Güney Düğüm Akrep’te Kuzey Düğüm Boğa’da

KADERSEL GELİŞMELER

Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erken okuyabilirsiniz!

Tutulmalarla beraber hayatımızda 18-19 yıl arayla tekrar eden döngüler vardır. Kabaca 1966-1984-2003 yıllarındaki döngülere yeniden geldik. Tecrübemizle bizi yıpratan olguları yenmeye çalışacağız. Ay’ın düğümleri Ouroboros sembolüyle yılanın kendi kuyruğunu yiyerek canlanışını anlatmaktadır.

2022 Ocak Ayı itibariyle Ay Düğümleri (true node) Akrep-Boğa ekseninde hareket ediyor. Birbuçuk yıl boyunca -yaklaşık 2023 Temmuz’a dek- Güney Düğüm Akrep’te, Kuzey Düğüm Boğa Burcunda hareket ediyor. Tutkuları, korkuyu, saplantıları yenmeye çalışacağız. Gerçekçi olmayı ve sadeleşmeyi başarmak durumundayız. Böylece güven tazeleyeceğiz.

Astroloji haritalarımızda Akrep-Boğa yönetimindeki yaşam konularına vurgu yükseliyor. Tecrübemizi katarak mücadele edeceğiz. Kuzey Düğüm’ün (KAD-Rahu) hareket ettiği alan yeşerme, verimlilik vadediyor. Güney Düğüm (GAD-Ketu) ise kısır döngüye girdiğimiz, içinden çıkmakta zorlandığımız  konuları vurguluyor. Ay’ın düğümleri ters yönde çalışan enerjilerden dengelenmeye davet etmektedir.

İlk önce Boğa’daki Kuzey düğüm maddi dünyada sağlam durma gayretlerimizi sembolize ediyor. Hayatımızda huzur ve barış sağlama hedeflerini vurguluyor. Boğa arketipine vurgu güven ihtiyacımızı, sağlam ve dirayetli durmaya çalıştığımızı göstermektedir. Maddi dünyada köklü, kalıcı, somut şeyler elde etmek istediğimiz alanı yeşertmeye çalışıyoruz. Ancak beklenmedik gelişmeleri sembolize eden Uranüs de Boğa’da, 2018’den beri güvenli sandığımız her şey değişebiliyor. Daha da 2025’e kadar bu tablo devam edecek. Yeni güvenli limanlar yaratmaya çabalıyoruz. Kuzey Ay düğümü bize bu konuda destek olacaktır. Eski sabitlerimizin aynı kalmasını beklememeliyiz. Yenilerini bulmak, keşfetmek, köklendirmek durumundayız.

Güney Ay Düğümü’nün hareket ettiği alanda -Akrep’te- hayatımızdaki kokuşmuş unsurları artık gömmek durumundayız. Direnç göstermek, psikolojik savaşlara girmek yıpratıcı olacaktır. Eskiden işimize yarayan fakat artık sırtımıza yük getiren şeyleri bitirmek gerekir. İşlevini kaybetmiş olanı değiştirmek kaçınılmaz olacaktır. Zehirleyen şeylerden kurtulmaya bakmalıyız. Bunu da yeniden güven tesis ederek yapacağız.

Yeni değerlerin oluşumu vurgulanıyor. Onları sahiplenmek, köklendirmek huzur verecektir. Hayatımızdaki çürümüşlükleri temizlemek gözümüzü korkutabilir. Ancak mücadele vermek gerekiyor. Kendimiz ve bulunduğumuz çevre için daha üretken, huzurlu, güzel bir dünya yaratabiliriz. Korkuların girdabına kapılmamalıyız. Dönüşmekten korkmamalıyız. Eskiden beri bildiklerimizin daha  konforlu olduğunu düşünebiliriz. Oysaki yeni oluşumlar çok daha sade, pratik, verimli olabilir. Eskinin bizim için yorucu olduğunu, yeniliklerin huzur vereceğini uzun vadede daha iyi göreceğiz.

Evrensel olarak bir iklim krizi yaşıyoruz. Yakın gelecekte tarımsal üretimin düşmesiyle kıtlık ve yetersiz beslenme problemlerinin açığa çıkması kaçınılmaz gözüküyor. Boğa burcundaki KAD tarımda yeni teknolojilerin gelişmesine imkan verebilir. Muhtemel açlık problemi insanlığı ürkütüyor.  GAD’ın Akrep’te ilerlemesi korkularımızı körüklüyor. Tam bu noktada kısır döngüden çıkmak, korkularımızla baş etmek için güven tesis etmek zorundayız. Ya doğayı umarsızca tüketmeye devam edeceğiz. Ya da gerçekçi adımlar atacağız. Doğamıza sahip çıkacağız. Geleceğe güvenle bakabilmek için korkularımızdan güç alıp yapıcı olmaya bakmalıyız. Böylece verimli doğanın nimetlerinden faydalanma şansımız olacak. İşte tam bu bir buçuk yılda korkmakla güvenmek arasında bir denge yaratma zamanı!

