ÖNEMLİ NOT:

Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erken okuyabilirsiniz!

Dişi ve Eril prensipler önce Oğlak’ta sonraları Kova’da gökte bir araya geliyor. 5 Nisan’a dek bu tablo devam ediyor. Önce kontrollü Oğlak’ta kavuşum var. 6 Mart’tan sonra devrimci Kova burcunda birleşme devam ediyor.

Gökte gezegen birleşmeleri yeni tohumların ekildiğinin işaretidir. Sue Tompkis’in deyişiyle Venüs ile Mars birleşmesinde, Mars Venüs’e kuvvet verirken, Venüs de Mars’a yumuşatıcı tesir yapmaktadır. Hırsları dengeleme zamanı olacaktır. Öfkeyi kontrol edebiliriz. Fakat Mart’ın ilk 5 günü fazla hırslı bir hava olabilir. Zira Plüto ile kavuşum yapacaklar. Aynı günlerde -1 ve 2 Mart’ta – Merkür ve Satürn de Kova’da birleşiyor. İdeallere yönelik güçlü düşünceler yaratılacaktır.

Venüs mutluluk kaynaklarımızın sembolü. Hayatımızdaki ilişkiler ağını anlatır. Sevginin, aşkın göstergesidir. Güzelliği, sanatı, estetiği gösterir. Değerleri, öz değer duygusunu, gelir konusunu Venüs yönetir. Uzlaşı ve anlayışın simgesidir. Ayna gibi  çalışır. Başkalarıyla bağ kurma tarzımız ayna gibi yansır. Tavrımız neyse karşımızdakinden aynısı yansıyacaktır.

Mars eril prensip, savaş gezegenidir. Cesaretin sembolüdür. Kızgınlık, öfke ve hırsları anlatır. Enerji kaynaklarının göstergesidir. Motivasyonu nereden sağladığımızı gösterir. Mücadele tarzını anlatır. Mars Oğlak’ta yücelmektedir.

Venüs ve Mars birleşirken…

Uzun sürecek yeni ilişkiler gündeme gelebilir. Sağlam temellerle başlayan ilişkiler olabilir. Bu dönemde evlilik ve ortaklıklar sağlam ilerleyecektir. Gerçekçilik öne çıkacaktır. Romamtizme pek fırsat olmasa da ciddi, yere basan ilişkilerin başlama ihtimali kuvvetlidir. Kişisel çekiciliği yükselten bir hava var. Karşı cinsle etkileşimler akışkan olacaktır.

Girişimcilik ve yatırım yapmak için uygun bir zemin de var. İş ortaklıkları kurulabilir. Oğlak’ta kavuşumla maddi dünyada elle tutulur gelişmeler beklenir. Gelir konusunda kararlı, uzun vadeli adımlar atılabilir. Planlama yaparak, kontrollü bir güç sergilenebilir. Para için mücadele verilebilir.

Yaratıcılığı ortaya koyma cesareti olabilir. Sanatsal becerileri değerlendirmek mümkündür. Sanattan gelir elde etme şansı olabilir. Yeteneklerden bir değer yaratma hevesi olacaktır. 

Oğlak’ta Venüs-Mars birleşimi sağlam ve istikrarlı bir tablo sunuyor. Klasik bir hava olacaktır. 6 Mart’tan sonra Kova’da birleşme modern, ilerici, yenilikçi  bakış açıları getirecektir. İdealler vurgulanacaktır. Orjinal fikirler doğacaktır. Yine ilişkiler, maddi konular, girişimler yeni başlangıçlara gebe olacaktır. Fakat Kova arketipi daha çok soyut, fikir düzeyinde gelişmeler vadetmektedir.

20-25 Mart arasında Venüs ile Mars Uranüs’le sert temas halinde olacak. Bu tarihlerde beklenmedik gelişmeler, baş kaldırılar, özgürleştirici adımlar gelebilir. Hem romantik hem profesyonel iş ilişkilerinde, hem finansal konularda ani kopartıcı hareketler olabilir. Uyanışlar protestocu tavırlar olabilir. Estetik alanında sıra dışı bir yaratıcılık ortaya çıkabilir.

27 Mart-5 Nisan arasında Venüs’le Mars kavuşumu Satürn’le kalıcı gelişmeler için elverişli olacaktır.

Meral Pala

DİKKAT!

Oğlak ve Kova’nın sizin için ne ifade ettiğini, hangi yaşam konularını temsil ettiğini kitabımdan okuyabilirsiniz. Ayrıca pek çok temel astroloji bilgisi edinebilirsiniz. Android cihazlarda GOOGLE PLAY’den kitabı kolayca edinmek mümkün. IOS cihazlarda GOOGLE PLAY uygulamasını app store’dan indirmek gerekiyor!

Ay’ın Gizemi-Meral Pala