27 ° Terazi’de Dolunay
16 Nisan 2022  – Saat: 21.55
Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erkenden okuyabilirsiniz!
Dengeleyici Terazi burcunda dolunay oluşuyor.  2020 Ekim’inde hayatımızdaki oluşumlar şimdilerde kırılma noktasında bulunuyor. Mantıklı, tarafsız, adaletli kararlar verme çabasındayız. Seçimlerimiz olabilir. Diplomasiyi kullanabiliriz. Konuşarak, anlaşarak, ikna ederek netice almaya çalışıyoruz.  Hava elementinden Terazi, iş birliğine ve müzakereye açık olmayı anlatmaktadır. İkili ilişkiler bu dönemde ağırlıklı olacaktır. Gerek kişisel seviyede gerekse devletler arasında ve uluslararası seviyede karşılıklı görüşmeler olabilir.
Terazi burcu akılcı ve barışçıldır. Adaletlidir. Medeniyetin semboldür. Astrolojide barışın sembolü olan gezegen Venüs yönetimindedir. Bu dolunay zamanı Venüs Balık’ta yücelimde, anlayış, merhamet, fedakârlık gibi değerleri vurguluyor.
Üstelik dolunay zamanı Balık’ta yerleşen Jüpiter’le Neptün tam birleşme hâlindeler. Gökte gezegen kavuşumları yeni döngülerin başlangıcını işaret eder. Ruhsal yönden temizlenme ve gelişmeler vadeden bir tablo var. Anlayışı yükseltmeye çalışıyoruz. Manevi gücümüz yüksek. Her iki gezegenin de kendi burcunda olması insanlık adına ruhsal yönden açılımlara, gelişmelere ve fırsatlara götürebilir. Bu tablonun olumsuz tarafı belirsizlik, aldanma ve kayıplar olabilir. Olumlu tarafın öne çıkmasını temenni edelim.
Bu arada gökte Jüpiter ve Neptün Balık burcunda 154 yıl sonra  tekrar bir araya gelecek. Normalde her 13 yılda bir kez bir araya gelirler. En son 2009 yılında Kova burcunda birleşmişlerdi. Balık burcunda kavuşum üst seviyeden sezgi ve anlayış geliştirme şansı veren bir tablo olduğunun altını çizmek gerekir. İlahi güce güveniyoruz. Bu süreçte akışa teslim olmak en doğru seçim olur.
Gökyüzü ışıklarının Koç-Terazi ekseninde karşı karşıya gelmesi yolun bir makasa geldiğini anlatıyor. Güneş Koç’ta mücadeleli atmosferi anlatıyor. Ay Terazi’de uzlaşı, dengelenme, adalet arayışımızı gösteriyor. Dolunay zamanları genelde birtakım seçimler yapmak zorunda kalabiliriz. Bu dönemde belirgin bir mücadele teması var. Benlik öne çıkıyor. Zira Koç dönemindeyiz. Fakat
Mars Balık’ta yön bulmayı zorlaştırıyor. Terazi’de dolunay oluşurken başkalarıyla uyumlanmak, denge sağlamak için uğraşı veriyoruz.

Plüton Dokunuşu

Gökyüzü ışıklarının Plüto ile doksan derecelik açılar kurması, hayatımızda çatışmayı, dönüşümü ve yeniden doğuşu çağrıştırıyor. Plüton geriye dönüşü mümkün olmayan değişimlerin simgesidir. Bir çeşit ölüm ve doğum yaşanırken duygusal manada zorlanma söz konusudur. Hırs ve tutkuları yapıcı yönde kullanmak önemli olacaktır.
Ankara’ya göre çizilen haritada ufukta tutkulu, sezgisel ve derinlikli Akrep burcu yükselmektedir. Mars’a dikkatle bakmak gerekir. Bu dolunay zamanı Mars’ın Balık’ta yerleşmiş olduğunu görmekteyiz. Günün sonunda duygu ve sezgi gücüyle hareket edeceğimizi anlatıyor.
Öte yandan Güney Ay düğümü Akrep’te, yorucu duygular var. İbreyi kuzey düğüm yönüne yani Boğa’nın huzur, güven ve kararlılığına çevirmeliyiz.