Aynı şekilde maddi dünyada hırslarla zehirlenmek güvensizliklerin temelini oluşturabiliyor. Boğa’daki KAD’ın önerdiği huzur ve güveni yaşamak istiyorsak Akrep’teki GAD’ın  tuzağından kurtulmaya bakalım. Şartları sürekli kendi lehine çevirmeye çalışmaktan vazgeçmek gerek. Mücadelemiz barışçıl bir dünya yaratmak için olmalı. Basit, sade ve doğal bir hayatı hedeflemek zehirli duygulardan uzaklaştıracaktır.

2023 Temmuz ayına kadar olan dönemde sabit burçlarda kadersel açılımlar olacaktır. Boğa, Aslan, Akrep, Kova’da özburcu, gezegenleri, yükseleni, önemli noktaları olanlar için kaçınılmaz değişim zamanlarındayız.

Yükselen Burcunuza göre hayatınızda nerelerde denge kurmak gerek?

Öz burcunuzu da okuyunuz…

Bu arada 2022’de tutulmalarla gelen ana temalarla kitaptan ulaşınız. Android cihazlarda GOOGLE PLAY’den kolayca edinebilirsiniz. IOS cihazlarda GOOGLE PLAY uygulamasını app store’dan indirmek gerekiyor!

Ay’ın Gizemi-Meral Pala

Yükselen Koçlar kendi öz değerlerini keşfetmeye çalışmalı. Korkularıyla yüzleşmeli. Onları yıpratan kötü deneyimlerin izlerini atmaya bakmalı. Ortak paylaşımlarda yanlışları fark etmek önemli. Korkulardan sıyrılıp güven tesis ettikçe maddi-manevi kazanımları olacaktır.

Yükselen Boğalar için hayata karşı sağlam bir bakış açısı yaratma zamanı. Yıpratıcı ilişkilerden uzaklaşmak, kaybetme korkusunu yenmek , yeni deneyimlere açık olmak gerek. İlişkilerde saplantının esiri olmamalı. Güven duygusu doğal olarak tazelenecektir.

Yükselen İkizler’in rutinlerinde değişikliğe gitme zamanı. Artık yorucu gelen alışkanlıklarından kurtulmaları gerekiyor. Ruhsal seviyede farkındalık geliştirmeye bakmalı. Sakinleşip evrenin getireceklerine güvenmek dinginlik verecektir. Sağlık açısından faydalı olur.

Yükselen Yengeçler’in  arkadaşlıklarına güvenleri sarsılmış olabilir. Yeniden geleceğini kurgulama ihtiyaçları olabilir. İleriye umutla bakmak için belki de önce tutkulu, yakıcı, ego merkezli tutumlardan uzaklaşmak gerekir. Yaratıcı olmalılar.

Yükselen Aslanlar’ın hayat yolculuğunda çizdikleri ana rotadan sapmalar olmuş olabilir. Güvenle yola devam edebilmek için gerçekçi bir plan gerek. Kökten yenilenmek kaçınılmaz. En derinde yatan olumsuz duygulardan kurtulmak, aile içi anlayış işe yarayacaktır.

Yükselen Başaklar’ın hayata karşı güven duygusu zedelenmiş olabilir. Zihni yoran, karmaşık duygu-düşüncelerden uzaklaşmalılar. Bilgi birikimini yaratıcı fikirlere çevirmek dünyaya yeniden güvenle bakma şansı verecektir.

Yükselen Terazi’ler maddi konularda yıpratıcı deneyimler yaşamış olabilir. Güvensizliği aşmak gerek. Bilinçaltında yerleşen korkuları yenmek, güven tazelemek fayda getirebilir. Yeteneklerini kullanarak yeniden kazanmaya başlayacaklardır.

Yükselen Akrepler hayata karşı güvensizlik geliştirmiş olabilirler. Dünyaya yepyeni bir pencereden bakmalılar. Çürümüş olan eski sistemi dönüştürme zamanı. İlişkilerle güven duygusunu yeşertme fırsatı var. Saplantılı unsurları hayatlarından çıkartmalılar.

Yükselen Yaylar’ın son yıllarda rutin düzenleri rayından çıkmış olabilir. Kayıplara uğramış olabilirler. Kontrol edemedikleri şartlardan dolayı endişeleri olabilir. Hayatı basit ve sade bir şekle getirmek kafanın içindeki kaostan kurtaracaktır.

Yükselen Oğlaklar umutlarını kaybetmiş olabilirler. Çevreye güvensizlik olabilir. Yorucu tempoya bir çeki düzen vermek gerekir. Basit şeylerden mutlu olunacağını keşfetmenin tam zamanı. Yaratıcı faaliyetlere eğilmek, aşktan beslenmek benliğe iyi gelecektir.

Yükselen Kovalar hayattaki ana hedeflerine ulaşmak için çok çabalıyor fakat engellere takılıyor olabilirler. Hırs ve yıpratan şartları değiştirmeye bakmalılar. Kökten sadeleşmek gerek. Yuvada huzurlu, güvenli bir ortam yaratmak bütün yorgunluğu giderecektir.

Yükselen Balıklar derin düşüncelerden yorgun düşmüş olabilirler. Yakın arkadaşlarıyla iletişim kopmuş olabilir. Zihni boşaltmak, gerçekçi fikirler üzerinde yoğunlaşmak gerek. Kendilerini sade, yalın, net bir dille ifade etmeye bakmalılar.

Meral Pala