğitimlere odaklanabilir. Eğitim alma- eğitim verme, fikirlerini yazılı veya sözlü ifade etmeye çalışabilirler. Yakın çevreye emek verebilirler. Ticari konulara eğilebilirler.

HAVA GRUBUNDAN BURÇLAR (İkizler-Terazi-Kova)  İkizler burcu kare açı altında çizdikleri rotayı test edecektir. Kariyer yapanlar bu alanda sorumluluk artışı yaşayabilir. Aile ve ebeveynlerle ilgili dikkatli ve özenli olunmalı.  Teraziler nerede, nasıl bir disiplin oluşturacaklarını göremeyebilir. Huzursuzluğa düşebilirler. Sağlığa özellikle ruh sağlığına özenli olmak gerekir. Rutine bir çeki düzen şarttır. İş hayatı olanlar çalışma yerinde disiplin sağlamaya çalışacaktır. Kovalar hümanist değerlerini, ideallerini gerçekleştirmek için çalışabilir. Maddi konularda disiplin yaratabilirler. Para biriktirme ve yatırım düşüncesi olabilir. Yeteneklerini bir değere çevirebilirler.

SU GRUBU BURÇLAR (Yengeç-Akrep-Balık) güçlü duygularıyla yapıcı adımlar atmaya çalışabilirler. Hayallerini gerçekleştirmeye çalışacaklar belki? Arkepler yaratıcı kapasiteyi elle tutulur bir noktaya getirebilir. Çocuklu olanlar bu konuda sorumluluk artışı yaşayabilirler. Aşkta somut adımlar atılabilir.  Yengeçler’in yabancı kültürlerle temasları olabilir. Belki eğitim ve iş konusuna kararlı eğilebilirler. Hukuki konuları olabilir. İnandıkları görüşü sorgulayabilir, farklı düşünce kalıpları oluşturabilirler. Balıklar’ın sorumlulukları artıyor. Sıkı çalışmayla kendi otoritelerini kullanabilirler Öz disiplini kullanacaklardır. Kendileri ve ilişkileri üzerinde emek verecekler. Yeni bir bakış açısı ve yeni bir imaj yaratma zamanı. Bütün olarak toparlanma zamanıdır.

 

ATEŞ GRUBUNDAN BURÇLAR (Koç-Aslan-Yay)  için heyecanı söndüren bir atmosfer olacağa benziyor. Koçlar inzivaya çekilebilir. Kontrol edemedikleri şartlar gelişebilir. Görünmeyen bir el onları içeri çekebilir. Ruhsal çalışmaları olabilir. Maneviyata eğilebilirler. Aslanlar maddi paylaşımlar, miras konusu ve eşi/ortağı olanlar onların kaynaklarıyla ilgili sıkışma yaşayabilirler. Yaylar kökten değişime giriyor gibi. Yer değiştirebilir, hayatlarına yeni bir temel atabilirler. Ana rotayı bir şekle sokmak gerekecektir. Evle, yuvayla, aileyle ilgili sorumlu pozisyona gelebilirler. Duygular sıkışabilir.

2023 Yılı Size Ne Getiriyor Merak Ediyor musunuz?

2023 SİZE NE GETİRİYOR, NE GÖTÜRÜYOR?