23° Yay’da Dolunay

Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erken okuyabilirsiniz!
Uygun bulursanız sayfayı paylaşınız…
Göklerin doktoru olarak ifade edilen Ras Alhague yıldızı gökte dolunayla birleşiyor. Brady’e göre her anlamda iyileşme getiren yıldız rahatlama ve atılım yapmakla ilişkilendirilmiştir. Kişisel seviyede iyileştirici olmanın yanı sıra sosyal ve/ veya politik anlamda iyileşmeler de olabilir…Bu arada Satürn-Venüs doğasındaki yıldızla ilgili bazı astrologlar negatif  bahseder. Ebertin ‘enfeksiyon ve zehirlenmelere açık olmayı getirir’ diyor. Robson ise kadınlardan gelen şanssızlık olarak ifade etmiştir.
14 Aralık 2020’de Yay’daki Güneş Tutulmasıyla olan gelişmeler belirgin bir dönüm noktasına geliyor. O tarihlerde neler yaptığınızı hatırlayın. Ektiğimiz tohumların meyvelerini alabiliriz. Ya da o dönemin yeni oluşumlarını bugünlerde sonlandırabiliriz.
Yay arketipi, uluslar arası ilişkiler, yabancılarla temaslar, hukuk,  medya, üniversiteler ve/veya dini kurumları öne çıkartacaktır. Bu süreçte, içsel bir huzursuzluk olabilir. Zira, retro-Satürn İkizler burcundaki Güneş ile üçgen açı kuruyor. Gizliden  hissedilen bir başkalaşma ihtiyacı ve ters giden bir şeylere karşı durma çabası ve ardından kararsızlık ve kaçma arzusu olabilir.
Dolunay zamanı Yay burcundaki Ay sınırları aşıyor. Hayatımızda normalin çok ötesinde bir genişleme arzusu hissedileceğe benziyor. Yay için anahtar kelime ‘’gelişim’’dir. Maceracı ruhla ilerleme kaydedilmesi muhtemeldir.
Yay burcu şartların değişkenliğini göstermektedir. İyimserlik, güven ve inançla hareket edebiliriz. Büyük resimle ilgiliyiz. Geleceğe bakıyoruz. Aslında planlama yapmak yerine rasgele serbestçe dolaşma isteği var. Uzaklara seyahat etme arzusu olacaktır. Aşırılıklara meyilli bir dönemdeyiz. Aşırı iyimserlik Neptün’le yanılgıya götürebilir. Yanıltan haberler yayılabilir.
Pandemi etkisiyle kısıtlamalardan büyük ölçüde  kurtulma noktasındayız. Zira dolunay zamanlarında hayatımızda bitişler ve başlangıçlar vardır. Yay burcundaki dolunay özgürlükleri çağrıştırıyor. Yay burcu Jüpiter yönetimindedir. Jüpiter’in Koç’ta yerleşimi yine yenilikçi, özgür ve cesur olmaya davet ediyor. Üstelik Satürn’le 40 derecelik novil açı yapan Jüpiter, yeni bir düzene geçişin işareti. Mutlu eden bir geçiş olabilir.
Ülkemizde dolunay gerçekleşirken ufukta Terazi burcu yükseliyor. Venüs Boğa burcunda güçlü yerleşimde. Kuzey Ay Düğümü ve Uranüs’le beraber. Şaşırtan beklenmedik gelişmelerin olması beklenebilir. İşin gerçeği Uranüs çoklukla sarsıcı olayları sembolize eder. Ancak Ay’ın kuzey düğümünde de Boğa burcunda yerleşmesi tabloya olumluluk katıyor.
Ülkemizin haritasında 6. eve denk gelen dolunay sağlık açısından iyiye işaret ediyor. Elbette sağlık konusunda olumlu gelişmeler olursa halkta özellikle çalışan kesim için umutların yeşermesi anlamı da çıkartılabilir.
Kişisel astroloji haritalarında 23 derece Yay ve İkizler burcunu anlatan yaşam konuları dönüm noktasında olacaktır. Bitiş ve başlangıçlar beklenebilir. Kararsızlıklar söz konusu olacaktır. Psikolojik dalgalanmalara karşı hazırlıklı olmalıyız.
Dolunay Size Ne Getirebilir?
Yükselen Koçlar eğitim, yayıncılık, hukuk, eğitim ve inançlar konusunda yol ayrımında olabilir. Yükselen Boğalar eşin-ortağın kazancı, ortak paylaşımlar, başkalarının kaynakları, burslar ve kredilerle ilgili karar aşamasında olabilir. Yükselen İkizler ilişki ve/veya ortaklıklara ilişkin dönemeçlerde olabilir. Bazı tercihler yapılabilir. Yükselen Yengeçler işyerinde bir bitiş noktasına yakın olabilir. Yeni bir düzene geçiş var. Yükselen Aslanların çocuklarla ilgili kararlar alabilir. Yaratıcı fikirlerini genişletebilirler. Yükselen Başak’ın ev-yuva-aile ve yerleşim konusunda seçim ve kararları olabilir. Yükselen Teraziler kısa mesafe yollara çıkabilir. Yakın çevreyle iletişim yoğunlaşabilir. Eğitim faaliyetleri gündemde olabilir. Yükselen Akrepler finansal konularda,  bitişler ve başlangıçlar aşamasında olabilir. Yükselen Yaylar’ın kendileriyle ilgili kararlar, yol ayrımları ile ilişki ve ortaklıkları gündem olabilir. Yükselen Oğlaklar değişken şartlar ve kontrol edemedikleri durumlardan huzursuz olabilirler. Yükselen Kovalar geleceğe dair uzun vadeli planları konusunda bir kararsızlık yaşayabilir. Sosyal çevreyle beraber hareketli bir dönem. Yükselen Balıklar hayatta ana hedeflere ilişkin alternatifleri arasında kafa karışıklığı yaşayabilir. Mesleki tercihler gündeme gelebilir.
Bu arada pozitif gelişmelere, Merkür’ün İkizler’de, Mars’ın Koç’ta ve Satürn’ün Kova’da yerleşimi önemli bir katkı sağlıyor. Venüs’ün Boğa’da yerleşimini de hesaba katılınca gökte tam 4 gezegen en kuvvetli ifade buldukları burçlarda yer almaktadır. Bu tablo şartlarının olumlu yönde değişeceğine dair ümit vadediyor.
Yay’da dolunay evrene akıllı bir iyimserlik getirsin…
Ufuk açıcı deneyimler bizi bekler…
Meral Pala
29 Haziran 2022’de 7 derece Yengeç Burcu’nda yeniay doğuyor. Şimdiden bilgilenebileceğiniz kaynaklar için link verelim:
Ay’ın Gizemi-Meral Pala-D&R
Ay’ın Gizemi-Meral Pala-Google Play
Bu dolunayın ait olduğu Ay ailesi:
Ay Ailesi 23 Derece
Yay’da Dolunay
Yeniay 14 Aralık 2020 (Güneş Tutulması)
İlk Çeyrek 14 Eylül 2021
Dolunay 14 Haziran 2022
Son Çeyrek 15 Mart 2023