Yılın Son Dolunayı İkizler’de

Önemli : Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erken okuyabilirsiniz!

Son 1 haftadır haberleşme trafiği sizi bunaltmış olabilir. Mesajlarla, telefonlarla bolca kafa karışıklığı yaşamış olabilirsiniz. İkilemlerde kalmış olabilirsiniz. Acele kararlar vermek zorunda kalıp sinirleriniz gerilmiş olabilir. Üstelik özellikle de bir buçuk yıl önceki konular sizi zorluyor olabilir.

19-20 Haziran 2020 tarihlerinde ne gibi konular gündeminizdeydi? Belki de o tarihlerde aile içinde yaşanan yanlış anlaşmalar bugünlerde tekrar gündeminize geliyor. Evinizle, yuvanızla alakalı kararlarınız tekrar ele alınmayı bekliyor olabilir. İlişkilerinizde yaşanan problemler bugünlerde tekrar karşınıza dikiliyor olabilir. Hatta o tarihlerde attığınız adımlar 20- 21 Mart 2021 civarında yine bir şekilde sizi kızıştırmış olabilir.

Şayet bir günlük tutma alışkanlığınız varsa bu dediğim zamanlarda neler yaşadığınıza bakmanız iyi olur. Kısır döngüden kurtulmanın yolu aynı hataları tekrar etmemekten geçer. Muhtemelen o tarihlerde yaşadığınız gerginlikler tekrar kapınızı çalıyor olabilir.

19 Aralık sabah 07.35’te, 27 derece İkizler burcundaki dolunay huzursuzluğun doruk noktası olabilir. Zihinsel yorgunluğu sonlandırmak adına radikal kararlar almak gerekebilir. 17-18 Eylül 2022 tarihlerinde tekrar benzer konular önümüze çıkabilir. Şimdiden geniş resmi görmeye bakmalıyız. Günü kurtarmak için hareket etmekten kaçınmalıyız. Ay İkizler’de içimize sinmeyen kararlar vermeye zorluyor olabilir. Günübirlik gelişmelere bakarak hızlı adımlar atmak sonradan yeni gerginliklere götürecektir.

Venüs’ün gerilemeye başlamadan önceki durağanlığı ilişkilerimizi hallaç pamuğu gibi atacağımızı gösteriyor. Değerlerimiz dönüşmeye başladı bile. Üstelik Venüs, Mars ile Neptün’ün ortasına düşüyor. Zira bu tablo yaşadığımız karmaşanın sembolü.

Jüpiter Kova burcunda son demlerini yaşıyor. Dolunay zamanı gökyüzü ışıklarıyla iyi ilişkiler kuruyor. Yenilik ve ilerleme isteğimizi sembolize ediyor. Ancak Satürn ve Uranüs gerginliği hayatımızdaki eski sistemle yeni sistemin halen çatışmaya devam ettiğini gösteriyor.

Ülkemizin haritasında bu dolunay halkımızın içinde bulunduğu belirsizlik atmosferini vurguluyor.

2021 yılını kapatmaya hazırlanırken tercihlerimiz bütünün hayrına olsun.

Meral Pala