12° Balık’ta Büyülü bir Yeni Ay Doğuyor

2.3.22- Saat: 20.35

ÖNEMLİ NOT:

Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erken okuyabilirsiniz!

Balık burcunun sembolizminde dualite vardır. Zıt yönlere yüzen iki balık figürüyle resmedilir. Biri gerçekliğe diğeri ruhsal dünyaya yönelişi temsil eder.
Ay Balık’ta yenilenirken zıtlıklardan gelen bir kaos vardır. Bu yıl burcun hem modern hem de klasik yöneticileri Balık’ta birleşiyor. Bu tablo hayal gücümüzün çok ötesinde yepyeni ilham kaynaklarına işaret etmektedir. Mistik bir atmosferdeyiz. Çok nadiren görülen buna benzer bir görünüm tekrar tam 155 yıl sonra gerçekleşecek.
Zodyak’taki son burç Balık’ta yeniay oluşumu helezonik döngünün sonunu anlatıyor. Zodyak döngüsü Koç ile başlar, Balık ile son bulur. İlkel benlikten uzaklaştıkça edinilen bilgi ve tecrübeyle ruh üst mertebelere erişir. Egoyu silme benliğin ötesine geçme seviyesine gelinir. Balık burcu evrenle bütünleşme, yaratan güçle birlik hâlinde olmayı anlatır. Balık döngünün kapanışını ve bir seviye atlayarak yeniliğe gidişi sembolize eder.
155 yılda bir kez olan bu güçlü yeniay arınmaya, iyimserliğe ve birlik olmaya davet ediyor.  İlahi güce teslimiyeti öğrenmek kaçınılmaz gibi. Bu deneyim elbette herkese açık değil.
İnsanlık olarak seviye atlamaya çalışırken dalgalarla boğuşuyoruz.  Hassas bir denge var. Olumlu taraftan bakılırsa bir arınma sürecindeyiz. Öte yandan savrulmaya da açığız. Egodan ve bütün kirlerden arınma zamanı. İnsanlık olarak 2020 başından beri hayatta kalma çabası veriyoruz. Radikal değişiklikler çok hızlı gerçekleşti. İklim krizini iliklerimize kadar yaşıyoruz. Duyduğum habere göre, şehir ışıkları yüzünden rotayı şaşıran yüzlerce göçmen kuş New York’ta gökdelenlere çarparak ölüyormuş. Durum çok düşündürücü gerçekten. Keskin bir ‘U dönüşü’ yapmak gerekiyor. Bunların üstüne dünyada halen savaşta insanlar ölüyor. Toprak kavgası, paylaşım mücadelesi var. Sınırlar zor kullanarak geçiliyor. Özetle hırs var.
Oysaki Balık’ta yeniay hırsları bırakmayı öneriyor. Bir umut ışığı var aslında. Merhamet ve anlayış özlemiyle yandığımız noktada Balık enerjisi ilaç olabilir. BİR ve BÜTÜN olma tecrübesini kazanmaya bakmalıyız. Tüm canlılar eşit seviyede yaşama hakkına sahip. Denizdeki balıklar, ormandaki ağaçlar hiç birisi insandan daha az hakla yaşamak için yaratılmış değil. Yarınlar için yüksek idealler maddiyatın çok ötesinde olmalı.  En ufak bir iyimserliği harcama lüksüne sahip değiliz. Benzersiz bir anlayış gücüne sahibiz. Bu sürecin hakkını tam vermek gerekir. Yarım yapılan şeyler sonradan sırta yük olur.
Yeniay enerjisi Uranüs’le uyum yaratıyor. Radikal hareketlere hazır olduğumuzu anlatıyor.  Satürn’le Merkür Kova’da birleşirken bir çeşit toplumsal sözleşme ortaya çıkabilir. Eşitlik ve adalet için bir uzlaşı olabilir. Bu yeniay zamanı Merkür’le Venüs, Sirius yıldızıyla paralellik içindeler. Sirius büyük iyiliklerin, şifanın, bilginin kaynağıdır.
Yeniay, ülkemizin haritasında en tepede olan Uranüs’le birleşmektedir. Ülkenin imajıyla ilgili devrim niteliğinde yenilikler, aydınlanmalar, radikal hareketler beklenebilir. Sürpriz her türlü gelişmeye açık olmalıyız. Kaosa sürüklenmemek için kişisel çıkarları bırakmaya bakmalı. Zira, Balık Burcunda ülkemizin Uranüs’üyle birleşen bu yeniay oluşumu tozu dumana da katabilir.
Ülkemizde yeniay doğarken ufukta Terazi burcu yükselmektedir. Terazi denge ve barışın sembolüdür. Diplomasiyi anlatır. Yöneticisi Venüs Oğlak burcunda yer almaktadır. Üstelik gökte Venüs, Mars ve Plüton sıkı kavuşumdalar. Hırs var. Yeniay oluşumuna yarım kare açıları var. Huzursuz ve fakat planlı olma zamanı.
2023 Eylül ayında en üst seviyede açığa çıkacak, verimli olacak gelişmelerin tohumlarının atıldığı bir yeniay doğuyor.
İnsanlık olarak bakış açısını genişletmeye bakmalıyız. Çok ileri seviyede bir vizyonvar önümüzde. İnsanın bir üst sürümü doğuyor. Düşünceler, inançlar, felsefeler geliştireceğiz. Nasıl ki teknolojinin ileri sürümlerine geçiyorsak düşünce yapımızı da ileri versiyonlara senkronize etmek için çaba göstermek zorundayız. Herkes kendi bilgisi, algısı çerçevesinde faydalanacaktır şüphesiz.
Kişisel haritada 12 derece Balık burcu hangi yaşam konularına denk geliyorsa orada hayal gücünün çok ötesine geçebiliriz.
Gerçeği yaratandan evrene iyilik ve şifa yağıyor. Değerini bilene…

 

Meral Pala

Ay Ailesi 12 Derece
Balık’ta Yeni ay
Yeniay 2 Mart 2022
İlk Çeyrek 30 Kasım 2022
Dolunay 31 Ağustos 2023
Son Çeyrek 30 Mayıs 2024