Jüpiter Balık’ta
Zor yılı kapatırken Jüpiter, sanki hatıralarda 2021’e dair bir hoşluk da kalsın diye öne çıktı. İyilikçi, sevecen, özverili Balığa giriş yaptı. Kötü izleri silmek ister gibi 29 Aralık 2021’den itibaren Balığın merhametini, iyilikseverliğini canlandırmaya başladı.  Zaten diğer iyicil Venüs Oğlak burcunda geri hareket ediyor. Hayattan tat almaya pek fırsat vermiyor. Ocak sonuna kadar da gerileme devam edecek. Etkileri Şubat’a da sirayet edecektir.
Jüpiter  zodyağın son burcunda benliği geride bırakarak, insanlığa ‘bir ol’ mesajı veriyor. İnsanoğlunun duyarlılığın yükselişini sembolize ediyor. Suyun, naifliğini, yumuşaklığını hissettiriyor. Ruh kirini yok ediyor. Mesela denize, akarsuya bakarken rahatlarız. Resim bile olsa su manzarası ruhu inceltir, yumuşatır. Suya temas ettikçe vücudumuz gevşer. Jüpiter’in Balık burcuna ilerleyişi ruha merhem olacak. İnsanlığa ‘iyi olmak’ için halen bir umut olduğunu anlatmaya çalışıyor.
Önemli : Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erken okuyabilirsiniz!
Burcunuz Balık olmasa bile Jüpiter muhakkak hayatınıza dokunacak. Herkese farklı bir yönden dokunuş yapacaktır. İnsaniyetimizi, merhamet ve anlayış sahibi oluşumuzu hatırlatacaktır. Yaratan gücün varlığını ve korumacılığını hissedeceğiz.
Ruhsal ve manevi gelişmeler beklemeliyiz. Hümanist bir atmosfer olacaktır. Hayal gücü ve  yaratıcılık besleniyor. Bu dönemde tüm insanlığı duygularda birleştiren sanatın gücü fazlasıyla öne çıkacak belki? Özellikle Mart ve Nisan aylarında Neptün ile Venüs eşliğinde hayatımızda müthiş açılımlar olabilir.
Dileriz ki Jüpiter Balık döneminde covid-19 virüsü hayatımızdan silinsin. Bütün insanlığı sıkıştıran sertlikler çözülsün. Maneviyatın değeri ortaya çıksın. Krizler hafiflesin. Bu arada ilaçlar konusunda ilerlemeler olsun. Özgürleşelim. Ruhumuzu daralmasın.
2021’de Mayıs-Temmuz arasında Jüpiter Balık burcuna bir başlangıç dozu vermişti. Gökyüzünün iyilikçi gezegeni Jüpiter, özverili burç Balık’ta hareket ediyordu. Orada bir miktar rahatlama hissetmiştik. 2022’de 11 Mayıs’a kadar Jüpiter Balık’ta hareket ediyor.
2022’de 11 Mayıs’tan 29 Ekim’e kadar Koç’ta hareket ediyor. Bireysellik öne çıkacaktır. Fakat  29 Ekim’de gerileyerek Balık burcuna dönüyor. Derin sularda yüzeceğiz. İçe dönüş zamanı olacaktır. 23 Kasım’da düzeliyor ve yeniden duyguları paylaşmanın, empati kurmanın, birleşmenin yolu açılıyor. 21 Aralık 2022’de ise tekrar dönmemek üzere Koç burcuna giriş yapıyor.
Bu arada Jüpiter Kova’da yine insanlığın bütünleşme çabalarını anlatıyordu. Fakat duygulardan çok zihin ve bilgi düzeyinde paylaşımlar yükseldi. Bu dönemin etkilerini yıllar sonra daha net göreceğiz. İçinde yaşarken çok anlamlandıramıyoruz.
Jüpiter Balık burcunda ilerlerken en fazla Yengeç, Akrep ve Balıklar açılım, fırsat, büyüme imkânları elde edecektir. Şans verecektir. Su burçlarının anlayış, yaratıcılık ve sezgiselliği artıyor. Boğa, Başak ve Oğlaklar için susuzluğuna çare olabilir. Duyguları olduğunu hatırlatacaktır. Toprak burçlarının kuruluğunu giderecektir. Verimlilikleri artıyor.
İkizler ve Yay burçları çıtayı yükseltecektir. Mücadele verdikleri, şartlarını zorladıkları dönemdeler. Çok hareketli, değişken biraz da kaygan bir süreç onları bekler. Kovalar, Koçlar, Terazi ve Aslanlar fırsatları görmekte zorlanabilirler. Kadersel gelişmelere açık zamanlardalar. Herkes için astroloji haritasında Balık yönetimindeki yaşam konuları açılım kaydediyor.
Ülkemizin haritasında hedefleri ve amaçları anlatan tepeye dokunacak. Ülkemizin değişken ve duygusal doğasını vurgulayacaktır. Ayıca beklenmedik gelişmelerin sembolü Uranüs ile temas kuracaktır. Uranüs çalkantıları anlatır. Ani değişimler, yeni ideolojiler, radikal hareketler gündeme gelebilir. İleri teknoloji konuları ve nükleer enerji konu olabilir. Bilimsel buluşlar,  aydınlanma, faşizm, sağ kanadı temsil eden politikalar öne çıkabilir. Bireysellik hareketleri tetiklenebilir. Uranüs’ün patlamaları da sembolize ettiğini unutmayalım.
Ülkemiz için Akrep’te gezegen birikimi Jüpiter’den etkilenecektir. Umarız virüsten arınmayı kolaylaştırır. Toprağımızın bereketi artsın. Jüpiter Balık’ta kitlesel olarak hem kurtarıcı ve hem de  kurban etkisi getirebilir.
Jüpiter tüm insanlığa sağlık, varlık ve gerçek manada özgürlük getirsin.

Meral PALA