12 Derece Kova Burcu’nda Yeni ay Doğuyor

1 Şubat 2022- Saat: 08.46

Bu yeniayda taze gelişmeler, 2023 Ağustos ayında geniş kitlelere yayılacaktır.  Hava elementinin vurgulandığı bu dönemde sosyal alanda yeni yapılanmalar var. Kova arketipi saflaşma, ileriye bakma ve özgürleşmeyle ilişkilidir. Buluşçuluğu, teknolojik ilerlemeleri ve sosyal adaletçi bir düzeni anlatır. Benliği aşarak toplumla birlik olma zamanıdır. Hava elementi fikirleri öne çıkartır. Soyut olanı anlatır. Kova burcu hava elementinin sabit nitelikli burcu olarak idealleri vurguluyor. Zodyağın on birinci burcu birlik ve bütünlüğü, toplulukların akılcı bir noktada buluşmasını sembolize eder. Yeniayla birlikte gelişen fikirler evrensel düşüncelere dikkat çekiyor. Bütün dünyanın üzerinde anlaşacağı ve bir uzlaşıya varacağı gelişmeler vadediyor.

Satürn’le sıkı kavuşum yapan yeniay oluşumu hayatımızda yenilikçi bir düzenin tohumlarının ekildiğini işaret etmektedir. Üstelik Uranüs değişimi hızlandırıyor. Zira yeniay oluşumu Uranüs’le doksan derecelik açı oluşturmaktadır.

Aslında 2021 yılının tümünü kaplayan Satürn-Uranüs sertliği bu yeniay zamanı tekrar vurgulanmaktadır. Uranüs’ün Boğa burcundaki 7 yıllık seyahati hayatta güven veren, köklü olan her şeyi sil baştan yok ediyor. İklim krizleri, küresel ısınma gerçeği, tarımda kaynakların kuruması artık çok belirgin duruma geldi. Böyle haberlere artık neredeyse hiç şaşırmıyoruz. Kanıksamış gibiyiz.

Uranüs’ün yeniay derecesiyle sert teması sosyal yaşantıda radikal değişikliklerin habercisidir. Belki başkaldırıların, protestoların işareti olabilir. Dünya üzerindeki bütün ülkeler için farklı alanlarda yepyeni sıra dışı oluşumlar beklemek gerekir. Hatta ülkeler üstü evrensel değişimlere geçiş aşaması olabilir. ‘Denenmemişi deneme’ olarak ifade edeceğimiz bir süreçten geçmekteyiz. Geleneksel olan her şey değişmek zorunda kalıyor. Yeni düzene geçişler yer yer direnç yaratıyor.  Savrulmalar, sarsıntılar, uyanışlar getiriyor.

Artık çağ değişiyor. Dünyanın düzeni yenileniyor. Bizler bireyler olarak hayatımızı, alışkanlıklarımızı değiştirmek zorunda olduğumuz gerçeğini kabullenmekte zorluk çekiyoruz. Ancak istesek de istemesek de değişim bir şekilde gerçekleşiyor.

Gökte gezegenlerin 120 derecelik bir alana sıkışmış olması dikkat çekicidir. Zira Oğlak, Kova, Balık burcunda toplanan gezegenler sosyal ve evrensel temalara vurgu yapmaktadır.

Merkür’ün Oğlak burcunda geri harekette olması -Plüton’la beraber- dışa kapalı, gizli yapılan konuşmaları hatta belki devletler düzeyindeki güç savaşlarını anlatıyor olabilir.

Bu arada Mars Oğlak’ta planlı atılan adımlara işaret etmektedir. Öte yandan Mars sınırları aşmış durumda, aykırı bir stratejist gibi hareket ediyoruz. Satürn’le novil açısı ideal yapılar kurmak için elverişli bir atmosfere işaret etmektedir.

Mars günü-Mars Saatinde yeniay doğması enerji, tempo, mücadele vadediyor.

Kişisel astroloji haritalarında on iki derece Kova burcunu içine alan yaşam konuları yenilikçi, reform niteliğinde gelişmelere zemin hazırlamaktadır.

Ülkemizin haritasında sekizinci eve denk düşen yeniay başka ülkelerden ve uluslararası kuruluşlardan gelen mali kaynakları öne çıkartabilir. Yeraltı faaliyetlerini gündeme taşıyabilir. Ayrıca ölüm temalı konular üzerinde konuşulabilir.

ÖNEMLİ NOT:

Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erken okuyabilirsiniz!

Bu arada ülkemizin ikincil ilerletim haritasında 14 Şubat 2022 tarihinde 28 yıllık yepyeni bir döngü başlıyor. Daha önce en son 1993’te yeniay oluşumu gerçekleşmişti.  Ülkemiz için tamamen yeni bir dönemin başlangıç noktası olarak altını çizmek gerek. Aydınlanmalar ve çok önemli yenilikler beklemeliyiz. Herkes için hayırlı gelişmeler olmasını diliyoruz.

Meral Pala

 

Evren, kendilerini anlayacak olgunluğa erişmemizi sabırla bekleyen binlerce sırla doludur.

Eden Philpotts

 

DİKKAT!

2022’nin bütününe ait temalara, gezegen hareketlerine kitaptan ulaşınız. Android cihazlarda GOOGLE PLAY’den kolayca edinebilirsiniz. IOS cihazlarda GOOGLE PLAY uygulamasını app store’dan indirmek gerekiyor!

Ay’ın Gizemi-Meral Pala