Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erken okuyabilirsiniz!

16 Mayıs 2022-Saat 07.14

25 derece Akrep Burcunda Ay Tutulması

2020’nin Kasım ayı ortalarında ektiklerimizi biçme zamanı gelmiştir. Güçlü bir yeniay olmuştu. Günlük tutanlar ve/veya hafızasına güvenenler o dönemde nelerin yaşandığını irdeleyebilir.
Boğa’da Güneş tutulmasının ardından Akrep’te bir Ay tutulması yaşıyoruz. Ay tutulmaları +/- 1 ay içinde etkilerini göstermektedir. Ay astrolojide içsel, duygusal hayatımızla, bilinçaltıyla ilgili bilgiler vermektedir. Astronomik olarak Ay tutulması Dünya’nın Güneş ile Ay arasına girmesiyle, Ay’ın Dünya’nın gölgesinde kalma durumudur. Gerçeği bir dolunay zamanıdır. Güneş ve Ay’ın zıt burçlarda karşıtlığı duygu ve mantık çelişkileri yaratır. Ay’ın Akrep’te tutulması gömülü duyguları, gizli kalmış konuları, korkuları açığa çıkartacaktır. Sonlanmalar ve yeni başlangıçlar beklemek gerekir.
Bu dönemde tutulma hayatımızda dönüşüm yaratacak kararlar almaya sevk ediyor. Ay Akrep’te iç dünyamızın pek de huzurlu olmadığını gösteriyor. Şartları kontrol altında tutma dürtüsü olacaktır. Psikolojik savaşlara meyil var. Krizlere açık olunacağının altını çizmeliyiz. Dipteki güvensizlikler ve korkular açığa çıkabilir. Duygular yakıcı olabilir. Hırs, intikam, şehvet gibi yorucu duygular alevleniyor. Üstelik Güney Ay Düğümü Akrep’te, Ay’la yakın temas hâlinde. Bu tablo bize psikolojik olarak yiyip bitiren,  tüketen bir hava olduğunu göstermektedir.

Ayrıca gökyüzü ışıkları Satürn’le sıkı kare açılar oluşturuyor. Disiplin, baskı ve kontrol altında hissedeceğiz. Retro Merkür’le Uranüs orta noktasına düşen Güneş, aniden bilince gelenleri, uyanışları ve otorite figürleri açısından elektrikli bir atmosferi işaret etmektedir. Sinirler gerilebilir.
Mars’ın konumuna bakılırsa Balık’ta Neptün’le dirsek temasında bulunuyor. Sisli havada yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. Mars-Jüpiter ağırlaması gücümüzü toparlama şansı verebilecektir. Zira Jüpiter Koç burcunun ilk derecesinde bulunmaktadır. Jüpiter’in burç değişikliği öz güven patlaması, cesaret gösterileri ve yeni liderleri çağrıştırıyor.
Aslında Boğa burcundaki Güneş hayatımızda uyum ve güven aradığımızı işaret ediyor. Ancak Venüs Koç burcunda hırçınlıklara işaret etmektedir. Denge ve uyumdan ziyade önceliği kendimizde görme eğiliminde olacağız. ‘Önce ben’ tarzında yaklaşımlar gerginlik çağrışımı yapıyor.
Ay tutulması yaşanırken ülkemizde ufuk hattında İkizler burcu yer almaktadır. Değişken şartlar mevcut. Merkür gerileme hareketini yapıyor. Eski konular gündeme gelecektir. İletişimle ilgili aksamalar yaşanabilir. Eğitimde, alım-satım işlerinde, ticari konularda ve yolculuklarda dikkatli olmalıyız. Aksamalar olabilir. İmzalar atarken çifte kontrol yapmalıyız.
Ülkemizin doğum haritasındaki Jüpiter’le birleşen Ay tutulması pek çok alanda kritik dönüm noktalarına gelinebileceğinin işaretidir. Yükseköğretim kurumlarıyla yardım ve din kuruluşları açısından bir karar zamanı olabilir. Ülkenin refahı ve zenginliklerini tüketen bir hava var. Bankalar ve bankacılar, toplumdaki aristokratlar, üst tabakadan kimseler, yayıncılar ve medya kurumları ve kitle iletişimini yürütenler zorlanmaya açıklar. Ülkenin hukuk sistemi, yargı organları da dikkat çekiyor.
Tutulma zamanı ufukta İkizler burcunun yükseliyor olması halkımızı kontrolsüzlüğe sevk edebilir.
Bu arada Güneş’in Capulus yıldızıyla birleşmesi maskülen, kaba, seksüel gücün iş başında olduğunun anlatımıdır.
Akrep’te oluşan Ay Tutulmasını ülkemizden izlemek oldukça kısıtlı seviyede olacaktır. Kuzey ve Güney Amerika, Güneybatı Avrupa, Güneybatı Asya, Antarktika, Pasif, Atlantik ve Hint okyanuslarından izlenecektir.

Meral Pala