İkizler’de Yeni ay Doğuyor
Sinirler Gergin
Merkür Boğa’da Geri
Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erken okuyabilirsiniz!
Uygun bulursanız sayfayı paylaşınız….
Koç döneminde yenilenme hareketi var demiştik. Boğa döneminde hiç olmadığı kadar sert fırtınalardan geçtik. Halen de tutulma etkileriyle fırtınalar devam ediyor. Şimdi de İkizler dönemi değişken şartlar, ikili durumlar, kararsızlıklar getiriyor. Hayatın akışına uyum sağlamak pek kolay olmuyor bu günlerde. Çokça esnemek gerekiyor. Becerikli, pratik, akılcı olmak durumundayız. Aynı zamanda hızlı…Öte yandan Merkür geri hareketi hayatı kısıtlıyor, yavaşlatıyor, sorunlar çıkabiliyor. Güvensiz bir atmosfer var.
İkizler etkisiyle astroloji haritanızda İkizler yönetimindeki alan aktifleşiyor. Çok farklı konulara ilgi var. Yine de sabit, dar kapsamlı düşünmeden edemiyoruz. ”Yeniye açığım” desek de sabit düşünceler ağır basmaktadır. Bu dönemde arkadaşlıklar ve sosyal bağlantılar problemli olabilir. Sert köşelere çarpıyoruz. Zira Merkür Boğa’da retro!
Gerçeği 30 Kasım 2020’de Yay’da ki Ay tutulmasının getirdikleri bir yenilenme sürecine giriyor. Bir perde kapanıyor, yenisi açılıyor. Pandeminin ilk sonbaharını hatırlayın. Nelerle uğraşıyordunuz?
Bu dönemde gökyüzünde hava elementinin ağırlığı yüksek. Yeni bilgilere ve yeni fikirlere açığız. Gökyüzü ışıkları Neptün’le kintil açılar yaparken geniş bir vizyon yaratabiliriz. Hayal gücü çok geniş. Yeni bir tarz-stil-oluşturabiliriz.
Terazi Yükseliyor
Yeniay doğarken Ankara’ya göre çizilen haritada ufukta Terazi burcu yükseliyor. Orta yolu bulma ve herkese eşit mesafede durabilme çabası var. Adalet ve denge ihtiyacından söz etmek gerekir. Venüs Boğa’da sanat ve estetik öne çıkabilir. Kadınlara ilişkin konular gündem olabilir.
İstanbul haritasında Başak yükseliyor. Çalışan kesim, emekçiler, sağlık çalışanları, hizmet sektörü öne çıkmaktadır. Problemler konu edilebilir. İzmir ve Ege bölgesi için yine Başak yükseliyor. Tarımda verim almak için neler yapılır bunları organize etme zamanı olabilir.
Venüs’ün Boğa’da yerleşimi sağlam bir zeminde durmaya çalıştığımızın işaretidir. Venüs’ün yükselenle 150 derecelik açısı, suyun kaynama noktasına gelindiğini anlatıyor. Hayatımızda yaratıcı çözümler üretme zamanıdır. Güvenin kodları yeniden yazılıyor.
Savaşçı gezegen Mars Koç burcunda Jüpiter’le birleşiyor. Kuşkusuz son derece dinamik bir atmosfer olacaktır. Aksiyona geçmeye, risk almaya, yenilikçi adımlar atmaya teşvik ediyor. Üstelik Jüpiter’le beraber gözü karalıkları körüklüyor.
Işıkların Plüton gezegeniyle orta noktasına denk gelen Jüpiter-Mars kavuşumu hırsları, tutkuları ve fanatizmi öne çıkartmaktadır. Abartı var. Geri hareketini sürdüren Merkür Satürn ile can sıkıcı oluyor. Hızımızı kesen unsurlara işaret ediyor. İletişimde problemlere ve yanlış bilgiler yayılmasına zemin hazırlıyor. Hatalar ortaya çıkıyor. Eski anlaşmalar bozulabilir, eğitim ve ticaret faaliyetleri engellere takılabilir. Özellikle toprak alım -satımı veya her türlü toprak konusu terse dönebilir. Yollar ve yolculuklara dikkatli adım atmalı.
Retro-Merkür’ün Boğa’da Algol yıldızıyla beraberliği zihnin dişil enerjilerle taraflı çalıştığının işareti. Tutku ve odaklanma var. Satürn doğasında bir yıldız olan Algol yapıcı olabilir. Olumsuz kullanılırsa son derece yıkıcı bir enerji ortaya çıkabilir.
Öte yandan Merkür-Ay ağırlaması mantıklı olmayı destekliyor. Retro etkisini hafifletebilir.
İkizler ’de yeniay hayatımıza farklı açılardan bakma yolunu açıyor. Becerikli ve yaratıcı olmak bizlere kalmış. Ancak doğru bilgilere ulaştığımızdan emin olmadan harekete geçmemek önemli.
Ülkemizin haritasında 12. eve düşen yeniay halkımızın bilgilenme ve yeni fikirler oluşturma sürecinde olduğunu anlatıyor. Kontrol dışı gelişmeler ve kayıplara açık bir hava var. Hastaneler, hapishaneler gibi toplumun gözü önünde bulunmayan, tecrit edilmiş yerler dikkatleri çekebilir. Yardımlaşmaya açık zamanlar olacaktır. Ancak gizli kapaklı yürütülen işler de gündeme gelebilir. Alternatif fikirlere açık olmakta fayda olacaktır. Çok uyanık olmak ve şartlara göre esnemek önemli. Sinir sistemini korumak durumundayız.
Zira yeniay oluşurken Merkür geri hareketini yapıyor. Ters giden konularda zamanla taşlar yerin oturacaktır.
Bugün olanı, 2023 Kasım ayı sonlarına doğru daha açık ve seçik olarak görebiliriz.
Meral Pala
14 Haziran’da 23 derece Yay Burcu’nda bir dolunay var. Kitabımdan okuyarak önceden bilgi edinebilirsiniz.
Ay’ın Gizemi-Meral Pala-D&R
Ay’ın Gizemi-Meral Pala-Google Play