Önemli : Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erkenden okuyabilirsiniz!

5-12 Aralık haftası

Yoğun Neptün etkisi var.  İletişimi, ticareti, eğitim ve zihni anlatan Neptün, Merkür’e kare atıyor. Gerçeği çarpıtmaya açığız. Yanıltan haberler gelebilir. Dedikodu olabilir. Skandal haberler duyabiliriz. Özellikle pazartesi ve salı haberleşmede karışıklık olabilir. Alım-satım işlerinde dolandırıcılara dikkat etmeli.Hayal gücü yüksek. Fakat hayalcilik ve hayal gücü arasında ince bir çizgi vardır.Güneş, Neptün karesi sınırlarımızı çizmekte zorlanacağımızı gösteriyor. Güven kaybı yaşayabiliriz. Gerçeklerden kaçmaya meyilliyiz. Bilinç ve bilinçdışı çatışması kaotik bir hava yaratıyor. Yönsüzlük duygusu ve kararsızlıklarımız olabilir. Tüm dünyada liderlerle ilgili skandal gelişmeler yaşanabilir. İstifalar gelebilir. Kayıplarımız olabilir. Kontrol edemediğimiz şartlar oluşabilir. Elimizden kayıp giden şeyler olabilir. Dalgaların kıyıyı aşındırması gibi fark etmeden aşınma olabilir.

Haftanın ikinci yarısında özellikle Güneş-Neptün karesi abartılı bir duygusallık getirebilir. Aşırı fedakarlıklar olabilir. Kendimizi kurban gibi hissettirebilir. Bu hafta ayrıca alkolden ve ilaçlardan zarar görülebilir. Zehirlenmelere karşı dikkatli olmak gerekir.

Neptün’ün iyimserliği, anlayışı ve vizyoner yanını çalıştırmak dileğiyle…Hayati kararları bu hafta almamak mantıklı olur.

Meral Pala