Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erkenden okuyabilirsiniz!
2022 yılı içinde gezegenlerin gerileme dönemleri yaklaşıyor. Örneğin 10 Mayıs’ta Merkür İkizler burcunda üç haftalık gerilemesine başlıyor. Satürn 5 Haziran 2022’den itibaren Kova’da dört buçuk aylık gerileme hareketine başlıyor. Mars 30 ekim 2022’den başlayarak iki buçuk ay İkizler burcunda gerileyecek. Bunun gibi bütün gezegenlerin gerileme bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.
Gezegenlerin geri gittikleri dönemlerde ilgili gezegenin enerjisi içselleşmektedir. Gerçekte gezegenin geri gitmesi söz konusu değildir.  Dünyadan bakış açısıyla optik bir yanılsamayla gezegenin geri gittiği algısı oluşur. Gezegen yön değiştirmeden önce bir süreliğine durağan kalır. Bu süreçte gezegenin anlattığı konular çok güçlü bir şekilde açığa çıkar, enerjisi kat kat artar. Astrolojik açıdan gezegenin geri hareket etmesi onun gerçek fonksiyonunu ortadan kaldırmaz, ancak büyük ölçüde değişikliklere neden olur. Önemli bir güçsüzlük göstergesidir. Kadersel gelişmeleri işaret eder. Tamamlanması, düzeltilmesi veya ele alınması gereken konuları ifade eder.
Gezegen kendini ifade etmekte zorlanır. Hal böyleyken söz konusu gezegen bir anlamda özgürlüğünü kazanır, özelliklerini alışılmışın dışında, farklı yollardan ifade etmeye başlar. Gezegen,  yaban yönlerini ortaya çıkartır. Güneş ve Ay dışında bütün gezegenler dönemsel olarak geri hareket eder. Ay düğümleri her daim geri harekettedir. Kısa süreli düz hareketleri olur. 
Bütün gezegen gerilemelerinin neler anlattığını ”Ay’ın Gizemi” isimli e-kitabımda bulabilirsiniz. Google Play ve D&R üzerinden indirebilirsiniz. Aşağıda link var!
Mesela Mars’ın geri döneminde neler yaşanabilir?
Yaşama enerjimiz, hayatla mücadelemiz zayıflayabilir. Heves, heyecan ve coşkuyu azaltan bir iklim söz konusudur. Motivasyon düşer. Kendimizi ortaya koymakta zorlanabiliriz. Vazgeçişler, bırakmalar yaşayabiliriz. Hareket kabiliyetinde kısıtlanmalar olabilir. Mücadele verdiğimiz konularda geri dönüp düzeltmeler yapılması gerekebilir. Hangi burçta geri gittiğine bağlı olarak ilgili konularda enerjimizin içeri dönmesi söz konusudur. Öfkeyi bastırmaya çalışabiliriz. İçeri attığımız kızgınlıklar sonradan büyük öfke patlamalarına zemin hazırlayabilir. Hastalıklarla mücadeleden kaçışlar olabilir. Cinsel enerji düşebilir. Kötücül Mars’ın geri gittiği burca bağlı olarak yangınlar, patlamalar, şiddet olayları kaotik bir şekle dönüşebilir. Astroloji haritanızda Koç ve Akrep yönetimindeki konularda aksaklık olacaktır. Mars’ın geri gittiği burç sizin haritanızda hangi yaşam konularını temsil ediyorsa orada problemler açığa çıkabilir.
2022’de Mars İkizler burcunda geri hareket ederken iletişim konusunda fazladan güç sarf etmek durumunda kalacağız. İkili durumlar kararsızlığa götürebilir. Sağlıklı düşünmekte zorlanabiliriz. Belki sözlü ve yazılı ifadelerimizde sertlik olabilir. Buna dikkat etmek iyi olacaktır. Fikirler sert tartışmalara açılacaktır.  Haberleşme faaliyetleri, internet konusunda sıkıntılar doğabilir. Eğitim-öğretimde çatışmalı bir iklim olabilir. Yolculuklar riskli olabilir. Özellikle yakın Arkadaşlar, kardeşler, kuzenler ve komşularla anlaşmak gerginlik yaratabilir.
MERKÜR, 2022’de 4 ayrı dönemde geri hareket ediyor.
14 Ocak-5 Şubat arasında geriliyor. Kova burcunun 10 derece 19 dakikadan Oğlak burcunun 24 derece 22 dakikasına kadar geri geliyor.
10 Mayıs-3 Haziran arasında İkizler’in 4 derece 51 dakikasından Boğa’nın 26 derece 5 dakikasına kadar geriliyor.
10 Eylül’den itibaren 8 derece 55 dakika Terazi’de gerilemeye başlıyor. 2 Ekim’de geri hareket 24 derece 12 dakika Başak’ta sona eriyor.
29 Aralık 2022-18 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda geriliyor. 24 derece 20 dakikadan, 8 derece 9 dakikaya kadar geriliyor.
VENÜS, 19 Aralık 2021 ile 29 Ocak 2022 arasında gerileme hareketini yapıyor. Oğlak burcunun 26 derecesinden 11 derece 4 dakikaya kadar geri hareket ediyor.
MARS, 30 Ekim 2022’den 13 Ocak 2023 arasında gerileme hareketini yapıyor. İkizler burcunun 26 derece 29 dakikadan başlıyor, 8 derece 8 dakikaya kadar geri geliyor.
JÜPİTER, 28 Temmuz-23 Kasım 2022 arasında gerileme hareketini yapıyor. Koç burcunun 8 derece 43 dakikadan başlıyor, Balık burcunun 28 derece 48 dakikaya kadar geri geliyor.
SATÜRN, 4 Haziran-23 Ekim 2022 arasında Kova burcunda gerileme hareketi yapıyor. Kova burcunun 25 derece 15 dakikadan başlıyor, 18 derece 35 dakikaya kadar geri geliyor.
URANÜS, 24 Ağustos 2022-22 Ocak 2023 arasında gerileme hareketini yapıyor. Boğa burcunun 18 derece 55 dakikasından başlıyor, 14 derece 56 dakikasına kadar geri geliyor.
NEPTÜN, 28 Haziran-4 Aralık arasında gerileme hareketini yapıyor. Balık burcunun 25 derece 25 dakikasından başlıyor, 22 derece 38 dakikaya kadar geriliyor.
PLÜTON, 27 Nisan-6 Ekim arasında gerileme hareketini yapıyor. Oğlak burcunun 26 derece 48 dakikasından başlıyor, 24 derece 18 dakikasına kadar geri geliyor.
Not: Ay’ın Gizemli isimli e-kitabımı D&R üzerinden edinebilirsiniz. Öncelikle KOBO uygulamasını mobil cihaza indirmek gerekir.
Ay’ın Gizemi-Meral Pala-D&R
Google Play’den de halen ulaşabilirsiniz. Yaklaşan tutulma etkilerini kitapta bulabilirsiniz.
Ay’ın Gizemi-Meral Pala
Meral Pala