Dolunay ülkemizin astroloji haritasında Merkür-Satürn kavuşumuyla temas kuruyor. Merkür genç nüfusu, Satürn yaşlı halk kesimini anlatmaktadır. Hem yaşlı hem de gençler için önemli kararlar alınabilir. Merkür ayrıca eğitim konusunu, edebiyat dünyasını,  propagandaları, medyayı, telekomünikasyon sistemini, gazeteciler ve elçileri ve ayrıca ulaşım işlerini anlatır. Satürn ise ülkede ölümler, salgın hastalıklar, düzen, otorite, kanunlar, hukuk, gelenekler, sınırlar ve kuralar, tabu olarak kabul edilen konular ve polis güçlerini anlatır. Ayrıca kömür madenleri ve metaller de Satürn ile ilişkilendirilir. Tüm bu alanlarda belirli stresler ortaya çıkabilir.
Bu arada Satürn Kova’da, Ay’ın güney bendinde yer almaktadır.  Ay düğümleriyle tam kare açı kuruyor. Yenilikçi bir düzenin mücadele gerektirdiğini anlıyoruz. Bu arada Ay-Satürn şanslı açısı duygulardan bağımsız akılcı hareket etme gücü de veriyor. Bunun altını çizelim.
Özetle bu dolunay zamanı tam bıçak sırtındayız. Mücadeleden kaçış yok. Ancak bunu yakıp yıkarak yapmak var. Bir de uzlaşıyı, merhameti ve üst seviye anlayış gücünü kullanarak yapmak var. Kişisel haritada 27 Terazi ve Koç burçlarını kapsayan yerde dengeye varmak için mücadele söz konusudur.
2020 Ekim ayında Terazi’de yeniay oluşumuyla attığımız tohumlara nasıl baktıysak aldığımız meyveler de buna göre olacaktır. Karma yasası ‘‘ne ekersen onu biçersin’’ der. Hayat bir yolculuksa eğer yolda karşılaştıklarımıza nasıl davranırsak aldığımız tepkiler buna paralel olacaktır. Seçimler bizlere ait…
Terazi’de Dolunay kime ne vadediyor?.Koçlar için ilişki ve ortaklıkta stres yaratabilir. Tamam mı devam mı diyorlar belki?.Boğaların gündelik yaşam, işyeri konuları ve sağlıkla ilgili uğraşıları öne çıkabilir….İkizler için çocuklarla ilgili kararlar baskı oluşturuyor belki.. aşkta yol ayrımı var. Dikkatler üzerlerinde..Yengeçler için yuva-ev-yerleşim konusu var. Kariyer ve aileye ayırdıkları zaman dengeli olmalı..Aslanlar kardeşlerini ve yakın çevrelerini anlamak için çabalıyor. Zihinde milyon tane soru var sanki ?.Başaklar maddi konularda kararlar alabilirler. Harcama önceliklerine karar verecekler..Teraziler kendilerinde, dış görünüşlerinde değişikliğe gidebilir. Empati yetenekleri öne çıkıyor..Akrepler’in bıraktıkları, vazgeçtikleri şeyler olabilir. Akışa uyum sağlamaya çalışıyorlar..Yaylar uzun vadeli kararlar almaya çalışıyor. Arkadaşlıklar yol ayrımında. Çocuklar gündemde..Oğlakların toplumsal rolleri değişiyor. Mesleki alanda seçimleri var. Aile faktörü belirleyici olabilir.Kovalar dünya görüşünü değiştiren deneyimler yaşıyor. Eğitimler öne çıkabilir. Hukuki işleri sonuçlanabilir..Balıklar için maddi paylaşım konusunu netleştirme zamanı. Kredi ve burs başvuruları varsa sonuçlanabilir.
Not: Ay’ın Gizemli isimli e-kitabımı D&R üzerinden ve/veyaGoogle Play’den  ulaşabilirsiniz.
Tutulma mevsimindeyiz. Yaklaşan tutulma etkilerini kitapta bulabilirsiniz.
Ay’ın Gizemi-Meral Pala-D&R
Ay’ın Gizemi-Meral Pala-Google Play
Meral Pala